www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @947
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Elektronické schránky pomôžu vylepšiť odborníci

Prívetivejší dizajn má prispieť k tomu, aby bola pre občana komunikácia so štátom čo najjednoduchšia a najpríjemnejšia

Orientácia v e-schránkach bude čoskoro ešte prívetivejšia. Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) plánuje predstaviť nový dizajn schránok na komunikáciu so štátom. S prípravou ich novej podoby pomôžu aj experti z praxe.

Aj prívetivejší dizajn má prispieť k tomu, aby bola pre občana komunikácia so štátom čo najjednoduchšia a najpríjemnejšia. Radami a pripomienkami k zlepšeniu systému elektronických schránok portálu Slovensko.sk prispeli odborníci z Asociácie digitálnych marketingových agentúr (ADMA). V závere testovaní pomôžu aj zástupcovia z občianskeho združenia Slovensko.Digital.

„Elektronická komunikácia je moderný a rýchly spôsob komunikácie pre každého, kto je otvorený novým trendom a pohodlnej a rýchlej komunikácii so štátom. Tomu by mala zodpovedať aj podoba e-schránok. Oslovili sme preto Asociáciu digitálnych marketingových agentúr, ktorá súhlasila so spoluprácou. Sme radi, že pod nový dizajn sa podpíšu aj experti s bohatými skúsenosťami,“ hovorí generálny riaditeľ NASES Norbert Molnár.

„Verím, že komunikácia s odborníkmi je zárukou zlepšenia a skvalitnenia služieb pre občanov aj podnikateľov,“ dodal Molnár.

Asociácia odporučila zlepšiť napríklad farebnosť textu, možnosť zobrazovania správ v schránke, výber vhodnej ikonografie či funkčnosť popisov a vyhľadávania. Všetky návrhy boli uvádzané v kontexte k dostupným informáciám, zaužívaným štandardom a skúsenostiam z testovania používateľského správania sa v našom regióne.

„Na základe všetkých dostupných informácií, preštudovaní aktuálne nasadeného riešenia a porovnaní s novým grafickým návrhom, sme navrhli niekoľko dizajnových odporúčaní na zlepšenie použiteľnosti. Celkovo však hodnotíme tento návrh ako používateľsky príjemné a intuitívne prostredie. Grafický návrh sa radí k najmodernejším v oblasti e-Government na Slovensku,“ hovorí prezident ADMA Pavol Kubán.

Pod čiarou

Dôležité informácie v skratke

  • Od 1. júla 2017 budú firmám so sídlom v SR zapísaným v obchodnom registri zasielané úradné rozhodnutia či oznámenia výhradne prostredníctvom elektronických schránok.
  • Do elektronickej schránky je možné prihlásiť sa cez portál www.slovensko.sk.
  • Na prístup do schránky je potrebný občiansky preukaz s čipom s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK), počítač, prístup na internet, čítačka a príslušný softvér.
  • K 2. máju 2017 malo 114 650 štatutárov vybavený elektronický občiansky preukaz s čipom s bezpečnostným osobným kódom (BOK) a 31 451 štatutárov má občiansky preukaz s čipom, avšak nemá k nemu bezpečnostný osobný kód (BOK).
  • V prípade, ak máte občiansky preukaz s čipom a nemáte k nemu BOK, je potrebné zastaviť sa na oddelení dokladov, pretože bez BOK nie je možné prihlásiť sa do e-schránky.
  • O vydanie občianskeho preukazu s čipom či aktiváciu bezpečnostného osobného kódu môžete požiadať na ktoromkoľvek zo 76 oddelení dokladov na celom Slovensku.
  • Aktuálne je priemerná čakacia doba na podanie žiadosti o vydanie dokladov 45 minút.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NASESNárodná agentúra pre sieťové a elektronické služby
Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby vznikla 1. januára 2009 ako príspevková organizácia Úradu vlády Slovenskej republiky za účelom plnenia odborných úloh v oblasti informatizácie spoločnosti vyplývajúcich zo zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, správy a prevádzkovania elektronických komunikačných sietí a služieb, pre Úrad vlády Slovenskej republiky (ktoré Úradu vlády SR vyplývajú z § 24 ods. 3 zákona č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy, ako aj § 5 ods. 2 zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov), a aj pre ostatné orgány štátnej správy, právnické osoby a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy.
Čerpané z: www.nases.gov.sk

NASES, 07. 05. 2017 | Prečítané: 159 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore