www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @679
Počítadlo


Spam poison

Egypt víta nového bosa

Autor: Gerald Celente

Egyptský národ jasal na Námestí slobody, vodcovia sveta súhlasne prikyvovali a globálne médiá papagájovali rozprávku o „dejinnej udalosti“. Veľký zlý Hosni Mubarak „vypočul hlas egyptského ľudu“ a splnil jeho žiadosť konečne ukončiť svoju prezidentskú vládu.

11. februára bolo v správach krátke vyhlásenie čerstvo pomazaného viceprezidenta Omara Suleimana (známeho vetou „Egypt nie je zrelý pre demokraciu.“): „Za týchto ťažkých okolností, ktoré panujú v Egypte, rozhodol sa prezident Mubarak opustiť svoje postavenie prezidenta republiky. Poveril Najvyššiu radu ozbrojených síl, aby viedla štát.“

Po tejto správe povedal nositeľ Nobelovej ceny (a favorit západu na vodcovstvo ľavice) Mohamed El Baradei, že to bol „najväčší deň“ jeho života a že „krajina bola oslobodená“.

Denník USA Today zhrnul „najväčší deň“ do titulku: „Mubarak sa vzdal; vládu nad Egyptom preberá vojsko.“

Abonenti Trends Journalu nemuseli čakať do 11. februára na výsledok „diania dejinnej udalosti“. Už 1. februára sme predvídali:

Ako uvidíme v Egypte, vojenské puče sa budú vydávať za zmeny vlády. Verejnosť je už pripravená vidieť v egyptskej armáde milovaných osloboditeľov. Armáda je však len jednoducho iným ramenom autokratickej vlády, ktorej nie sú demokratické ideály bližšie ako diktátorovi, ktorého nahradzuje… a ktorý sám raz vzišiel z vojenských radov.

Nerobila sa nová história – len sa opakovala stará. Od roku 1952, keď armádni dôstojníci zvrhli kráľa Faruka I., viedli štát vojaci… až do piatku to bol generál vzdušných síl Hosni Mubarak.

Odteraz bude členom Najvyššej rady armádnych síl, ktorá bude štátu vládnuť, aj Omar Suleiman (šéf egyptských špiónov, kým ho Mubarak 29. januára neurobil zástupcom prezidenta), hlási televízna stanica Al-Džazíra.

Suleimanov vzostup na post viceprezidenta sa chystal už dávno. Podľa jednej diplomatickej správy z roku 2007, prezradenej organizácii WikiLeaks a zaradenej pod heslom „prezidentské následníctvo v Egypte“, „šéf egyptskej výzvednej služby a Mubarakov consigliere (vo filme Krstný otec právny poradca a dôverník mafiána Vita Corleoneho, pozn. prekl.) Soliman (sic) sa v posledných rokoch často menuje ako kandidát na už dávno neobsadené miesto viceprezidenta. Mnohí z našich informátorov si myslia, že Soliman bude na základe svojho vojenského pozadia prinajmenšom účastníkom každého následníckeho scenára.“

Proti Suleimanovi sa vznáša obžaloba, že brutálne potláčal politickú opozíciu, vraždil, žalároval a mučil odporcov režimu, a to počas celých 17 rokov svojho pôsobenia ako šéf výzvednej služby. Okrem toho bol „mužom CIA v Káhire“, ktorý preberal a vykonával americký program pre Egypt. Začalo to za prezidenta Clintona a pokračovalo až do Georgea W. Busha: miesto toho, aby podozrivých nepriateľov štátu (tzv. „teroristov“) postavili pred súd, USA ich uniesli a zavliekli s obľubou do Egypta, kde ich vypočúvali a mučili.

Hlavou Najvyššej rady nedávno „oslobodeného“ Egypta je bývalý minister obrany poľný maršal Mohamed Hussein Tantawi, ktorého podľa diplomatickej správy prezradenej organizáciou WikiLeaks z roku 2008 strední egyptskí dôstojníci nazývajú „Mubarakovým pudlíkom“; má byť inkompetentný a archaický, ale svojmu prezidentovi vrúcne oddaný. Správa mu pripisuje, že sa „staval proti ekonomickým aj politickým reformám, pretože obidve oslabujú moc ústrednej vlády“.

Inými členmi Rady sú minister obrany poručík generál Sami Anan, šéf štábu egyptskej armády, a maršal leteckých síl Ahmed Shafiq, nový ministerský predseda – obidvaja nadšení prívrženci Mubaraka.

No hoci sú všetci noví členovia vlády pravým opakom demokracie, vyhlásil prezident Obama, že „Egypťania jasne ukázali, že na programe dňa nemajú nič menej ako skutočnú demokraciu. Ľud Egypta prehovoril – jeho hlas bol vypočutý a Egypt už nikdy nebude taký, aký bol.“

„Bola to egyptská verzia (Obamovho) hesla ‚Premena, my na ňu veríme‘,“ hlásil nám náš človek na mieste povstania, John Anthony West, výkonný vydavateľ Trends Journalu. „Ľudia jasajú a mávajú zástavkami, vykrikujúc presne tie isté hlúposti, ibaže po arabsky. Ešte aj idiotské nadšenie prostitútok tlače znie celkom rovnako,“ komentoval situáciu West, ktorý prišiel do Egypta dva dni pred začiatkom protestov a už sa vrátil do štátov.

Mr. West varuje: „Treba očakávať niečo dramatickejšie, drastickejšie a dlhšie trvajúce, keď nevyhnutná celoštátna „nijaká zmena“ za pár mesiacov vybuchne.“

Tak ako v Egypte, aj v „demokratických“ Spojených štátoch amerických politici, médiá a početný národ dali svoju dôveru a zdravý rozum do rúk svojich slávnych, dobrosrdečných vojakov a ich úžasných vojnových mašín. No, ako to história už dávno dokázala, vojenská vláda (znevážená ako „junta“ v štátoch, s ktorými USA neobchodujú) je spravidla brutálna a len zriedkakedy vráti zákonodarnú moc do rúk ľudu. Ak sa voľby konajú, bývajú zvyčajne sfalšované a jediná zmena sa týka oblekov – miesto na mieru šitých generálskych uniforiem sa budú nosiť na mieru šité komplety od Armaniho.

Stretnutie s novým bosom – je ten istý ako starý

Predpoveď Trendu: zbaviť sa jednej osoby nerobí revolúciu. Ako trefne poznamenali takí chýrni „revolucionári“ ako Marx, Lenin a Pol Pot, neuspeje revolúcia, ktorá nenahradí všetkých členov minulej vládnucej triedy.

V Egypte naďalej vládne vojenská trieda a moc 18-člennej Najvyššej rady ozbrojených síl je nesporná. Prvé činy Rady boli zrušenie Ústavy, rozpustenie Parlamentu a zákaz robotníckych stávok.

Ústupkom voči protestujúcim sa zdá byť sľub, že Rada ostane pri moci len krátky čas a že do 6 mesiacov usporiada slobodné voľby – ten istý časový rozvrh navrhoval Mr. Mubarak.

Nikto nemôže zaručiť, že vojenskí vládcovia sa zrieknu vlády a pripustia slobodné voľby. Dá sa však predpokladať, že sa dobrovoľne nezrieknu ročnej podpory približne 2 miliárd USD pre egyptskú vládu.

Od odchodu Mubaraka žiadajú od Washingtonu politickí snaživci, derúci sa pri filmovaní do prvých radov, aby „prodemokratickým“ skupinám v Egypte poslal finančnú podporu za ich úsilie ovplyvniť politiku budúcej vlády tak, aby to zaistilo „stabilitu“ a bolo v súlade so záujmami zahraničnej politiky USA.

Predpoveď Trendu: Vývoj udalostí v Tunise, Egypte a najnovšie sa šíriaci do Jemena, Alžírska a inde, je prejavom dlhodobého kvasenia – predvídali sme ho v jesennom čísle. Neostane obmedzený na štáty severnej Afriky a Stredného východu; čo sa tu teraz rozvíja, je predohrou k sérii občianskych vojen, ktoré povedú k oblastným vojnám a vyústia do prvej „Veľkej vojny“ 21. storočia.

Ďakujem priateľom e-zinu Humanisti.sk za preklad.
Chcete sa vyjadriť? Využite
diskusné fórum.

Gerald Celente
Je pionierom stratégie výskumu trendov, keďže už v r. 1980 založil Ústav pre výskum trendov. Je autorom bestsellerov Trends 2000 (Trendy v roku 2000) a Trend Tracking (Sledovanie trendov), ako aj vydavateľom medzinárodného obežníka Trends Journal.
Venuje sa hlavne predpovediam globálnych finančných trhov a historických udalostí.
Je politický ateista. Nezaťažený nijakou politickou dogmou, ustrnutou ideológiou alebo konvenčnou pravdou. Jeho osobným mottom je: „Mysli sám za seba!“ Z pozorovania svojho okolia a analýzy bežných udalostí vytvára matricu budúcich trendov – takých, aké budú a nie takých, aké by si ich prial.
Čerpané z: LewRockwell.com, Egypt Welcomes the New Boss

Gerald Celente, 18. 02. 2011 | Prečítané: 3030 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (713 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (169 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1248
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore