www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @858
Počítadlo


Spam poison

Efektívnejšia slovenčina pre žiakov v školách s vyučovacím jazykom maďarským

Národný projekt MPC „Edukačný proces vyučovania slovenského jazyka a slovenskej literatúry v školách s vyučovacím jazykom maďarským“

Informačný seminárZástupcovia škôl a Metodicko-pedagogického centra (MPC) sa stretli spolu s ďalšími odborníkmi, aby sa lepšie oboznámili s národným projektom „Edukačný proces vyučovania slovenského jazyka a slovenskej literatúry v školách s vyučovacím jazykom maďarským“.

Na tému zefektívnenia výučby slovenského jazyka v školách s vyučovacím jazykom maďarským diskutovalo vo štvrtok 2. júna 2016 na Detašovanom pracovisku MPC Komárno celkom 55 učiteľov i ďalších odborníkov v oblasti vzdelávania.

Informačný seminár sa konal za účasti Petra Krajňáka, štátneho tajomníka ministerstva školstva, Danky Kapucianovej, generálnej riaditeľky Metodicko-pedagogického centra, Pétra Vörösa, poslanca a člena výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, Tibora Bastrnáka, poslanca NR SR, Lászla Bukovszkého, splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny, či zástupcov MŠVVaŠ SR, Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ), Štátnej školskej inšpekcie (ŠŠI), Zväzu maďarských pedagógov na Slovensku a Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

Zástupcovia MPC, ŠPÚ a NÚCEM ako riešitelia projektu zdôraznili, že jeho cieľom je zvýšenie kvality edukačného procesu vyučovania slovenského jazyka a slovenskej literatúry v školách s vyučovacím jazykom maďarským. Účastníci podujatia sa zhodli v tom, že východiskovou stratégiou vyučovania slovenského jazyka a slovenskej literatúry v týchto školách by malo byť komunikatívne vyučovanie, komunikatívny prístup k tvorbe koncepcie a stratégie vyučovania.

„Problém skvalitnenia vyučovania slovenského jazyka v školách s vyučovacím jazykom maďarským treba riešiť komplexne, za aktívnej účasti pedagogickej verejnosti,“ vyjadrila sa Danka Kapucianová, generálna riaditeľka MPC.

Na seminári zazneli odborné príspevky na témy: Návrh koncepcie vyučovania slovenského jazyka a slovenskej literatúry v školách s vyučovacím jazykom maďarským a Návrh realizácie kontroly úrovne kompetencií žiakov. Informácie k samotnému projektu boli na podujatí poskytnuté aj s ponukou spolupráce pre školy vyučujúce v jazyku národnostnej menšiny. Všetci účastníci dostali v záverečnej diskusii priestor na otázky, názory a myšlienky, ktorý bohato využili.

O projekte:

Národný projekt MPC „Edukačný proces vyučovania slovenského jazyka a slovenskej literatúry v školách s vyučovacím jazykom maďarským“ prebieha od 1. 1. 2016 do 31. 12. 2020. Okrem MPC na ňom spolupracujú Štátny pedagogický ústav, Štátna školská inšpekcia a Národný ústav certifikovaných meraní, ako aj vybrané základné školy s vyučovacím jazykom maďarským. Cieľom projektu je zvýšiť kvalitu edukačného procesu vyučovania slovenského jazyka a slovenskej literatúry v školách s vyučovacím jazykom maďarským.

Pod čiarou

Metodicko-pedagogické centrum je rozpočtovou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov škôl a školských zariadení. Metodicko-pedagogické centrum má osem regionálnych a jedno detašované pracovisko, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov.

Mgr. Lucia Maková
manažérka publicity
Metodicko-pedagogického centra

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

MPCMetodicko-pedagogické centrum
– je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR
– vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení
– Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov
Čerpané z: www.mpc-edu.sk

MPC, 06. 06. 2016 | Prečítané: 1116 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (12 hl.)
 
Sýkorka belasá (15 hl.)
 
Stehlík obyčajný (7 hl.)
 
Sokol myšiar (5 hl.)
 
Drozd plavý (3 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 42
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
13-07-20 * 17:12
 RE: Zdravá výživa
12-07-20 * 16:56
 Re: Ženy neplačú
12-07-20 * 09:12
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore