www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @423
Počítadlo


Spam poison

Dohoda vlády s odbormi na minimálnej mzde je zase krok vedľa

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k výške minimálnej mzdy

Strana Sloboda a Solidarita hodnotí dohodu predsedu Smeru-SD Roberta Fica a prezidenta KOZ SR Mariána Magdoška na radikálnom zvýšení minimálnej mzdy ako škodlivú pre samotných pracujúcich.

„Minimálna mzda má odrážať objektívne podmienky v národnom hospodárstve a nie túžbu politikov zachrániť si kožu vo voľbách. Zvýšenie minimálnej mzdy o viac eur, ako to bolo v minulom roku, ide celkom proti ekonomickému trendu, ktorý hovorí o spomaľovaní európskej ekonomiky, osobitne tej nemeckej, ktorá je pre Slovensko kľúčová. Pri politickom dramatickom zvyšovaní minimálnej mzdy nejde o nič iné, len o predvolebný guláš,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Ak vláda v družnom spojení s odbormi zvýšenie minimálnej mzdy preženie, len tým urýchli skracovanie pracovných úväzkov, prepúšťanie a zánik slabších firiem.

Doplatia na to predovšetkým ekonomicky slabšie regióny. Ľudia môžu prísť o prácu a regionálne rozdiely sa ešte zvýšia,“ upozorňuje podpredsedníčka strany a predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová.

Strana SaS v tejto súvislosti s miernym optimizmom hodnotí úvahy, že by zvyšovanie minimálnej mzdy mal určovať vzorec, a ten by sa odvíjal od priemerného zárobku v národnom hospodárstve. To je správna cesta, ktorá z minimálnej mzdy robí viac ekonomickú kategóriu ako politickú. Návrh strany SMER – sociálna demokracia, že by to malo byť až 60 percent, je však opäť za rozumnou hranicou.

„SaS vo svojej Agende 2020 za ekonomicky prijateľný pomer minimálnej mzdy k priemernej mzde považuje 50 percent. To je náš program, a s ním sa ideme uchádzať o podporu voličov. Návrhy spojené s minimálnou mzdou z nás nemajú urobiť ekonomických diletantov a šarlatánov, ale zodpovedných hospodárov,“ dodala Jana Kiššová.

Foto:

Richard SulíkJana Kiššová

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 30. 07. 2019 | Prečítané: 56 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (521 hl.)
 
Nie (388 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 909
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Nie
16-08-19 * 19:42
 Re: Internet
16-08-19 * 19:05
 RE: Zbierka náboženských nezmyslov
16-08-19 * 18:50
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore