www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @634
Počítadlo


Spam poison

Dohoda TTIP posilní moc globálneho kapitálu a môže ohroziť demokratické práva občanov v EÚ

Politici to ignorujú

Demonštrácia proti obchodnej dohode TTIPPlzeň (Česko) – Hnutie za Priamu Demokraciu (HzPD) vyzýva občanov k čo najväčšej účasti na demonštráciu proti pripravovanej obchodnej dohode TTIP medzi EÚ a USA, ktorá sa uskutoční 18. 4. v Prahe na Náměstí 14. října od 14. hodiny v rámci celosvetového akčného dňa Global Trade Day.

„Zmluva TTIP na dlho ovplyvní životy milióny ľudí v Európe i v Amerike. Na základe uniknutých dokumentov, netransparentného vyjednávania, zrejmého sústavného lobistického tlaku a skúseností z podobných zmlúv vo svete je možné si urobiť obrázok o tom, komu a k čomu TTIP najviac poslúži. Sú to nadnárodné korporácie, ktoré sa k zaisteniu svojich ešte väčších ziskov snažia ovplyvňovať demokratické princípy národných štátov a ich občanov. Pokiaľ dôjde k uzatvoreniu zmluvy TTIP ale i CETA, Tisa, TPP, budeme svedkami ďalšieho zásadného posilnenia moci globálneho kapitálu,“ uvádza hovorca HzPD Ladislav Štítkovec.

18. apríla, na celosvetový akčný deň, chce mnoho občianskych iniciatív, hnutí, odborov, spotrebiteľských a živnostenských organizácií i jednotlivých občanov vyslať hlasitý a jasný signál voči globálnym obchodným a investičným spoločnostiam, že ohrozujú ich demokratické práva, potravinovú sebestačnosť, pracovné miesta a životné prostredie. Zmluvy TTIP, TPP, Tisa a CETA sú niekoľkými príkladmi z mnohých, ktoré boli už uzatvorené alebo sú pred ratifikáciou a je potrebné zvyšovať povedomie o podobných dohodách v iných častiach sveta, ktoré sú poháňané podobnou agendou deregulácie a kontinuálnej liberalizácie.

V rámci toho dňa sa uskutoční v Prahe na Náměstí 14. října od 14.00 protestné zhromaždenie občanov a hnutí proti TTIP, spojené s protestným sprievodom, ktorý bude smerovať na Náměstí Jana Palacha, kde vystúpi americký hosť. Pri akcii bude možné podpísať petíciu koalície viac než 400 európskych organizácií a hnutí ECI Stop TTIP, ktorú podporilo už viac ako 1 600 000 občanov z celej Európy.

„Doterajšie vyhlásenia českej vlády a najmä ministra Mládka nás ubezpečujú, že sa nemáme čoho obávať a všetky protiargumenty sú ociachované ako konšpiračné teórie. Celosvetová kritika TTIP však vychádza ako z akademických kruhov, svetových odborových centrál, parlamentov niektorých európskych krajín alebo europoslancov tak z občianskej, spotrebiteľskej a podnikateľskej sféry. To je našimi čelnými politikmi ignorované a ich jednoznačná podpora zmluve je veľmi nebezpečná, zvlášť s ohľadom na to, že sa objavujú tlaky na ratifikáciu zmluvy bez jednotlivých národných parlamentov,“ pridáva L. Štítkovec.

Hnutie za Priamu Demokraciu, ako člen koalície organizácií podporujúcich Európsku občiansku iniciatívu zdola Stop TTIP, apeluje na občanov, hnutia, odborárov, drobných podnikateľov, aby prišli ukázať svoj nesúhlas s TTIP.

„Pokiaľ samotní občania neukážu politikom, kto má mať v demokracii posledné slovo, budú stále rozhodovať podľa mocenských scenárov, nadiktovaných globálnym kapitálom. Znovu a znovu sa ukazuje, ako nám chýba v politickom systéme nástroje priamej demokracie. Preto teraz musíme použiť demonštráciu ako občiansky protest. Bez neho by naša široká verejnosť ani nevedela, že nejaká zmluva TTIP existuje, nieto ešte aké dopady bude mať. Navyše, pokiaľ o zmluvách ako je TPP alebo TTIP uvažujeme i v geopolitických súvislostiach, vidíme na mape, že USA sa snaží podozrivo obkľúčiť Rusko a Čínu a obchodne ich izolovať od svojich bezprostredných i vzdialenejších susedov. To určite nepovedie k zmierňovaniu napätia vo svete.“

„Demokracia je pre expanziu nadnárodného kapitálu prekážkou. Je na nás občanoch, aby sme ju spoločně ubránili,“ dodáva na záver L. Štítkovec.

Za Hnutie za Priamu Demokraciu
Ladislav Štítkovec, hovorca

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

HzPDHnutie za priamu demokraciu
– našim cieľom je spoločnosť slobodných a solidárnych občanov, založená na ich vzájomnej rovnosti, spolupráci a pomoci potrebným
Čerpané z: www.hzpd.cz

Obchodná dohoda TTIP je:

skvelá príležitosť (Počet hlasov: 2)
(3.92 %)

hrozba pre spoločnosť (Počet hlasov: 26)
(50.98 %)

útok na demokraciu (Počet hlasov: 1)
(1.96 %)

zlá dohoda, podporujem alternatívnu obchodnú a investičnú politiku EÚ (Počet hlasov: 22)
(43.14 %)Celkom hlasovalo: 51

HzPD, 14. 04. 2015 | Prečítané: 882 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore