www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @520
Počítadlo


Spam poison

Do základných škôl sa zapísalo vyše tisíc detí

Na deti čakali tvorivé dielne a zoznamovací test

Vitajte v škole!

Piatok 6. apríla a sobota 7. apríla sa v Petržalke niesli v znamení zápisu budúcich prváčikov do základných škôl. Tento rok sa ich zapísalo 1 023, z toho 499 dievčat a 524 chlapcov. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom je to o 105 detí viac. Predpokladá sa aj nárast tried – z vlaňajších 38 na 41 tried 1. ročníka, z toho budú tri špeciálne triedy pre žiakov so zdravotným znevýhodnením. Koľko detí ale skutočne nastúpi 1. septembra do prvého ročníka, to je teraz ťažko povedať.

My sme sa boli pozrieť, aká atmosféra vládla v deň zápisu v ZŠ Tupolevova.

„Naše pani učiteľky a vychovávateľky sa snažili pripraviť pre deti čo najpríjemnejšie prostredie. Zápisy boli poňaté v duchu rozprávkových bytostí. Na deti čakali tvorivé dielne a zoznamovací test, ktorý obsahoval úlohy spojené s napísaním mena či priraďovaním geometrických tvarov na interaktívnej tabuli,“ opísal aktivity riaditeľ školy Miroslav Cisár, podľa ktorého sú jej najväčšími výhodami moderné vybavenie tried, široká ponuka mimoškolských aktivít a veľmi príjemné prostredie s bežeckou traťou, ktorá slúži aj verejnosti.

Okrem klasických tried sa v každom ročníku prvého stupňa základnej školy otvára pre žiakov trieda so zameraním na odstraňovanie špecifických porúch učenia. O žiakov sa tu starajú špeciálni pedagógovia, ktorí v maximálnej miere eliminujú ich poruchy ako je napr. dysgrafia, dyslexia, dysortografia, porucha koncentrácie, dyskalkulia či iné. Žiaci sú vzdelávaní pri počte najviac 10 žiakov. Na druhom stupni sú začleňovaní do bežných tried alebo odchádzajú do spádových škôl.

„Pre túto školu sme sa rozhodli, lebo sa nám páči vonkajší areál s ihriskom a celkové moderné vybavenie školy. Zaujala nás už na dni otvorených dverí, kedy sme ostali naozaj milo prekvapení. Triedy na nás pôsobia útulne a čisto. Dýcha tu na nás rodinná atmosféra,“ opísala svoje dojmy zo ZŠ Tupolevova Lívia, ktorá prišla na zápis so svojou dcérou Ninou.

„Už len dúfame, že nám pošlú pozitívne stanovisko,“ dodala.

Foto:

Zo zápisu budúcich prváčikov do základných škôlZo zápisu budúcich prváčikov do základných škôlZo zápisu budúcich prváčikov do základných škôl

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PetržalkaMiestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
– nositeľ titulu Efektívny používateľ modelu CAF
Čerpané z: www.petrzalka.sk a Viem byť Petržalčan

Petržalka, 10. 04. 2018 | Prečítané: 66 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore