www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @260
Počítadlo


Spam poison

Do Ankety Strom roka môžete prihlásiť svoj obľúbený strom do konca apríla

Z prihlásených stromov vyberie odborná komisia 12 finalistov

Prihláste váš strom do ankety Strom roka 2018

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 900 × 450 bodov.

Strom roka (Slovensko)V 16. ročníku súťaže Strom roka môžete ešte do 30. apríla využiť šancu na nomináciu stromu, ktorý je pre vás výnimočný. Cieľom súťaže je vzbudiť záujem o životné prostredie, predovšetkým zviditeľniť staré, majestátne a vzácne stromy. Prihlasovať stromy do súťaže môžu mestá, obce, školy, organizácie i jednotlivci. Hlavným partnerom ankety je Nadácia Slovenskej sporiteľne a patronát nad súťažou po siedmykrát drží spevák Peter Lipa.

Stromy je možné prihlásiť cez elektronický formulár Nadácie Ekopolis, alebo klasickou papierovou formou do 30. apríla 2018. Z prihlásených stromov vyberie odborná komisia 12 finalistov. Verejné hlasovanie spustíme začiatkom júla na letnom festivale Pohoda v Trenčíne a bude trvať do konca septembra 2018. Novinkou tohto ročníka je INSTAGRAM súťaž, ktorá bude prebiehať práve počas spomínaného festivalu.

„Fotografie spolu s príbehmi stromov – finalistov uverejníme na našej webovej stránke www.ekopolis.sk. Ako už tradične, hlasovať sa môže prostredníctvom hlasovacieho lístka, SMS-kou, na našom webe, alebo aj na sociálnej sieti Facebook cez našu fanpage Nadácie Ekopolis,“ hovorí Milan Hronec, programový manažér Nadácie Ekopolis.

Výsledky hlasovania budú uverejnené v októbri, pričom strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2018 a bude reprezentovať Slovensko v európskej súťaži Európsky strom roka. Víťazný strom získa odborný dendrologický posudok od arboristickej spoločnosti ISA Slovensko a finančný príspevok na ošetrenie vo výške 300 eur. Stromy na 2. a 3. mieste získajú peňažnú odmenu v hodnote 300 eur na ošetrenie alebo na úpravu okolia. Traja nominujúci a traja hlasujúci budú odmenení knižnými poukážkami od kníhkupectva Artforum. Prvé tri školy, ktoré vyzbierajú najviac hlasovacích lístkov, získajú výsadbový materiál od Záhradníctva ABIES v celkovej hodnote 500 eur.

„Ceníme si spoluprácu s Medzinárodnou arboristickou spoločnosťou (ISA Slovensko), ktorá aj tento rok bezplatne ošetrí ďalšie stromy. Navyše ošetrovania budú prebiehať za prítomnosti verejnosti, študentov a žiakov škôl, čím prispejeme k osvete ochrany stromov,“ dopĺňa Milan Hronec.

Ďalšou novinkou je aj odborný seminár pre zástupcov samosprávy a úradníkov v 3 mestách.

Všetky potrebné informácie o ankete Strom roka 2018 sú uverejnené na www.ekopolis.sk/zivotne-prostredie/strom-roka.

Nadácia Slovenskej sporiteľne

Okrem Nadácie Slovenskej sporiteľne a ISA Slovensko (Medzinárodná arboristická spoločnosť) anketu ďalej podporili – Vydavateľstvo Dajama, Kníhkupectvo Artforum a Záhradníctvo ABIES.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EkopolisNadácia Ekopolis
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Nadácia Ekopolis, 24. 04. 2018 | Prečítané: 53 | Rubrika: Súťaže

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Zúčastnite sa slávnostného odovzdávania Cien humanistov, ktoré sa uskutočnia 16. júna 2018 v Banskej Bystrici?

Áno (8 hl.)
 
Asi áno (3 hl.)
 
Asi nie (5 hl.)
 
Nie (3 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 19
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Je Zem preľudnená?
27-05-18 * 08:11
 Zákerný kresťan
27-05-18 * 00:16
 Poradil som mu
26-05-18 * 21:53
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore