www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @428
Počítadlo


Spam poison

Dnešná strana Sloboda a Solidarita už nie je tou stranou, do ktorej som pred desiatimi rokmi plná ideálov vstupovala

Priatelia, veľmi si vážim vašu priazeň

Jana Kiššová sa 6. októbra 2019 vyjadrila:

Členovia rozhodli – v SaS je poupratované

Na kandidátke strany Sloboda a Solidarita (SaS) už nebudeme. Naty Blahová, Jozef Rajtár, Ľubomír Galko, Miroslav Ivan, Renáta Kaščáková, Vladimír Sloboda, Rado Pavelka, ja a mnohí ďalší. Teda ľudia, čo sme stranu 10 rokov budovali, tvorili program a roky ho v parlamente obhajovali a boli sme v prvej línii SaS. Budú tam však ľudia, za ktorých dá predseda ruku do ohňa.

Tých 10 rokov nijak neľutujem, bola to cenná skúsenosť. Spoznala som množstvo ľudí, ktorí ma naučili spoznať, ktorí sú tí skvelí.

Do politiky som išla meniť svet. Nie seba. A to ma z kandidátky SaS diskvalifikovalo.

Priatelia, veľmi si vážim vašu priazeň a všetky tie podporné správy, ktoré som za ostatné týždne dostala. Ani som netušila, koľkí pri mne a pri nás v tomto boji stojíte. Veľmi úprimne ďakujem, ste skvelí.

emotikon

7. októbra uviedla:

Na zjazde sa aj vyhadzovalo – schytala to Natália Blahová

Spoznala som ju pred našimi prvými voľbami, keď sme sa ju snažili presvedčiť pridať sa k nám. Fascinoval ma jej boj za práva detí, týraných žien a všetkých slabých, ktorí si ho nedokázali vybojovať sami. Desať rokov ten boj zvádzala vo farbách SaS a stála pri nás v dobrom aj zlom. V prvej línii obhajovala náš program, odhaľovala korupciu a schytávala facky od politických súperov. Takmer štyri roky nám príkladne viedla poslanecký klub a ako regionálna predsedníčka viedla 5 okresov.

Je zvláštne, že do politiky hľadáme bojovníkov, ktorí sa vedia za spravodlivosť postaviť, biť aj kričať. A potom sme prekvapení, keď bojujú a kričia. Lebo to sa doma nepatrí. No ozajstný bojovník kričí všade, kde sa deje neprávosť alebo niečo nekalé. A doma je to obzvlášť dôležité. Pretože to, akí sme doma, dáva odpoveď na to, čoho sme schopní vonku.

Ani v tom najhoršom sne som si nevedela predstaviť, že ju tí, za ktorých bojovala v prvej línii, odpália ako papierovú hračku.

To miesto v Republikovej rade bolo zrejme veľmi dôležité.

Neviem sa s tým zmieriť.emotikon

8. októbra pokračovala:

Priatelia,
do politiky som pred desiatimi rokmi vstúpila preto, že som chcela prispieť k zmenám, ktoré by z našej krajiny spravili lepšie miesto pre život. Všetky moje kroky za celých desať rokov smerovali k tomu, aby sme mohli tieto ciele napĺňať.

Dnes s úžasom sledujem, ako ďaleko sme v SaS tieto ciele odsunuli a ako intenzívne, mimoriadne necitlivo a deštruktívne sa už celé mesiace venujeme sami sebe. Zlepšenie života občanov a dôvera voliča u nás prestala byť prioritou. Dnes už v SaS nepotrebujú bojovníkov proti korupcii a mafii, ani odborníkov, ktorí celé desaťročie tvorili program a v prvej línii ho obhajovali. Dnešná SaS už nie je tou stranou, do ktorej som pred desiatimi rokmi plná ideálov vstupovala. Pre mňa tam vládne neznesiteľná atmosféra, v ktorej sa už nedokážem ďalej dusiť. Prežili sme veľmi stresujúce obdobie, lámali sa charaktery, prijímali ťažké rozhodnutia a rozpadali staré priateľstvá. Bolo to ťažké a vážne rozhodnutie, no som presvedčená, že jediné možné.

Tých desať rokov neľutujem. Dávali mi nádej, skúsenosti a spoznala som množstvo skvelých ľudí. A všetkým, ktorí to s osudom našej krajiny myslia dobre, držím v ich snažení veľmi silno palce.emotikon

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Jana KiššováIng. Jana Kiššová
– poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky (5., 6. a 7. volebné obdobie; od 2010 po súčasnosť)
– predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti
– do 2010 – výkonná riaditeľka, konateľka 1. Československá personálna, spol. s r.o.
– do 2008 – personálna riaditeľka v Asseco Slovakia, a.s.
O sebe povedala: „Venujem sa hlavne podnikateľskému prostrediu a jeho zjednodušovaniu. Mojím cieľom je odbúrať z neho nezmyselné povinnosti a šikanu, finančnú záťaž, byrokraciu a škodlivé bariéry. Poukazujem na potrebu rovnakého metra pre štát a podnikateľov a potrebu podporovať strednú vrstvu. Slobodu považujem za jednu z najvyšších hodnôt. Rovnako ekonomickú aj osobnú. Som presvedčená, že sú to nevyhnutné podmienky na to, aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť.“
Čerpané z: JanaKissova.sk a www.facebook.com

Súvisiace články:
Na kongrese SaS mi zatvorili ústa (06.10.2019)

Jana Kiššová, 17. 10. 2019 | Prečítané: 392 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (11 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 19
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore