www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @001
Počítadlo


Spam poison

Dnes začína hlasovanie v programe SPPoločne

Hlasovať možno od dnešného poludnia

Verejnosť môže od dnešného pravého poludnia svojím hlasovaním ovplyvniť, kto získa 200 tisíc eur z programu SPPoločne. Svoju priazeň môžu až do 5. októbra hlasujúci vyjadriť na stránke www.sppolocne.sk.

Každý má z času na čas pocit, že by rád niečo zmenil vo svojom okolí, čo bude slúžiť alebo pomáhať aj ostatným. Verejné dobro neostalo ľahostajné autorom viac ako 880-tich projektov, ktoré boli do štvrtého ročníka prihlásené. Porota z nich vybrala 150 najlepších. Popis a cieľ jednotlivých projektov je zverejnený na www.sppolocne.sk. Hlasovať za ne možno od dnešného poludnia. Tridsať projektov, ktoré získajú najviac hlasov, bude podporených sumou 3 – 6 tisíc eur.

Porota spomedzi neumiestnených projektov vyberie aj tie mimoriadne zaujímavé, ktoré taktiež získajú finančnú podporu.

„Chceme zlepšovať Slovensko prostredníctvom ľudí, ktorí žijú v danom regióne. Oni najlepšie vedia, kde je naša pomoc najviac potrebná,“ zdôrazňuje Ľubica Oreská, programová manažérka projektu SPPoločne a dodáva: „Chceme v ľuďoch vzbudiť nadšenie pre zmenu svojho okolia či komunity. Veríme, že sa to prejaví aj v hlasovaní. Držíme palce všetkým projektom.“

Krasňanský zelovocVýsledky hlasovania budú zverejnené počas druhého októbrového týždňa na www.sppolocne.sk, pričom každý môže odovzdať až tri hlasy. Napríklad podobným projektom, akým je komunitná susedská bio záhradka pri zdravotnom stredisku na Hubeného ulici v Bratislave. Neudržiavaný pozemok sa vďaka finančnej podpore programu SPPoločne zmenil na záhony so zeleninou pre rodiny z materského centra Ráčik.

„Tento rok nás čaká už tretia úroda našej vlastnej zeleniny. Chutí úžasne. Jednak preto, že je ‚bio‘, ale aj preto, že sme si ju vypestovali sami. Je to skvelý pocit,“ hrdo dodáva Miro Dudlák, jeden z autorov projektu Krasňanský zelovoc.

Zlepšime SPPoločne Slovensko

ZLEPŠIME SPPOLOČNE SLOVENSKOSúbežne s hlasovaním v programe SPPoločne je pre zákazníkov SPP pripravená súťaž SPPoločne pre Slovensko. Stačí, ak sa hlasujúci zaregistrujú do zákazníckeho on-line portálu Moje SPP prostredníctvom www.sppolocne.sk. Vyhrať môžu 3-dňový wellness pobyt pre 2 osoby v kaštieli Grand Castle v Liptovskom Hrádku. Ide o národnú kultúrnu pamiatku, ktorá bola zrekonštruovaná aj vďaka finančnej podpore SPP a Nadácie SPP v grantovom programe Ministerstva kultúry SR – Obnovme si svoj dom. Žrebovanie výhercov sa uskutoční elektronicky každý pondelok, v štyroch žrebovacích kolách. Mená ôsmich výhercov bude SPP priebežne uverejňovať na www.sppolocne.sk od 14. septembra do 12. októbra 2015.

SPPoločne v číslach

Doteraz program SPPoločne podporil už takmer 130 projektov, ktoré celkovo získali 840 000 eur. V kategórii „SPPoločne pre ľudí“ sú projekty z oblasti kultúry či športu a v kategórii „SPPoločne pre domovinu“ sú projekty na rozvoj ekologického vzdelávania či zveľaďovania životného prostredia. Na západnom, strednom aj východnom Slovensku bude odmenených vždy po 10 projektov, z toho 5 v každej kategórii. Viac informácií o všetkých projektoch nájdete na stránke www.sppolocne.sk.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Vďaka tomu je najväčším dodávateľom energií na slovenskom trhu. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby na Slovensku aj medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Nadácia SPP je neziskovou organizáciou, ktorú v roku 2002 založil SPP na rozvoj občianskej spoločnosti a poskytovanie pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách. Nadácia SPP sa zaujíma o aktívnych ľudí, ktorí majú schopnosť meniť život okolo seba, ale aj o ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú pomoc. Činnosť Nadácie SPP odráža úsilie o skvalitnenie spoločenskej zodpovednosti v podnikaní. Svoju Víziu nadácie napĺňa poskytovaním darov na charitatívne a filantropické aktivity, zahraničné štipendiá a dlhodobé inovatívne projekty. Pre nadáciu je dôležitá otvorenosť, transparentnosť a rovnosť šancí. Finančné prostriedky rozdeľuje prostredníctvom grantov s jasne definovanými podmienkami a prehľadným procesom hodnotenia. Výsledky podpory sú verejne dostupné.

Príloha 1 – Inšpirácia pre uchádzačov alebo hlasujúcich

Ako získať dostatočný počet hlasov?

Celkovo už 128 projektov získalo finančnú podporu programu SPPoločne v hodnote 840 000 eur na svoju realizáciu. Predkladatelia súťažných projektov sa pri zbieraní hlasov môžu inšpirovať zaujímavým príbehom malej obce Horné Semerovce z okresu Levice. Je pekným príkladom toho, ako zanietenosť ľudí dokáže zázraky. S počtom obyvateľov niečo vyše 600, dokázala pre svoje dva projekty získať dostatočný počet hlasov na ich realizáciu. Projekty prihlásila v dvoch ročníkoch projektu SPPoločne po sebe a obidva boli finančne podporené, čo je naozaj unikát. Na obidva získala dostatočný počet hlasov vďaka tomu, že dokázala pre projekty a hlasovanie nadchnúť aj okolité obce, ktoré mohli mať z projektu úžitok.

Podporené projekty obce Horné Semerovce

1. projekt

Obec Horné Semerovce plánovala zlikvidovať čiernu skládku v obci a na jej mieste vysadiť zeleň a vybudovať detské ihrisko. Zároveň chceli osloviť priamou osvetou všetkých obyvateľov obce. Každý mesiac sa plánovali uskutočniť v miestnej základnej škole prednášku na témy: separovanie, šetrenie energiou, stavebný odpad a podobne. Na to, aby bol ich projekt finančne podporený im stačilo získať 1 058 hlasov.

2. projekt

Zámerom obce bolo obnoviť miestne tradície a zvyklosti. Cieľom bolo vytvoriť priestor a možnosti na ich realizáciu. Týmto chceli oživiť dve slávnosti, ktorých prvky má obec aj v erbe (strapce hrozna a rydlo) – Dožinky a Vinobranie. Obe slávnosti majú byť spájané s remeselníckymi trhmi, kde svoje umenie budú prezentovať domáci i cudzí remeselníci. Pre tento projekt sa im podarilo získať až neuveriteľných 2 908 hlasov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSPP pre budúcnosť
– je jednotný koncept, ktorý zastrešuje ekologické a verejnoprospešné aktivity SPP. Umožňuje sprehľadniť a lepšie zacieliť všetky aktivity SPP, ktoré podporujú myšlienku trvalo udržateľného rozvoja. SPP už dnes realizuje v tejto oblasti mnoho projektov. Ide napríklad o projekty na ochranu životného prostredia, poradenstvo smerom k znižovaniu spotreby energií a zvyšovanie energetickej efektívnosti, ale tiež viacero sponzoringových a verejnoprospešných aktivít a filantropických programov, ktoré realizuje v spolupráci s Nadáciou SPP a neinvestičným fondom EkoFond, na tento účel zriadenými organizáciami.
Čerpané z: www.sppolocne.sk

Súvisiace články:
Rozhodnite o najkrajšej pamiatke a vyhrajte (22.11.2016)
Dobrá farba pokračuje (04.11.2016)
SPPoločne rozdelíme 200-tisíc eur medzi 39 víťazných projektov (07.10.2016)
O víťazoch programu SPPoločne opäť rozhodne verejné online hlasovanie (12.09.2016)
Anderle a Brunovský v Galérii SPP (05.09.2016)
Nemaj založené ruky a prihlás svoj projekt do 5. ročníka programu SPPoločne (20.06.2016)
Výstava FULL MOON predstavuje fenomén premenlivosti mesiaca (30.05.2016)
Spoznajte pohyblivé obrázky Ivety Ledererovej (08.04.2016)
SPP odmenil víťazov 17. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby (23.03.2016)
Zapojte sa do súťaže Noc v múzeu (03.03.2016)
EkoFond už vďaka poskytnutým grantom ušetril milióny (16.02.2016)
Trojdimenzionálne plastiky a obrazy, z ktorých vyviera životná energia (12.02.2016)
Kultúrna pamiatka roka 2014 (10.12.2015)
POHĽADY odhalia svet plný nekonečných možností (30.11.2015)
Hlasujte za najkrajšie obnovenú pamiatku a vyhrajte (18.11.2015)
Program SPPoločne podporí 39 projektov sumou 200 000 eur (09.10.2015)
Galéria SPP bude herným svetom (26.08.2015)
Chcete zmeniť svoje okolie? Zapojte sa do programu SPPoločne (08.06.2015)
Galéria SPP bude do konca júla Krajinou žien (30.05.2015)
V Doľanoch SPPoločne otvárame arborétum (13.05.2015)
Nadácia SPP podporí talentované slovenské „Hlavičky“ (07.04.2015)
(Ne)obyčajné príbehy Fera Liptáka v Galérii SPP (01.04.2015)
SPP chce byť aj tento rok oporou znevýhodnených ľudí po celom Slovensku (23.03.2015)
SPP odmenil víťazov 16. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby (18.03.2015)
Spoznajte históriu plynárenstva cez viac ako 400 exponátov na dni otvorených dverí v Slovenskom plynárenskom múzeu (13.03.2015)
Slovenské mandaly Kataríny Beňovej (10.02.2015)
Katarína Beňová – Mandaly (03.02.2015)
Chyba hranice (13.01.2015)
Kultúrna pamiatka roka 2013 (20.11.2014)
Dve Energie Luku Braseho (12.11.2014)
Výstava v Galérii SPP: MULTIPOINT (17.09.2014)
Až 37 projektov získa príspevok v programe SPPoločne (19.06.2014)
Výstava v Galérii SPP: BAnda (21.05.2014)
Verejnoprospešný program SPPoločne dnes spúšťa verejné hlasovanie (19.05.2014)
SPP a Nadácia SPP vyhlasujú 3. ročník programu SPPoločne (25.03.2014)
SPP odmenil víťazov už 15. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby (12.03.2014)
SPP je už osemnásobným TOP firemným filantropom roka (28.11.2013)
Projekt REFUGE zvýši počet kvalifikovaných pracovníkov v energetike (20.11.2013)
EkoFond podporuje vzdelávanie stavbárov (18.11.2013)
Kultúrna pamiatka roka 2012 (15.11.2013)
Výstava v Galérii SPP: Martin Borodáč (04.11.2013)
New Talent 2013 – Cena Nadácie SPP putuje do Rumunska (08.10.2013)
Slovanské orákulum (02.10.2013)
Verejnoprospešný program SPPoločne ponúka druhú šancu (06.09.2013)
Manuál na chytanie snov (05.09.2013)
Tarot (01.08.2013)
Obrazohry (09.07.2013)
Až 48 projektov získa príspevok v programe SPPoločne (27.06.2013)
EkoFond znovu ocenil netradičné učenie na školách (20.06.2013)
Premeny (05.06.2013)
Široká verejnosť rozhodne o podpore projektov v programe SPPoločne (30.05.2013)
Lea Feketeová & Norbert Šmondrk „L&N“ (20.05.2013)
EkoFond prináša do škôl tému obnoviteľných zdrojov energie (16.05.2013)
Maľba (02.05.2013)
Výstava v Galérii SPP – SPPIRIT (03.04.2013)
SPP, Nadácia SPP a EkoFond vyhlasujú 2. ročník programu SPPoločne (20.03.2013)
Výstava v Galérii SPP – spoMalovanie času (05.03.2013)
Sochy obrazy (04.02.2013)
Nový priestor (14.01.2013)
Výstava v Galérii SPP – STRETNUTIE (19.12.2012)
Vianočný salón Spectrum ART (05.12.2012)
Mesiac detskej tvorby (28.11.2012)
SPP je už sedemnásobným TOP firemným filantropom roka (28.11.2012)
Výstava v Galérii SPP – VEĽKÁ NOVEMBROVÁ (09.11.2012)
Kultúrna pamiatka roka 2011 (08.11.2012)
EkoFond opäť odmení školy, ktoré chcú šetriť energiu (29.10.2012)
Výstava v Galérii SPP – ARTSERVIS (24.10.2012)
EkoFond plánuje rozdeliť až 1 600 000 eur (23.10.2012)
New Talent 2012 (09.10.2012)
Sovy (02.10.2012)
Stretnutie (05.09.2012)
Až 40 projektov získa príspevok v programe SPPoločne (23.08.2012)
Farby duše (01.08.2012)
Naši paralympionici majú vlastnú poštovú známku (13.07.2012)
Výstava v Galérii SPP (12.07.2012)
Široká verejnosť rozhodne o podpore projektov v programe SPPoločne (12.07.2012)
EkoFond rozdelil viac ako milión na nové projekty (02.07.2012)
EkoFond popularizuje vedu na školách (20.06.2012)
10 rokov s Deťmi Dunaja (14.06.2012)
Energia v našej škole (05.06.2012)
SPPoločne (15.05.2012)

SPP pre budúcnosť, 08. 09. 2015 | Prečítané: 766 | Rubrika: Súťaže

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore