www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @722
Počítadlo


Spam poison

Dlhová brzda nesmie slúžiť ako nástroj na zvyšovanie vládnych preferencií

Reakcia SaS na snahy vlády o uvoľnenie dlhovej brzdy

Strana SaS nepodporí žiadne zmäkčenie dlhovej brzdy. Nebudeme meniť to, čo je funkčné a Slovensku pomáha, drží nezodpovedných politikov na uzde, len preto, že vláda nevie rozumne hospodáriť. SaS je proti zmenám v dlhovej brzde, ktoré otvoria cestu míňaniu a kreatívnemu účtovníctvu.

„Sám Robert Fico v decembri 2011 vyhlásil, že ústavný zákon o rozpočtovej zodpovednosti Slovensku pomáha. Na dôvodoch, pre ktoré politické strany v roku 2011 ústavnou väčšinou dlhovú brzdu schválili, sa vôbec nič nezmenilo. Zmenilo sa len to, že Ficove vlády sa pozvoľna dopracovali k takej hranici dlhu v pomere k HDP, za ktorou jej hrozia stále prísnejšie sankcie,“ uviedla podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.

Dodala:

„Zákon o rozpočtovej zodpovednosti si plní svoju funkciu a mali by sme zvolať trikrát sláva, že na Slovensku existuje takáto bariéra.“

SaS vyzýva všetkých poslancov Národnej rady, aby sa nenechali kúpiť či zlákať sľubmi alebo nepoctivou šachovou hrou o diaľnice.

Smeru ide pri uvoľnení dlhovej brzdy o ich vlastné preferencie, SaS o to, aby sa krajina nezadlžovala,“ zhrnula Kiššová.

Eugen Jurzyca pridal dôvody, prečo je uvoľnenie dlhovej brzdy nebezpečné.

„V prvom rade má Slovensko stále vysoký dlh. Nachádzame sa v sankčnom pásme dlhovej brzdy, od roku 2012 sme sa z neho nedostali. V zlých časoch sme sa zadlžili, v dobrých dlh nevraciame.“

Varuje tiež, že ak vláda uvoľní peniaze na diaľnice, prídu požiadavky z oblasti vzdelávania, zdravotníctva a ozvať sa môžu aj obce.

„Dlhová brzda je silným signálom dovnútra ekonomiky a spoločnosti aj navonok. Ak sa uvoľní, vyšleme signál, že u nás platia zákony iba pre slabších, a že sa neoplatí žiť z vlastnej práce.“

Príjmy verejných financií

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 095 × 667 bodov.

Jurzyca na grafe doložil, že vláda peniaze na diaľnice mala, no rozhodla sa ich minúť inak.

„Napríklad súdy za prvý polrok tohto roka schválili trest domáceho väzenia pre deväť osôb. Informovalo o tom ministerstvo spravodlivosti. Tento projekt stál 27 miliónov eur. Dotácie do hnedého uhlia, sociálne balíčky, stimuly, vlaky zadarmo – to všetko bolo na dlh, zisťujeme dnes,“ uzavrel Jurzyca.

„Vládna koalícia nevie ani využívať peniaze, ktoré už má,“ dodal Jozef Rajtár.

„Na tento rok bolo z rozpočtu vyčlenených pre NDS na diaľnice 400 miliónov eur, a z eurofondov ďalších 700 miliónov. Za prvý polrok sa nevyčerpalo takmer nič, a ak by sa malo čerpať v druhom polroku, bolo by to maximálne na 20 km diaľnic. Toľko je na papieri pripravených na to, aby sa dal vypísať tender.“

Vláda teda chce 17 miliárd z dlhovej brzdy, a nevie využiť niečo cez miliardu.

„Teraz, pred VÚC voľbami je to od vlády čistý populizmus a zakrývanie vlastnej neschopnosti,“ uzavrel Rajtár.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 13. 07. 2017 | Prečítané: 245 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom