www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @679
Počítadlo


Spam poison

Deň belasého motýľa

8. jún 2012

12. ročník – Deň ľudí so svalovou dystrofiou

Deň belasého motýľa

Po kliknutí na plagát sa vám v novom okne zobrazí vo vyššom rozlíšení o veľkosti 1 250 × 1 767 bodov.

Osveta o ochorení svalová dystrofia

Svalová dystrofia je ochorenie svalov, ktoré spôsobuje ich postupné ochabovanie a imobilitu. Ochorenie je v prevažnej miere progresívne, postupne sa zhoršuje a vedie k odkázanosti na mechanický alebo elektrický vozík. Ľudia s týmto ochorením majú ťažkosti so samostatným pohybom, niektoré druhy dystrofií sú veľmi závažné a vedú k nutnosti používať dýchacie prístroje.

Dystrofik nedokáže chodiť, obrátiť sa na bok, napiť sa sám z pohára a niektorí z nás ani sami dýchať…

Svalová dystrofia je ťažké progresívne ochorenie svalov celého tela, vrátane srdca, dýchacích a prehĺtacích svalov. Zhoršovanie sa nedá zastaviť, nie je na ňu liek.

Na Slovensku žije asi 5 000 osôb s nejakým svalovým ochorením, ktoré závažne zasahuje do života ich rodín.

Hlavné témy tohtoročnej osvety sú:

• Význam štandardov starostlivosti

na kvalitu a dĺžku života ľudí s nervovosvalovými ochoreniami a na zabezpečenie prístupu ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti.

• Dôležitosť pravidelnej a dlhodobej rehabilitácie

najmä v domácom prostredí pre ľudí s nervovosvalovými ochoreniami.

Osvetová kampaň o ochorení svalová dystrofia je spojená s verejnou zbierkou na získanie finančných prostriedkov na doplatenie nevyhnutných kompenzačných pomôcok.

21. mája 2012 odštartovala darcovská SMS!

Verejnosť má opäť možnosť prispieť na účet verejnej zbierky Deň belasého motýľa aj prostredníctvo zaslania darcovskej SMS, a to od 21. mája do 31. decembra 2012.

Postup je jednoduchý: vyťukajte do mobilu text sms: DMS MOTYL a pošlite na číslo 877.

Cena darcovskej SMS správy je 1 €. Platí pre všetkých mobilných operátorov na Slovensku. Viac informácií nájdete na stránke www.darcovskasms.sk.

Cieľom projektu „Deň belasého motýľa“ je informovať širokú verejnosť o zdravotných a sociálnych dôsledkoch svalovej dystrofie a iných nervosvalových ochoreniach a o ľuďoch, ktorí s ochorením bojujú.

Deň belasého motýľa dnes prebiehal po celom Slovensku, v približne 65 mestách a dedinách, ktorý organizovali sami členovia OMD v SR, ľudia so svalovou dystrofiou za pomoci ďalších dobrovoľníkov.

Belasý motýľ sa 8. júna rozletel v týchto mestách:

Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bojnice, Bratislava, Bytča, Dolné Vestenice, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Dvorníky, Gelnica, Habovka, Handlová, Hlohovec, Humenné, Komárno, Košice, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Myjava, Námestovo, Nitra, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Piešťany, Podrečany, Poprad, Považská Bystrica, Prievidza, Prešov, Púchov, Pusté Sady, Richnava, Rožňava, Senec, Spišská Nová Ves, Stará Turá, Svidník, Šamorín, Topoľčany, Trakovice, Trebišov, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Zlaté Moravce, Zvolen, Žilina atď.

Deň belasého motýľa organizovalo druhý júnový piatok 8. 6. 2012 občianske združenie Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR ako celonárodnú osvetu o ochorení svalová dystrofia spojenú s verejnou zbierkou.

Na aktívne začlenenie do života dystrofik potrebuje špeciálne kompenzačné či zdravotnícke pomôcky. Tie však štát prepláca len čiastočne alebo vôbec.

Výťažok z tejto verejnej zbierky sa preto používa na doplatenie na pomôcky ako najmä: zdviháky, elektrické vozíky, špeciálne mechanické vozíky, elektrické postele, špeciálne sedačky, odsávačky hlienov a iné špecifické pomôcky.

V doterajšej histórii sme sumou 188 368,95 € pomohli v 303 prípadoch!

Zbierka je povolená podľa rozhodnutia Ministerstva vnútra SR o povolení konania verejnej zbierky č. SVS-OVVS 3-2011/031648.

Motýľ je symbol ochorenia – svalová dystrofia – nepredáva sa, daruje sa, ak sa obdarovaný rozhodne, môže prispieť do pokladničky. Okrem toho dostane informačný letáčik o dôsledkoch ochorenia a činnosti našej organizácie.

Spolu so zahájením 12. ročníka DBM chceme vydať prvýkrát v slovenskom jazyku dostupné štandardy starostlivosti o Duchennovu svalovú dystrofiu, vo verzii určenej pre rodiny. Takisto plánujeme spustiť poskytovanie bezplatných rehabilitačných služieb.

Najbližšie sa uskutoční Turnaj belasého motýľa.

Kde: SOŠ, Na Pántoch 9, Bratislava

Kedy: 17. jún 2012

Súčasťou kampane bude aj celoslovenský turnaj v hre boccia, ktorý v bratislavskej SOŠ, Na Pántoch 9 organizujeme pod názvom Turnaj belasého motýľa. Jednou z našich aktivít je aj podpora paralympijského športu boccia ako jedna z foriem zapojenia sa do aktívneho života. Naše združenie prevádzkuje tri športové kluby venujúce sa tomuto športu. Súčasťou turnaja je aj výstava kompenzačných pomôcok. Viac informácii poskytuje stránka www.boccian.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR (OMD v SR)
Poslaním Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR je poskytovať všestrannú a adresnú pomoc členom s cieľom, aby mohli viesť v čo najväčšej miere nezávislý a plnohodnotný život. Smerom k spoločnosti presadzujeme špecifické potreby ľudí so svalovou dystrofiou, aby mali rovnocenné podmienky a príležitosti vo všetkých sférach života. Chceme šíriť pozitívny príklad zvládania dôsledkov ťažkého telesného postihnutia. Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR poskytuje svojim členom odborné a ľudské zázemie. Svojou činnosťou prispieva k šíreniu informácií o ochorení, o možnostiach prekonávania jeho dôsledkov, vyvíja spoluprácu s odborníkmi, získava najnovšie informácie o výskume a liečbe.
Čerpané z: www.omdvsr.sk a www.belasymotyl.sk

OMD, 08. 06. 2012 | Prečítané: 2943 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (705 hl.)
 
Viac áno, ako nie (182 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (177 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1230
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore