www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @185
Počítadlo


Spam poison

CykloDobro naplní program Európskeho týždňa mobility v Košiciach

2. ročník (od 16. do 22. septembra 2020)

Bicykel je bezpochyby jeden z najlepších dopravných prostriedkov v meste. Okrem toho je nástrojom zábavy, športu, priateľstva a symbolom slobody. V našom okolí existuje veľa ľudí, ktorí si mnohé z týchto vecí nemôžu dovoliť a práve pre nich sme túto akciu pripravili.

OZ okolo a Cyklokoalícia Košice od 16. do 22. septembra počas Európskeho týždňa mobility budú skladať a opravovať bicykle z nepotrebných cyklodielov. Akcia sa bude konať už podruhýkrát, tentokrát v priestoroch kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik. Skupina cyklonadšencov si za cieľ dala poskladať čo najviac bicyklov pre ľudí zo sociálne slabších pomerov či domovov dôchodcov. Popritom chce verejnosti prezentovať bicykel ako samozrejmú alternatívu mobility pri rozvoji mesta.

„V pivniciach a garážach často odkladáme staré bicykle v rôznom štádiu rozkladu a poškodenia. Nechýba veľa a bicykel môže znova fungovať. Preto sme už druhý rok po sebe vyzvali všetky cykloshopy a cyklodielne, aby nám pomohli dať dokopy čo najviac pojazdných bicyklov z ‚haraburdia‘, ktoré väčšinou len zavadzia. Bicykle potom darujeme tým, ktorí ich najviac potrebujú,“ hovorí Juraj Senič (OZ okolo).

Súčasťou podujatia bude nočná masová jazda mestom, prednášky, premietanie filmu, workshop základného servisu bicykla, základy správneho nastavenia bicykla a zábavný kvíz, kde si účastníci môžu vysúťažiť zaujímavé a užitočné cyklodoplnky.

„Mesto malo s naplnením programu Európskeho týždňa mobility komplikovanú úlohu a nakoniec sme ostali len my, kto zabezpečuje verejnosti cykloaktivity počas tohto týždňa. Tešíme sa, že o udalosť CykloDobro je čoraz väčší záujem zo strany verejnosti a že sme mohli rozšíriť program aj o iné, náučné a zaujímavé aktivity. Veríme, že tohoročný nárast záujmu o mestskú cyklistiku prinúti kompetentných venovať viac pozornosti rozvoju infraštruktúry, doplnkových prvkov či iných kampaní pri tvorení našich ulíc aj pre cyklistickú a pešiu dopravu – nielen tú automobilovú. Budeme radi, ak spoločnými silami vytvoríme ulice priateľské pre život Košičanom,“ porozprával Adrián Chreň (Cyklokoalícia Košice).

Tento rok podporia podujatie tri cykloservisy: Dutch Bikes, City Bike Shop a Bike point. Prevádzka, ktorá vyskladá najviac bicyklov získa titul Cyklodobroš roka a odnesie si putovnú trofej, ktorou sa môže pýšiť. CykloDobro bude ukončené prezentáciou vyskladaných bicyklov na oslavnej jazde a odovzdaním trofeje výhercovi. Podrobný harmonogram a všetky ďalšie informácie nájdete vo facebookovej udalosti.

Kontaktná osoba:

Juraj Senič, OZ okolo
ikonajurajsenic@gmail.com
ikona+421 903 183 392

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

CyklokoalíciaCyklokoalícia
– občianske združenie podporujúce rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku
Partizánska 7162/2, 811 03 Bratislava-Staré Mesto
IČO: 31800394
Čerpané z: CykloKoalicia.sk

Cyklokoalícia, 14. 09. 2020 | Prečítané: 102 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (713 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (168 hl.)
 
Rozhodne nie (181 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1246
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore