www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @665
Počítadlo


Spam poison

Coca-Cola HBC zrealizovala ďalšie projekty: Deti dostali ihrisko, futbalisti kvalitný trávnik

V rámci programu Coca-Cola pre región boli zrealizované ďalšie 2 projekty

V malebnej obci Stará Lehota tak pribudlo miesto, kde môžu plnohodnotne tráviť čas rodiny s deťmi. Futbalisti v Hôrke nad Váhom zase vyriešili problém s nekvalitnými podmienkami na ihrisku nielen pre športové, ale aj komunitné podujatia.

„Prvé zo zrealizovaných projektov 2. kola grantového programu sú už úspešne zabehnuté a miestni si ich naplno užívajú. Zlepšili kvalitu komunitného života v obciach a presne to sme chceli dosiahnuť. Pevne verím, že ich budú ďalej rozvíjať a plnohodnotne užívať ešte dlhé roky,“ komentuje podporené projekty Marian Pavelka, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy Coca-Cola HBC SR.

Na výbere podporených projektov na základe zvolených kritérií sa podieľala aj Trenčianska nadácia.

Certifikované ihrisko si obec nemohla dovoliť

„Naším cieľom bolo zlepšiť komunitný život v obci a využiť plochu v jej centre práve na stretávanie sa za rôznymi účelmi. V zime to môže byť korčuľovanie, počas teplých dní rôzne tematické akcie ako je stavanie mája alebo otvorenie prázdnin. Vo dvore je pódium, ideálne miesto na dedinskú zábavu. Práve detské ihrisko je skvelým doplnkom toho priestoru,“ tvrdí nadšene poslankyňa obce, Dominika Poturnayová.

„Na obecný dvor sme chceli priniesť prvky mestského mobiliára. Najväčšou položkou bolo ale detské certifikované ihrisko pre verejné priestranstvá, o ktorom naša malá obec pri svojich výdavkoch a so stanoveným rozpočtom mohla len snívať. Vďaka grantu 3 000 € sa nám projekt podarilo zrealizovať.“

Miesto pre rodiny s deťmi

„V našej obci sa nič podobné pre deti doteraz nenachádzalo, máli sme iba futbalové ihrisko na okraji obce. Matky s deťmi sa nemali kde stretávať,“ hovorí poslankyňa obce.

Rodičia, starí rodičia, starosta aj poslanci ako aj mnohí dobrovoľníci z obce priložili ruku k dielu pri budovaní ihriska.

„Postupne by sme radi rozširovali mobiliár o ďalšie prvky. Máme už niekoľko nápadov, ktoré budú vyžadovať investície, ale vymysleli sme aj zaujímavý prvok určený pre všetky vekové kategórie, ktorý si vieme spraviť svojpomocne,“ predstavuje vízie rozvoja projektu Dominika Poturnayová.

Nové zavlažovanie podporí komunitu

OŠK Hôrka nad Váhom chcel zlepšiť podmienky a technické vybavenie obecného športového klubu.

„Rozhodli sme sa využiť grant 1 676 € na modernizáciu zavlažovania. Predchádzajúci spôsob bol zastaraný a na hranici životnosti. Navyše, samotné ihrisko nemusí byť využívané len futbalovým mužstvom, ale aj pri rôznych obecných podujatiach,“ vysvetľuje Michal Motola, manažér OŠK Hôrka nad Váhom.

Po nasadení zavlažovacieho zariadenia a intenzívnom polievaní sa efekt dostavil v krátkom čase.

„Hracia plocha je vzhľadom k súčasnému ročnému obdobiu a počasiu v nadštandardnom stave. Zorganizovali sme hodový zápas a dočkali sme sa priaznivých ohlasov na kvalitu plochy zo strany súpera aj domácich fanúšikov,“ pochvaľuje si manažér klubu.

Kvalitný terén priniesol lepšiu hru

Na realizácii projektu sa najviac podieľali funkcionári obecného športového klubu. Nezištne sa zapojili aj odborníci z obce.

„Už pri hodovom zápase sa ukázalo, že kvalitný terén zvyšuje úroveň zápasu. Fanúšikovia si pochvaľovali rýchlu kombinačnú hru. Príprava na novú sezónu štartuje a verím, že zlepšenie tréningových podmienok prinesie lepšie výsledky. Futbal má v našej obci dlhodobú tradíciu a mnoho fanúšikov. Pevne verím, že fanúšikovská základňa sa bude priamo úmerne zväčšovať s úrovňou hry,“ pokračuje Michal Motola.

Starý systém vynechával niektoré plochy a ihrisko tak nebolo rovnomerne poliate. Čas potrebný na prestavenie zariadenia sa zmenšil zhruba o polovicu.

„Na ihrisku každoročne organizujeme deň detí a hasičskú opekačku. Využívame ho tiež na tréningy miestneho dobrovoľného hasičského zboru. Chceli by sme spustiť futbalovú prípravku pre najmenšie deti. V areáli plánujeme upraviť prístupové cesty a vstupné schodisko, tiež modernizovať vnútorné vybavenie šatní a spŕch,“ prezrádza plány Michal Motola.

Foto:

Otvorenie (spoločná fotografia)IhriskoSamochodný zavlažovací vozík

Vložila: Adriana Blahová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PRime timePRime time
Agentúra PRime time bola založená v roku 1998. O dva roky neskôr sa stala členom Asociácie PR agentúr na Slovensku (APRSR). Od svojho vstupu do tejto asociácie patrí medzi TOP 5 agentúr podľa prijatých honorárov. Od roku 2005 je PRime time súčasťou medzinárodnej siete PR agentúr Weber Shandwick.
Čerpané z: www.primetime.sk

PRime time, 25. 07. 2017 | Prečítané: 589 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (12 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 29
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore