www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @484
Počítadlo


Spam poison

Čo pre teba znamená mier v Európe?

EÚ vyhlásila súťaž kresieb a tweetov pre mladých Európanov na tému: Mier, Európa, budúcnosť: Čo pre teba znamená mier v Európe?

Štyria mladí Európania, výhercovia súťaže budú oficiálne pozvaní predsedami Rady Európskej únie, Európskej komisie a Európskeho parlamentu, aby sa spolu s nimi zúčastnili slávnostného odovzdávania Nobelovej ceny za mier, ktoré sa uskutoční 10. – 11. decembra 2012 v Oslo.

Táto súťaž je vyhlásená v spolupráci s Európskym fórom mládeže.

Podmienky súťaže:

– vek 8 – 24 rokov
– štátna príslušnosť niektorej z členských, pristupujúcich alebo kandidátskych krajín EÚ

Povinnosťou súťažiacich vo veku 8 – 12 rokov je vytvoriť kresbu alebo obrázok (aj na počítači), v prípade vekových kategórií 13 – 17 a 18 – 24 je povinnosťou odoslať esej (maximálne 1 200 znakov) na tému: Mier, Európa, budúcnosť: Čo pre teba znamená mier v Európe? V oboch prípadoch by súťažiaci mali vyjadriť svoj názor na zadanú tému, v ktoromkoľvek z 23 úradných jazykov EÚ.

Súťaž bola vyhlásená 13. novembra 2012 a lehota na doručenie prihlášok je 25. novembra 2012.

Európske fórum mládeže, spoločne s pracovníkmi európskych inštitúcií, zodpovedných za sociálne médiá vyberie do užšieho kola 16 najlepších príspevkov z každej kategórie. Odborná porota vyberie z každej vekovej skupiny jednu najlepšiu prácu, ktorej autor sa zúčastní oficiálnej ceremónie v Osle. Štvrtý člen delegácie bude vybraný na základe verejného hlasovania na facebooku.

Príspevky 16 najlepších autorov z vekovej kategórie 18 – 24 budú taktiež uverejnené na facebookovej stránke. Hlasovaním sa vyberie desať z nich, ktorí vyhrajú cestu do Štrasburgu na podujatie, ktoré sa uskutoční 12. decembra v Európskom parlamente.

„Nobelova cena za mier za rok 2012 nie je len vyjadrením úspechov, ktoré EÚ dosiahla v minulosti. Predstavuje aj pohľad do budúcnosti. Našou úlohou je vždy inšpirovať ďalšie a ďalšie generácie Európanov. Preto chceme aby sa k nám v Oslo pripojili mladí, ktorí zdedia kontinent mieru a budú zodpovední za budúcnosť Európy,“ vyhlásili predseda Rady Európskej únie Van Rompuy, Európskej komisie Barroso a predseda Európskeho parlamentu Schulz.

„Nobelova cena je príležitosť pripomenúť si dôležitosť občianskej spoločnosti a Európskych občanov, najmä mladých pri zabezpečovaní mieru v Európe,“ povedal prezident Európskeho fóra mládeže Peter Matjašič.

Viac informácií a prihlasovací formulár.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku (IK EP)
– vznikla začiatkom roku 2002
– sídli v nových bratislavských priestoroch na Palisádach, kde sa nachádza i zastúpenie Európskej komisie v SR
– cieľom a poslaním IK EP je priblížiť slovenským občanom históriu, štruktúru, činnosť a fungovanie Európskeho parlamentu
Čerpané z: www.europskyparlament.sk

IK EP, 17. 11. 2012 | Prečítané: 2752 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore