www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @673
Počítadlo


Spam poison

Čítačka so štyrmi autormi

Na piatok 13. veľmi neverím

Podľa mňa smutné náhody v ten deň sú len výmysly a báchorky. Komu sa stala v ten deň smola, nebolo to určite dátumom, ale niečim iným – skrátka škodou. Na ten deň 13. septembra si naše o. z. Sofia pripravilo čítačku so štyrmi slovenskými spisovateľmi: Miroslavom Búranom, Ivonou Ďuričovou, Lenkou Kujovou a Ruženkou Šípkovou.

Mávame to v mestskej knižnici v Galérii Artotéka v Bratislave, a vždy sa tam zíde slušný počet ľudí. Aj teraz tam prišlo vyše 20 ľudí, a krátko po 17. hodine sme smelo začali. Na úvod sa prihovoril náš predseda Sofie Mgr. Stanislav Hrda, a potom dostali slovo samotní autori.

Prvý vystúpil Miroslav Búran, a prečítal úryvok z jeho knihy Väzenie Dúfať. Je to o časoch a pravidlách minulého režimu, a bolo to zaujímavé. Potom nasledovala Ivona Ďuričová, ktorá píše knižky pre deti a básne pre dospelých. Jej kniha Prečo lienky nosia podkolienky ma úspech najmä u malých detí. Avšak, nakoľko my prítomní sme boli dospelé publikum, prečítala nám zopár krásnych, excelentných, ba až Orientom voňajúcich básní – keď čítala o Čajovni Čarovni. Pokračovala Lenka Kujová, ktorá nám čítala svoje prvotiny, a na to, že mala trému, zvládla to naozaj dobre. No, a dievčina s rozprávkovým menom Ruženka Šípková bodovala na záver krátkymi, niekedy veselými, niekedy smutnými, ale i vážnymi básničkami. Taká bola naša čítačka. Plná vážnosti i smiechu, a my sa už tešíme na ďalšiu, na ktorej bude vzácnou hostkou Daniela Kapitáňová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LesanaLesana Královičová
– členka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
– má rada divadlo, kultúru, knihy a chodenie do prírody
– písanie jej robí radosť
Čerpané z: vlastný zdroj, www.facebook.com

Lesana Královičová, 21. 09. 2019 | Prečítané: 425 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Sloboda a Solidarita (SaS)
SaS
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pliaga
29-01-20 * 14:32
 RE: Vyjadrenia kresťanov
29-01-20 * 14:31
 Veď rozmýšľaj!
28-01-20 * 17:33
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom