www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @267
Počítadlo


Spam poison

Čítačka s nádychom lásky

Bol predvečer Valentína a láskou dýchalo všetko v mojom okolí

I literatúra sa len tak hemžila láskou a zaľúbenosťou. Preto, keď som v Mestskej knižnici v Bratislave v oddelení hudobnej a umenovednej literatúry našla oznam o tom, že sa má konať podujatie pod názvom Poviedky o láske, neváhala som a vybrala som sa na miesto konania. A veru som toto moje rozhodnutie neoľutovala ani na okamih. Sedela som tam medzi prvými návštevníkmi.

A to som dobre urobila, že som prišla o niečo skôr. Miestnosť sa tak zaplnila, že miesta na sedenie boli v krátkom čase obsadené. Pani knihovníčky museli ešte pridávať stoličky pre ďalších prichádzajúcich návštevníkov.

Začiatok akcie uviedla pani dramaturgička knižnice Mgr. Zuzana Liptáková. Privítala nielen nás návštevníkov, ale aj moderátora podvečera Dada Nagya a hostí večera: scenáristku, publicistku a spisovateľku Evu Borušovičovú; spisovateľku, moderátorku, zberateľku krojov Tamaru Heribanovú a aj zástupcu silnejšieho pohlavia Juraja Šebestu, prekladateľa a publicistu.

Juraj Šebesta: Hévíz 2090Moderátor oslovil najprv spisovateľa pána Šebestu, ktorý porozprával o svojej novej knihe Hévíz 2090 s podtitulom Láska kedysi a dnes. Autor nám vyrozprával, že nápad napísať túto knihu dostal naozaj v maďarských kúpeľoch Hévíz. Prečítal úryvok z jeho knihy, ktorá zobrazuje ľúbostné príbehy s nádychom sci-fi a utópie. Pri jeho čítaní sa zastavovali ľudia, ktorí prechádzali okolo knižnice a nazerali do miestnosti. Zabudla som totiž poznamenať, že všetko, čo sa dialo v priestoroch knižnice, bolo počuť aj na zastávke električky, pred knižnicou, kde bol umiestnený reproduktor, ktorý podujatie akusticky približoval chodcom.

Tamara Heribanová: PendleriPotom prišla na rad Tamara Šimončíková Heribanová. Kniha je napísaná na základe jej osobnej skúsenosti, z doby, keď po otvorení hraníc mnohé slovenské deti začali navštevovať prihraničné rakúske základné a stredné školy. Konfrontácia tých čias z dnešnou dobou je v knihe veľmi zaujímavo zachytená.


Eva Borušovičová: Do plaviekPosledná hostka bola Eva Borušovičová, ktorá priblížila svoju knihu Do plaviek. Texty jej knihy vychádzali v denníkoch, týždenníkoch aj mesačníkoch, a nakoľko mali výborný ohlas u čitateľov, autorka ich vložila do jednej knihy. Bolo veľmi príjemné počúvať autorku, ktorá v textoch zmixovala nielen zábavné pozorovanie života, ale aj vážnejšie témy. A čerešnička večera prišla, keď nám p. Borušovičová v rámci textov o láske ešte prečítala list Louise Weissovej adresovaný jej láske M. R. Štefánikovi.

Záver večera sa niesol v znamení mimoriadne príjemnej atmosféry, ktorá vznikla na základe spojenia Medzinárodného dňa poviedky a zamilovaného Valentína.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LesanaLesana Královičová
– členka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
– má rada divadlo, kultúru, knihy a chodenie do prírody
– písanie jej robí radosť
Čerpané z: vlastný zdroj, www.facebook.com

Lesana Královičová, 19. 02. 2019 | Prečítané: 526 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore