www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @954
Počítadlo


Spam poison

Chudobní sa bijú, mocní sa smejú

Protestné zhromaždenie spojené s diskusiou

9. 10. 2011 – Praha

Udalosti uplynulých týždňov ukazujú, že situácia, ku ktorej veľkou mierou prispela vládnuca garnitúra, sa stáva neúnosnou. Namiesto snáh o riešenie prichádzajú vzájomné útoky, obviňovanie a zbieranie bodov pre tých, ktorí nám skutočné riešenia rozhodne neposkytnú. Masmédia a vláda sa nás snažia rozoštvať proti sebe. Rozdeľujú nás na prispôsobených a neprispôsobivých. Na vylúčených a sociálne začlenených. Pritom každý z nás je súčasťou tohto systému.

Musíme si uvedomiť, kto spôsobil a udržuje súčasnú situáciu. Kto z nej profituje a aké to môže mať následky pre väčšinu z nás. V situácii, v ktorej sú dnes sociálne vylúčení, môžeme byť zajtra i my ostatní! Reformy súčasnej vlády, neúnosná korupcia, rast cien, monopoly, nadnárodné korporácie, ktoré štátom diktujú podmienky svojho podnikania. Ľahostajnosť a bezohľadnosť mocných nás čoskoro privedú do situácie, kedy nebude ľahké niekoho osočovať na základe farby pleti alebo miesta, kde žije. Vylúčenými sa staneme i my sami! Už dnes pociťujeme ako sa vydeľuje hŕstka nedotknuteľných, ktorí skrz mocenské postavenie a pomocou peňazí ovládajú naše životy. Zatiaľ čo oni bohatnú, my ostatní chudobnieme. Kým oni schvaľujú svoje miliardové zákazky, časť chudobných pochoduje v uliciach a snaží sa obracať svoj hnev proti tým, ktorí sa stali prvými obeťami asociálnej politiky mocných – proti Rómom a proti sociálne vylúčeným či deklasovaným jedincom.

Eskalácia rasového násilia je eskaláciou zlosti, ktorá má korene vo frustrácii. My tvoríme pyramídu od najchudobnejších po tých, ktorí ešte len schudobnejú a oni vrstvu kdesi nad nimi. A kto na tom všetkom profituje? Realitné spoločnosti, ktoré sťahujú deklasovaných jedincov z lukratívnych miest do okrajových častí republiky, kde sú možnosti ako sa postaviť na vlastné nohy ešte obmedzenejšie, než v mieste pôvodného bydliska. Majitelia ubytovní, ktorí inkasujú tučné odmeny. Prevádzkovatelia herní, ktorí zarábajú na ľuďoch závislých na výherných automatoch. Exekútori, lačne čakajúci, až sa ľudia dostanú do ťažkostí. Agentúry, ktoré inkasujú milióny korún za „prácu“ vo vylúčených lokalitách, ale ich výsledky sú mizivé. Politici, ktorí žijú z našich daní, ale situáciu neriešia.

Pochody na severe Čiech odvracajú pozornosť od (ne)činnosti vlády, od schvaľovania zákonov, ktoré dnes posielajú ku dnu i tých, ktorí tam ešte včera neboli. Kolektív organizácií a jednotlivcov preto zvoláva verejnosť na demonštráciu do Prahy na Palackého námestie, ktorá sa uskutoční 9. októbra 2011 o 14.00 hod.

Účelom zhromaždenia je upozorniť na to, že skutočná príčina problémov „sídli“ v Prahe a v ďalších veľkých mestách, a nie na ubytovniach v Šluknovskom regióne. Zároveň by sme túto demonštráciu chceli pojať ako príležitosť k priateľskému stretnutiu a diskusii. Skúsme spoločne hľadať cesty, ktoré nás privedú k riešeniu situácie, namiesto tých, ktoré nás vedú do situácie omnoho horšej.

Protestné zhromaždenie 9. 10. 2011 – Praha

Asociácia ALERTA
Iniciatíva Nie rasizmu (INR)
Skutočná demokracia teraz – Praha (SDT)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Alerta
– je občianske združenie, ktoré v januári 2009 založila skupina ľudí z Litvínovska a Mostecka
– združenie vzniklo ako regionálna iniciatíva, reagujúca na veľkú koncentráciu sociálnych problémov na litvínovskom sídlisku Janov
– za najpálčivejšie problémy Alerta považuje sociálne vylúčenie, chudobu, nízku úroveň vzdelanosti, nedostatok priestoru pre voľnočasové aktivity detí a mládeže, rozvoj úžery, organizovaného zločinu či drogovej scény
Čerpané z: Alerta.cz

Súvisiace články:
Kampaň Čistá alternatíva (08.02.2012)
Deň ľudských práv (26.11.2011)
Protest proti rasizmu a sociálnemu vylúčeniu (28.09.2011)

Alerta, 28. 09. 2011 | Prečítané: 2532 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1255
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore