www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Chmelár nech sa radšej venuje svojej prezidentskej kampani

Aký to nárek

Chmelára ťaží, že Spoločnosť Prometheus odporúča pozrieť si nejaké video o islame.

Chmelár sa zhrozil, že pri kritike islamu uvádza Spoločnosť Prometheus video, v ktorom reční Warner. A čo? Keď Warner povie, že „cieľom islamu je, aby sa celý svet modlil k Alahovi“, tak toto už podľa Chmelára nie je téma pre sekulárny humanizmus? Otázka je, či vie Chmelár, čo je sekulárny humanizmus. Čítal knihy Etika humanizmu (1988) a Čo je sekulárny humanizmus? (2007) od Paula Kurtza?

Medzi zakázané ovocie nepatrí zákaz spomenúť takých ľudí ako je Warner. Osobne ma Warner nezaujíma, len reagujem kvôli tomu, že sa zbytočne popudil kandidát na prezidenta Eduard Chmelár.

Tá Warnerova veta obsahuje slovo Alah, ale to je predsa boh. Presnejšie Boh v monoteistickom význame.

Cieľom kresťanstva je, aby sa celý svet modlil k Bohu. Teda v arabskom jazyku by to znelo ako: Cieľom kresťanstva je, aby sa celý svet modlil k Alahovi. Alah = Boh.

Cieľom judaizmu je, aby sa celý svet modlil k Bohu. Cieľom judaizmu je, aby sa celý svet modlil k Alahovi. Židovský výraz JHWH = kresťanský Hospodin (ako Boh) = moslimský Alah.

Tak čo vlastne poburuje Chmelára? Trápnosť nad trápnosť! Všetky ideológie na svete sa snažia získať čo najviac prívržencov. Všetky! Od judaizmu, cez kresťanstvo a islam, až po humanizmus.

Ešte tam prisolil akýsi Vladimír, parafrázujem ho: Bohužiaľ, je to tak. Už asi môžeme očakávať v rámci „plurality názorov“ články a pletky asi od hocikoho. Breitbart, Rostas, Blaha, katolík Tvojoponent, you name it.

Neviem, kedy dal nejaké kritické video o islame Chmelár. Je vôbec Chmelár schopný napísať súvislý kritický článok o islame, ktorý bude v súlade s jeho predstavou o sekulárnom humanizme?

Akú má Chmelár predstavu o sekulárnom humanizme? Chce byť prezidentom, a len nedávno sa vyplakal, že odchádza z cirkvi, že opúšťa svoju alma mater Evanjelickú cirkev augsburského vyznania. Rád by som videl jeho písomný doklad (potvrdenie) o vystúpení z cirkvi. Parafrázujem Warnera: Cieľom Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania je, aby sa celý svet modlil k Bohu. A on, sťaby čierna ovca medzi evanjelikmi, lebo bol dlhoročný ateista, by mal vysvetliť, či jeho predstava o humanizme je v zhode s Medzinárodnou humanistickou a etickou úniou (IHEU), alebo skôr v zhode s Evanjelickou cirkvou augsburského vyznania.

Ja si vystačím s humanizmom podľa IHEU. Plus mám vlastný názor.

Chmelár zopár hlasov vo voľbách nedostane. Ale pri malom počte hlasov je to aj tak jedno, však. Nechám sa prekvapiť volebným výsledkom. Samozrejme, ani neviem, či sa mu už podarilo nazbierať potrebný počet podpisov, aby mohol kandidovať na prezidenta. Ale petičné hárky mal položené aj na jednom stole počas slávnostného udeľovania Cien humanistov v Banskej Bystrici 16. júna 2018.

Pozri: Chmelár trepe nezmysly o komunizme.

Foto:

Spoločnosť Prometheus

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (Počet hlasov: 549)
(57.55 %)

Nie (Počet hlasov: 405)
(42.45 %)Celkom hlasovalo: 954

Ján Parada, 12. 08. 2018 | Prečítané: 913 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @207