www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @460
Počítadlo


Spam poison

Chcete zmeniť svoje okolie? Zapojte sa do programu SPPoločne

SPP a Nadácia SPP dnes štartujú 4. ročník programu SPPoločne, v ktorom rozdelia celkovo 200 000 eur

ZLEPŠIME SPPOLOČNE SLOVENSKOUž po štvrtýkrát tak podporia kvalitné regionálne projekty z celého Slovenska. O víťazoch rozhodne verejnosť svojim hlasovaním. Prihlasovanie prebieha na stránke www.sppolocne.sk do 13. júla 2015.

SPPoločne je regionálne zameraný verejnoprospešný program, prostredníctvom ktorého dokáže SPP a Nadácia SPP pomáhať konkrétnym a zmysluplným aktivitám ľudí a komunít zo všetkých kútov Slovenska. Cieľom programu je podporiť aktivity organizácií a jednotlivcov, ktoré zlepšia kvalitu života na Slovensku. O víťazných projektoch rozhodne svojim hlasovaním verejnosť.

Počas prvých troch ročníkov programu SPPoločne sme podporili už 128 projektov v celkovej hodnote 840 000 eur. Vďaka nim sa podarilo vybudovať alebo zrekonštruovať množstvo ihrísk a športovísk pre deti, skultivovať zanedbané priestory i budovy a dať im novú šancu, alebo zorganizovať kultúrne či športové podujatia. Organizátori aj tento rok vyčlenili na podporu 200-tisíc eur, pričom jednotlivé projekty môžu získať sumu vo výške od 3 000 eur do 6 000 eur.

Program má dve kategórie, do ktorých sa môžu prihlásiť nepodnikateľské právnické osoby z východu, stredu a západu Slovenska. Z každého regiónu získa podporu 10 najúspešnejších projektov. Kategória SPPoločne pre ľudí je určená pre projekty zamerané na kultúrne, spoločenské, výchovné a verejnoprospešné akcie, kým SPPoločne pre domovinu je určená pre projekty budovania, rozvoja a obnovy verejných priestorov, športovísk, detských ihrísk či parkov.

„Chceme podporiť aktívnych ľudí, ktorým nie je ľahostajné, ako funguje svet okolo nich. Vďaka nášmu programu si ľudia môžu skrášliť svoje okolie, oživiť tradície a zvýšiť kvalitu života vo svojej komunite. Predchádzajúce tri úspešné ročníky projektu sú dôkazom, že takáto aktivita má zmysel,“ podčiarkuje Ľubica Oreská, programová manažérka projektu a dodáva, že mnohí ľudia na Slovensku majú vôľu svoj región posúvať dopredu. „Ľudia nechcú len sedieť doma so založenými rukami a majú často veľmi konkrétne predstavy o tom, čo by bolo dobré zmeniť,“ dodáva Oreská.

Projekt SPPoločne je výnimočný najmä tým, že je adresný – podporuje ľudí a organizácie, ktoré v danom regióne pôsobia a poznajú tak najlepšie jeho potreby.

Prihlasovať projekty je možné od 8. júna do 13. júla 2015.

Zapojiť sa môžu nepodnikateľské právnické osoby.

Každý môže prihlásiť maximálne 1 projekt zaslaním vyplneného prihlasovacieho formulára s presne špecifikovanými podmienkami programu, ktorý je priamo na webovej stránke www.sppolocne.sk. Projekty môžu získať finančný príspevok vo výške od 3 000 eur do 6 000 eur.

O finančný príspevok môžu požiadať mimovládne organizácie a občianske združenia, školské zariadenia, kultúrne inštitúcie, športové zariadenia či obce a mestá. Z prihlásených projektov odborné hodnotiace komisie v každom z troch regiónov (západ, stred, východ) vyberú 25 projektov z každej kategórie (spolu 150), ktoré budú zverejnené na webovej stránke www.sppolocne.sk.

V septembri 2015 bude spustené verejné on-line hlasovanie o najprínosnejšie projekty pre daný región. Široká verejnosť tak rozhodne, ktoré zo 150 projektov získajú finančný príspevok na svoju realizáciu.

Z každého regiónu získa podporu 10 projektov (5 projektov v kategórii SPPoločne pre ľudí a 5 projektov v kategórii SPPoločne pre domovinu). SPP a Nadácia SPP navyše udelia bonusové ceny mimoriadne zaujímavým projektom.

Účastníci verejného hlasovania sa môžu zaradiť aj do súťaže „Zlepšime SPPoločne Slovensko“ o atraktívne ceny.

Viac informácií nájdete na stránke www.sppolocne.sk.

Fotografie realizovaných projektov sú umiestnené na Instagramovom profile SPPoločne. Je možné ich voľne publikovať s uvedením zdroja SPP.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Vďaka tomu je najväčším dodávateľom energií na slovenskom trhu. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby tak na Slovensku, ako aj na medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Nadácia SPP je neziskovou organizáciou, ktorú v roku 2002 založil SPP na rozvoj občianskej spoločnosti a poskytovanie pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách. Nadácia SPP sa zaujíma o aktívnych ľudí, ktorí majú schopnosť meniť život okolo seba, ale aj o ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú pomoc. Činnosť Nadácie SPP odráža úsilie o skvalitnenie spoločenskej zodpovednosti v podnikaní. Svoju Víziu nadácie napĺňa poskytovaním darov na charitatívne a filantropické aktivity, zahraničné štipendiá a dlhodobé inovatívne projekty. Pre nadáciu je dôležitá otvorenosť, transparentnosť a rovnosť šancí. Finančné prostriedky rozdeľuje prostredníctvom grantov s jasne definovanými podmienkami a prehľadným procesom hodnotenia. Výsledky podpory sú verejne dostupné.

Príklady podporených projektov

Ako chutí úspech? Napríklad ako paradajka

Ako nájsť nápad na užitočný projekt? Je to veľmi podobné, ako nájsť nápad na podnikanie. Stačí sa obzrieť okolo seba a pomenovať veci, ktoré dobre nefungujú a hnevajú vás. Takto vznikol aj nápad na vytvorenie komunitnej záhrady v bratislavských Krasňanoch.

„Chodili sme okolo zdevastovaného pozemku dennodenne. Bol veľmi znečistený a potulovali sa po ňom čudné existencie,“ konštatuje Miro Dudlák, jeden z autorov projektu.

Obyvatelia sa na to ďalej už nechceli len pozerať, zobrali preto situáciu do svojich rúk a v roku 2013 prihlásili v mene Rodinného centra Ráčik do programu SPPoločne projekt komunitnej susedskej záhrady.

„Od SPP sme dostali viac ako 8 000 eur, za ktoré sme nakúpili najmä materiál na opravy plotov, múrov a brániek,“ vymenúva Dudlák.

Počas troch dní rodiny miesto dôkladne vyčistili, opravili ploty a mohli sa pustiť do sadenia a pestovania.

„Je to skvelý pocit. Tento rok nás čaká tretia úroda našej vlastnej zeleniny. Chutí úžasne. Jednak preto, že je ‚bio‘. Ale jej chuť je ešte lepšia, lebo sme si ju vypestovali sami,“ hrdo dodáva.

Krásny projekt je príkladom toho, že poloplný pohár sa môže veľmi ľahko zmeniť na hojnosťou pretekajúcu čašu. Stačí len nesedieť so založenými rukami. Zmeniť svet nie je ľahké, ale SPPoločne to môžeme dokázať.

V zdravom tele zdravý duch

Nájsť v oblasti športu rezervy je u nás pomerne jednoduché. V Turci napríklad občianske združenie DSS Turiec vybudovalo outdoorový fit park pre seniorov, ktorý predstavuje výborný spôsob pre udržanie kondície ľudí vo vyššom veku. Stredná odborná škola v Handlovej zasa získala financie na vybudovanie streetballového ihriska. V Komárne Klub Previs rozšíril a vylepšil lezeckú stenu vo volejbalovej hale, kde plánuje organizovať pravidelné lezecké akcie pre deti a mládež z okolitých škôl.

Možnosti sú takmer neobmedzené. Ak hľadáte ďalšie inšpirácie, pozrite si minuloročných 37 odmenených projektov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSPP pre budúcnosť
– je jednotný koncept, ktorý zastrešuje ekologické a verejnoprospešné aktivity SPP. Umožňuje sprehľadniť a lepšie zacieliť všetky aktivity SPP, ktoré podporujú myšlienku trvalo udržateľného rozvoja. SPP už dnes realizuje v tejto oblasti mnoho projektov. Ide napríklad o projekty na ochranu životného prostredia, poradenstvo smerom k znižovaniu spotreby energií a zvyšovanie energetickej efektívnosti, ale tiež viacero sponzoringových a verejnoprospešných aktivít a filantropických programov, ktoré realizuje v spolupráci s Nadáciou SPP a neinvestičným fondom EkoFond, na tento účel zriadenými organizáciami.
Čerpané z: www.sppolocne.sk

Súvisiace články:
Rozhodnite o najkrajšej pamiatke a vyhrajte (22.11.2016)
Dobrá farba pokračuje (04.11.2016)
SPPoločne rozdelíme 200-tisíc eur medzi 39 víťazných projektov (07.10.2016)
O víťazoch programu SPPoločne opäť rozhodne verejné online hlasovanie (12.09.2016)
Anderle a Brunovský v Galérii SPP (05.09.2016)
Nemaj založené ruky a prihlás svoj projekt do 5. ročníka programu SPPoločne (20.06.2016)
Výstava FULL MOON predstavuje fenomén premenlivosti mesiaca (30.05.2016)
Spoznajte pohyblivé obrázky Ivety Ledererovej (08.04.2016)
SPP odmenil víťazov 17. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby (23.03.2016)
Zapojte sa do súťaže Noc v múzeu (03.03.2016)
EkoFond už vďaka poskytnutým grantom ušetril milióny (16.02.2016)
Trojdimenzionálne plastiky a obrazy, z ktorých vyviera životná energia (12.02.2016)
Kultúrna pamiatka roka 2014 (10.12.2015)
POHĽADY odhalia svet plný nekonečných možností (30.11.2015)
Hlasujte za najkrajšie obnovenú pamiatku a vyhrajte (18.11.2015)
Program SPPoločne podporí 39 projektov sumou 200 000 eur (09.10.2015)
Dnes začína hlasovanie v programe SPPoločne (08.09.2015)
Galéria SPP bude herným svetom (26.08.2015)
Galéria SPP bude do konca júla Krajinou žien (30.05.2015)
V Doľanoch SPPoločne otvárame arborétum (13.05.2015)
Nadácia SPP podporí talentované slovenské „Hlavičky“ (07.04.2015)
(Ne)obyčajné príbehy Fera Liptáka v Galérii SPP (01.04.2015)
SPP chce byť aj tento rok oporou znevýhodnených ľudí po celom Slovensku (23.03.2015)
SPP odmenil víťazov 16. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby (18.03.2015)
Spoznajte históriu plynárenstva cez viac ako 400 exponátov na dni otvorených dverí v Slovenskom plynárenskom múzeu (13.03.2015)
Slovenské mandaly Kataríny Beňovej (10.02.2015)
Katarína Beňová – Mandaly (03.02.2015)
Chyba hranice (13.01.2015)
Kultúrna pamiatka roka 2013 (20.11.2014)
Dve Energie Luku Braseho (12.11.2014)
Výstava v Galérii SPP: MULTIPOINT (17.09.2014)
Až 37 projektov získa príspevok v programe SPPoločne (19.06.2014)
Výstava v Galérii SPP: BAnda (21.05.2014)
Verejnoprospešný program SPPoločne dnes spúšťa verejné hlasovanie (19.05.2014)
SPP a Nadácia SPP vyhlasujú 3. ročník programu SPPoločne (25.03.2014)
SPP odmenil víťazov už 15. ročníka súťaže Mesiac detskej tvorby (12.03.2014)
SPP je už osemnásobným TOP firemným filantropom roka (28.11.2013)
Projekt REFUGE zvýši počet kvalifikovaných pracovníkov v energetike (20.11.2013)
EkoFond podporuje vzdelávanie stavbárov (18.11.2013)
Kultúrna pamiatka roka 2012 (15.11.2013)
Výstava v Galérii SPP: Martin Borodáč (04.11.2013)
New Talent 2013 – Cena Nadácie SPP putuje do Rumunska (08.10.2013)
Slovanské orákulum (02.10.2013)
Verejnoprospešný program SPPoločne ponúka druhú šancu (06.09.2013)
Manuál na chytanie snov (05.09.2013)
Tarot (01.08.2013)
Obrazohry (09.07.2013)
Až 48 projektov získa príspevok v programe SPPoločne (27.06.2013)
EkoFond znovu ocenil netradičné učenie na školách (20.06.2013)
Premeny (05.06.2013)
Široká verejnosť rozhodne o podpore projektov v programe SPPoločne (30.05.2013)
Lea Feketeová & Norbert Šmondrk „L&N“ (20.05.2013)
EkoFond prináša do škôl tému obnoviteľných zdrojov energie (16.05.2013)
Maľba (02.05.2013)
Výstava v Galérii SPP – SPPIRIT (03.04.2013)
SPP, Nadácia SPP a EkoFond vyhlasujú 2. ročník programu SPPoločne (20.03.2013)
Výstava v Galérii SPP – spoMalovanie času (05.03.2013)
Sochy obrazy (04.02.2013)
Nový priestor (14.01.2013)
Výstava v Galérii SPP – STRETNUTIE (19.12.2012)
Vianočný salón Spectrum ART (05.12.2012)
Mesiac detskej tvorby (28.11.2012)
SPP je už sedemnásobným TOP firemným filantropom roka (28.11.2012)
Výstava v Galérii SPP – VEĽKÁ NOVEMBROVÁ (09.11.2012)
Kultúrna pamiatka roka 2011 (08.11.2012)
EkoFond opäť odmení školy, ktoré chcú šetriť energiu (29.10.2012)
Výstava v Galérii SPP – ARTSERVIS (24.10.2012)
EkoFond plánuje rozdeliť až 1 600 000 eur (23.10.2012)
New Talent 2012 (09.10.2012)
Sovy (02.10.2012)
Stretnutie (05.09.2012)
Až 40 projektov získa príspevok v programe SPPoločne (23.08.2012)
Farby duše (01.08.2012)
Naši paralympionici majú vlastnú poštovú známku (13.07.2012)
Výstava v Galérii SPP (12.07.2012)
Široká verejnosť rozhodne o podpore projektov v programe SPPoločne (12.07.2012)
EkoFond rozdelil viac ako milión na nové projekty (02.07.2012)
EkoFond popularizuje vedu na školách (20.06.2012)
10 rokov s Deťmi Dunaja (14.06.2012)
Energia v našej škole (05.06.2012)
SPPoločne (15.05.2012)

SPP pre budúcnosť, 08. 06. 2015 | Prečítané: 799 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (717 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1257
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore