www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @219
Počítadlo


Spam poison

Charizmatická Mélanie Pain preladí hudbu na novú vlnu

Kompletný program Záverečného ceremoniálu EHMK – Košice 2013

Na jednom pódiu pred Immaculatou oslávia Košice a francúzske mesto Marseille to, čo ich počas tohto roka spájalo. Obidve mestá boli nositeľmi hrdého titulu Európske hlavné mesto kultúry. Koncert Dve v jednom (Dva koncerty na jednom pódiu) bude vyvrcholením záverečného ceremoniálu, ktorý bude znieť Hlavnou ulicou už po štvrtý raz.

Spoločným koncertom si Košice pripomenú piate výročie získania titulu. Na oslave nebude chýbať legendárna košická kapela No Name, speváčka Tina a zahraničným hosťom bude francúzska šansoniérka Mélanie Pain.

Záverečný ceremoniál je dôstojným uzavretím celého roka kultúrno-umeleckých podujatí, ktoré v uliciach sprítomňovali nadšenie zo získania titulu Európskeho hlavného mesta kultúry. Spoločným mottom podujatia, ktoré bude symbolom posolstva, že kultúra a umenie sú neoddeliteľnou súčasťou Košíc súčasných i budúcich, je „…v piatok trinásteho to oslávime.“

Metropola východu sa už spojila koncertom s Prešovom, Bratislavou a Prahou, teraz to bude tohtoročná európska kultúrna „dvojička“ Marseille. Domácu skupinu No Name i košickú rodáčku Tinu publiku zvlášť predstavovať netreba. To sú naši umelci, o ktorých vieme možno viac ako oni o sebe sami. Čím môžu prekvapiť? Tým, čo stále – výbornou muzikou, ktorú milujú davy.

Francúzsky šarm a ladnosť

So strhujúcou hudbou mieri do predvianočných Košíc s francúzskou nonšalantnosťou Mélanie Pain, známa predovšetkým z účinkovania v hudobnom projekte Nouvelle Vague. Charizmatická speváčka preslávila nielen seba, ale celú kapelu. Špecifickou črtou hudobného zoskupenia okolo Marca Collina, zakladateľa skupiny, je, že starým punkovým a brit-popovým skladbám dáva nový šat v podobe štýlu bossa nova a new wave. Speváčky vnášajú do doposiaľ ráznych punkových skladieb francúzsky šarm a ladnosť.

Nouvelle Vague znamená po francúzsky nová vlna. Tak sa nazýva francúzsky filmársky smer z prelomu 50. a 60. rokov, bossa nova po portugalsky. A anglický termín new wave sa využíva na hudbu vychádzajúcu z post-punku 80. rokov. To všetko v sebe spája projekt Marca Collina a Oliviera Libauxa, ktorí si roky pozývajú rôzne speváčky, aby prevažne akusticky prerábali hudbu 70. a 80. rokov.

Melanie Pain ostala štýlu týchto prevedení verná aj vo svojej vlastnej tvorbe. Na konte má dva albumy, a to My name z roku 2009 a Bye Bye Manchester z roku 2012.

Piatkový večer môžete stráviť s hudbou ovplyvnenou šansónom, folkom a country. Zvodný hlas Mélanie Pain strieda v emotívne intenzívnych pesničkách angličtinu s francúzštinou. Počas piatich rokov vystupovania s coververziami Joy Division či Depeche Mode prešla skoro celý svet. Pritom pôvodne ani nechcela byť profesionálnou speváčkou a k formácii Nouvelle Vague sa dostala náhodou. Jej hlas objavil na demo nahrávke kamaráta Marc Collin a následne ju oslovil.

V roku 2009 sa Mélanie vydala na samostatnú dráhu. Jej sólový debut je kolekciou intímnych popových šansónov s vplyvom amerického country či folku. Na albume sa podieľal aj Marc Collin z Nouvelle Vague či Villeneuve, s ktorým predtým spolupracovala. Ako o platni napísal istý britský mesačník, My Name je veľmi intímny debut, ktorý v tom, ako mieša hrubé emócie zničených romancí s hebkým speváckym výrazom, pripomína Macy Gray.

Druhý album si napísala sama. Je v ňom počuť vplyv jej obľúbencov – The Pixies Sonic Youth, PJ Harvey či The Smiths. Platňu natočila v britskom Manchestri, mesto sa dostalo i do názvu albumu Bye Bye Manchester. Atmosféru industriálneho mesta na anglickom severe na emotívne drásavejšom a intenzívnejšom albume cítiť.

Mélanie Pain sa narodila v Caen. Študovala politológiu v Aix-en-Provence. Potom sa presťahovala do Paríža pracovať vo webovej agentúre a agentúre dizajnu. Prvé kroky urobila v hudbe tým, že spievala pre mnoho projektov elektro pop.

Chytľavé melódie, zaujímavý hlas, príjemná atmosféra. To a omnoho viac vás čaká, keď prídete na koncert, plný francúzskeho šarmu, neobyčajného zvuku a jedinečnej speváčky.

Podujatia Záverečného ceremoniálu EHMK – Košice 2013

10. december 2013

Výmenníková burza kreatívnych výrobkov
17.00 – 19.00
Výmenník Važecká
Pôjde nielen o burzu vecí a hračiek, ale najmä o burzu výrobkov a vecí, vytvorených v tvorivých dielňach, do ktorých sa zapoja aj komunity z výmenníkov Obrody a Wuppertálska.

Vedecká kaviareň na tému Veda/technika/umenie
18.00 – 20.00
Výmenník Obrody
Zameriame sa na popularizáciu vedy, techniky a umenia. Program vedeckej kaviarne je určený širšej odbornej i laickej verejnosti.

Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica: From side of man/From side of women
20.00
Kasárne/Kulturpark
Vstup: 5 €, 3 € študenti, dôchodcovia, ZŤP
Predstavenie, siahajúce za hranice tanca, choreografie a tradičných javiskových foriem, spracúva tému antického hrdinu. Je ódou na telo, ktoré žije v čase Iliady, kedy výzva k činu a smrti v boji je jedinou cestou k poznaniu.

11. december 2013

Liber Incognita – Kniha neznáma
16.30
Barkóczyho palác (Hlavná 48)

Otvorenie výstav: Matúš Lányi – S. C. Elementum, Známy a neznámy Löffler
17.00
Múzeum Vojtecha Löfflera
Výstava Matúša Lányiho predstavuje jeho najnovšiu tvorbu ostatných rokov, kde ďalej rozvinul tému náboženstva, viery či priamo kresťanstva.

Vernisáž výstavy: City Report
18.00
Kasárne/Kulturpark, budova Bravo
Tvorcovia ponúkajú svoj pohľad na súčasnosť miest prostredníctvom dokumentárnej a reportážnej fotografie.

Výstava K. A. I. R. – Manabu Kanai, Junichiro Ishii
18.00
Kasárne/Kulturpark, budova Bravo, suterén
Junichiro použil dvere a kľúče na vytvorenie umeleckého diela. Ďalším vystavujúcim rezidentom bude Manabu Kanai, vizuálny umelec, taktiež z Japonska.

Otvorenie výstavy: Nezvyčajné príbehy zo zahraničia
17.30
Výmenník Brigádnická

D. Vicen: Siluet B MOL
19.00
Malá scéna Štátneho divadla
Hra plná vtipu, irónie, sarkazmu, nostalgie, nenaplnených snov a túžob, ale aj pokušení a sĺz. Hra o ľuďoch, ktorí celkom presne nevedia, čo so sebou.

Film: Cooltúra
19.00, 20.00, 21.00
Kasárne/Kulturpark, budova Alfa
V akom stave sa nachádza kultúra? Aký dopad má na dnešného človeka? Na čo vlastne kultúra je? Na tieto a iné otázky sa snaží nájsť odpoveď film režiséra Mira Rema.

Muzikál: Zvonár u Matky Božej
20.00
Historická budova Štátneho divadla
Príbeh Zvonára u Matky Božej v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka, ktorý si k spolupráci prizval stály autorsky tím. Hudbu pre košické predstavenie napísal Ďurovčíkov takmer dvorný skladateľ Henrich Leško a je plná zvratov, emócií a dynamiky.

12. december 2013

Koncert: Andy Warhol – Návraty ku koreňom
18.00
Kasárne/Kulturpark
Vstup: 5 €, 3 € študenti, dôchodcovia, ZŤP

Divadlo Pôtoň: Krajina nepokosených lúk
18.00
Tabačka Kulturfabrik
Na pôdoryse 14 obrazov sa inscenácia snaží prehodnocovať naše tradície, pátrať po dedičstve našich predkov, definovať naše tresty a stigmy, lokalizovať malý národ, učupený pod Tatrami a pomenovať, čo tomuto národu prinesú jeho nové generácie.

Divadlo: Jedermann
19.00
Divadlo Thália

Slávnostné otvorenie výstavy: Košická moderna
17.00
Východoslovenská galéria (Hlavná 27)
Výstava Košická moderna 20. rokov tvorí súčasť viacročného projektu (2010 – 2014). Košice sa začiatkom 20. storočia stali významným centrom umeleckého života s medzinárodným rozmerom, aký vo vtedajších slovenských pomeroch nemal obdobu. Umelecký ruch sa sústreďoval okolo Východoslovenského múzea Košice.

Escalator showcase
19.00
Kino Úsmev

Suveníry z Košíc
20.00
Kasárne/Kulturpark – pavilón November
Pozývame vás na výstavu prác študentov dizajnu Fakulty umení TUKE, ktorí vyrábali suveníry pre mesto Košice na motívy pamiatok, udalostí, typických miest či dokonca prírodných živlov, akým je košický vietor.

Art Fashion Show
20.00
Kasárne/Kulturpark, budova Alfa

Svetlo porozumenia
20.00 – 22.00
Evanjelický kostol na Mlynskej ul. a Synagóga na Puškinovej ul.
Vstup: 10 €, 5 € študenti, dôchodcovia, ZŤP
Koncert Svetlo porozumenia je unikátny hudobno-duchovný projekt, ktorý sa predstaví v rámci Záverečného ceremoniálu EHMK – Košice 2013 na dvoch miestach – Synagóga na Puškinovej ulici, Evanjelický kostol na Mlynskej ulici. V rovnakom čase vystúpia umelci rôznych hudobných žánrov v dvoch sakrálnych objektoch.

13. december 2013

Predvianočné EKOraňajky na tému „Iné umenie“ s prezentáciou výtvarných diel
9.00 – 11.00
Hotel Dália
Príďte si vychutnať zdravé raňajky a inšpirovať sa eko príbehmi! Ochutnajte domáce limonády, slovenské BIO čaje, čerstvé domáce pečivo a sušienky, tradičné nátierky, chrumkavé BIO zemiakové placky, BIO lievance s javorovým sirupom a množstvo ďalších pochúťok.

Výstava a diskusia: Transformácia MČ Budapešť 15
10.00 – 15.00
Výmenník Štítová
Diskusia a výstava na tému Transformácia MČ Budapešť 15.

Stridží deň v knižnici VKJB
13.00 – 15.00
Hviezdoslavova 5
Ak sa nebojíte, v piatok trinásteho, navštívte Verejnú knižnicu Jána Bocatia v Košiciach na Hviezdoslavovej 5.

Tašíkovo
13.00 – 22.00
Barkóczyho palác
TAŠÍKOVO je rozprávkové kráľovstvo Košického kraja, ktoré v rámci Záverečného ceremoniálu EHMK – Košice 2013 zavíta aj k vám. Vyberte sa s nami do sveta rozprávkových bytostí. Kúzelnú bránu Barkóczyho paláca otvoríme o 13. hodine.

Otvorenie výstavy: The biggest choir
15.00
Výmenník Brigádnická
V rámci Záverečného ceremoniálu EHMK – Košice 2013 sa uskutoční výstava Najväčší zbor na svete pod záštitou Honorárneho konzulátu Lotyšskej republiky v Košiciach, ktorá zobrazuje 12 rôznych pohľadov na oslavu lotyšskej ľudovej piesne a tanca.

Poľský kultúrny kontaktný bod
15.00 – 00.00
Alžbetina 38 (divadelná sála), Tajovského 4 (sála Jorik)

Koncert: Dve v jednom
17.00
Námestie pri Immaculate
Štvrtý ročník koncertu Dve v jednom tentoraz spojí dve krajiny, ktorých mestá sú v tomto roku Európskymi hlavnými mestami kultúry. Zároveň sa počas neho symbolicky odovzdá štafeta nasledujúcim Európskym hlavným mestám kultúry 2014 – švédskej Umei a lotyšskej Rige.

Slávnostné osvetlenie Východoslovenského múzea
17.00
Východoslovenské múzeum
Súčasťou piatkového Záverečného ceremoniálu EHMK – Košice 2013 bude slávnostné osvetlenie budovy Východoslovenského múzea. Nenechajte si ujsť jedinečnú atmosféru a hru svetiel s farbami na vynovenej historickej budove.

Štedrý vianočný Aupark
17.00 – 20.00
Aupark
Úžasná veľká interaktívna tvorivá dielňa plná hier, súťaží, hlavolamov, rozprávkových postavičiek, maskotov a všeličoho iného pre rodiny s deťmi čaká na návštevníkov Auparku.

Beseda s Danielom Pastirčákom
17.00
Kasárne/Kulturpark – Litpark, budova Bravo
Pozývame vás na večer so spisovateľom Danielom Pastirčákom. Beseda sa uskutoční v LitParku v Kasárňach/Kulturparku na Kukučínovej ulici 2 (pobočka Knižnice pre mládež mesta Košice).

Tanečný workshop: D. S. Studio
18.00
Kasárne/Kulturpark, budova Alfa
Tanečníci z košickej školy D. S. STUDIO dali slovenskému hip-hopovému tancu nový rozmer. Po získaní viacerých nominácií z Majstrovstiev Slovenska sa predstavia aj v Kasárňach/Kulturparku.

Osvetlenie areálu Pod mostom
18.00
Moskovská trieda, KVP
Pod mostom, športovo spoločenské centrum – lezecká stena, skate a bike park, letný amfiteáter, urban dance zone.

Koncert: The Tenors
21.00
Steel Aréna Košice
Vstup: ticketportál od 15 € do 69 €
Vianočný koncert pri príležitosti Záverečného ceremoniálu Európskeho hlavného mesta kultúry Košice 2013.

14. december 2013

Diskusia: Raňajky v Kasárňach/Kulturparku na tému projekt Košice 2013
10.00
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa
Pochutnať si môžete na rozhovoroch o projekte Košice 2013. Dozviete sa nielen zaujímavé informácie, ale pochutíte si aj na skvelých novinkách.

Diskusia: Raňajky vo výmenníku na tému projekt SPOTs
10.00
Výmenník Štítová
Dozviete sa viac o tom, čo sa robí, ale aj robiť bude vo výmenníkoch.

Literatúra: Vianočná knižka sa otvára
10.00
Kasárne/Kulturpark, budova Bravo
Zámerom projektu Vianočná knižka sa otvára je v predvianočnom čase ponúknuť deťom, mládeži a celej čitateľskej verejnosti čítanie, knihy a stretnutia so spisovateľmi. Autorské a zážitkové čítania, tvorivé dielne a moderované besedy pre deti a mládež sú zamerané na podporu čítania a smerujú k výchove k literárnemu a ilustračnému umeniu.

Výstava a diskusia: Transformácia
10.00 – 15.00
MČ Budapešť 15, Výmenník Štítová

Prezentácie publikácií vydaných s podporou Košice 2013
12.00
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa
Príďte na prezentáciu publikácií vydaných s podporou Košice 2013. Odborné, ale aj prozaicko-poetické knihy čakajú na to, aby sa vám predstavili.

Šlabikáre Pentapolitany za účasti spisovateľa E. J. Grocha
13.30
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa
V septembri 2013 Košice 2013, n. o. vydala knihu „Šlabikáre Pentapolitany“ – príbehy z histórie miest pre deti do 10 rokov. Pozývame vás na jej prezentáciu za účasti spisovateľa E. J. Grocha, autora projektu, ktorý prerozpráva deťom históriu pútavou rozprávkovou formou.

Vedecký brloh: Veselé maľovanie neviditeľnými farbami
14.00
Výmenník Obrody
Zaujíma vás, aké chemické reakcie vám umožnia písať neviditeľné odkazy? Ako si vyrobiť neviditeľný atrament, či vodičku, ktorá odhalí tajomstvo tajných listov? Pozývame všetky deti staršie ako šesť rokov do Vedeckého brlohu na ďalšiu hravú interaktívnu prednášku.

Tančiareň pre seniorov so živou hudbou Combo
15.00 – 16.30
Kasárne/Kulturpark, budova Alfa
Príďte sa zabaviť s vašimi starými rodičmi a zatancovať si so živou hudbou Combo.

Z almanachu medovnikárky
17.00 – 19.00
Výmenník Obrody

Budapešť XV/Sídlisko v pohybe
17.00
Výmenník Štítová

Shift: Pieces
18.00
Kasárne/Kulturpark, budova Alfa
Pozývame vás na tanečné predstavenie s názvom Pieces, ktoré pripravil choreograf Radoslav Vagač v spolupráci s tanečnou skupinou Shift.

Hudba v Kasárňach/Kulturparku
19.00
Kasárne/Kulturpark
Vstup: 1 €

Príbehy obyčajného šialenstva
19.00
Historická budova Štátneho divadla Košice
Divadelná hra jedného z najúspešnejších súčasných českých filmových režisérov a scenáristov. Bola preložená do niekoľkých jazykov a autorovi otvorila dvere do divadelného sveta.

Opera 66 sezón
19.00
Kunsthalle/Hala umenia
Vstup: 10 € (v pokladni Štátneho divadla)
Nová pôvodná slovenská opera-dokument „66 sezón“ vychádza z úspešného štylizovaného dokumentárneho filmu režiséra Petra Kerekesa z roku 2003, ktorý získal viacero ocenení na medzinárodných filmových festivaloch.

Diskusia: FiloZoom! Téma: Koniec Európy?
20.00
Kasárne/Kulturpark

15. december 2013

Koncert LOTZtrio
17.00
Kaštieľ v Krásnej
Dychovú harmóniu Lotz Trio tvoria hráči, koncertujúci na replikách troch dobových (historických) basetových rohoch Theodora Lotza, po ktorom je ensemble pomenovaný. Svojou hudbou vám spríjemnia Záverečný ceremoniál EHMK – Košice 2013 v Kaštieli v Krásnej.

Opera 66 sezón (2. premiéra)
19.00
Kunsthalle/Hala umenia
Vstup: 10 € (v pokladni Štátneho divadla Košice)
Nová pôvodná slovenská opera – dokument „66 sezón“ vychádza z úspešného štylizovaného dokumentárneho filmu režiséra Petra Kerekesa z roku 2003, ktorý získal viacero ocenení na medzinárodných filmových festivaloch.

16. december 2013

Svedectvo krvi
19.00
Historická budova Štátneho divadla
OZ KOŠICKÉ DIVADLO v úzkej spolupráci so Štátnym divadlom Košice pripravilo inscenáciu divadelnej hry jedného z najvýznamnejších súčasných slovenských dramatikov, Košičana Karola Horáka Svedectvo krvi. Ide o viacročný projekt, ktorý vyústil do divadelno-literárnej trilógie.

Sprievodné podujatia počas Záverečného ceremoniálu

Infostánok: Projekt Košice 2013
Kasárne/Kulturpark, pavilón Delta

Interaktívne inštalácie: Steel Park – Kreatívna fabrika
Kasárne/Kulturpark, budova Charlie
Vstup: 1 €

Výstava: Antoine d'Agata: Odyseia
Kasárne/Kulturpark, budova Alfa

Prezentácie: EHMK Riga 2014, Plzeň 2015
Kasárne/Kulturpark, pavilóny Oscar a Echo

Výstava: Košická detská maľba
Kasárne/Kulturpark, pavilón Foxtrot

Petra Řimalová
Kasárne/Kulturpark, budova Bravo, suterén

Výstava: Jim Sumkay
Kasárne/Kulturpark, budova Bravo, suterén

Výstava: Divadelný Plagát
Malá scéna Štátneho divadla Košice

Výstava: Plagát
Štátna vedecká knižnica Košice

Výstava: Kruhy na vode
Kasárne/Kulturpark, budova Bravo (vernisáž 12. 12. 2013 o 17.00)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013, n. o.
Mesto Košice založilo neziskovú organizáciu predovšetkým za účelom prípravy, realizácie, monitoringu a hodnotenia projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 a súvisiacich činností a projektov podľa projektu Košice Interface 2013 schváleného medzinárodnou výberovou komisiou dňa 9. septembra 2008 v Bratislave.
Čerpané z: www.kosice2013.sk

Súvisiace články:
Návštevníci portálu „prelistovali“ za päť rokov takmer 3,5 milióna stránok (05.12.2013)
Malá bodka za veľkým začiatkom (25.11.2013)
British Express otvára vizuálnu scénu Britských ostrovov (13.11.2013)
Cesta do neznáma prinesie témy a formy „na hrane“ (12.11.2013)
Päť neopakovateľných festivalových dní Quasars Ensemble & Košice (18.10.2013)
Biela noc 2013 prinesie rekordných 41 inštalácií a do histórie sa zapíše aj niekoľkými prvenstvami (30.09.2013)
Origami pre Bielu noc skladajú v Košiciach všetci – deti, študenti, hendikepovaní, dôchodcovia i väzni (24.09.2013)
Biela noc 2013 pritiahne do Košíc aj umelcov z Japonska a Austrálie (19.09.2013)
Biela noc/Nuit Blanche 2013 presiahne európsky kontinent (10.09.2013)
Trienále súčasného obrazu otvorí novú kapitolu umenia (06.09.2013)
Charizmatický Krzysztof Penderecki sa Košičanom prihovorí hudbou (05.09.2013)
Biela noc/Nuit Blanche 2013 bude mať svetový rozmer (05.09.2013)
Dve jubileá v jednom roku (05.09.2013)
Pražský výběr uvidíte aj ONLINE! (14.08.2013)
Geometrické polia (01.08.2013)
Festival Leto v parku sa začína už túto sobotu (31.07.2013)
Umením architektov je vytvárať priestor pre umenie (25.07.2013)
MEDZICENTRUM IV. bude o nových prístupoch tvorby vo verejnom priestore (22.07.2013)
Festival Leto v parku sa vracia do Kasární/Kulturparku (10.07.2013)
Košická Hala umenia ponúkne predovšetkým súčasné vizuálne umenie (03.07.2013)
Multižánrová umelecká performancia skončila (25.06.2013)
Prezentácia Európskeho hlavného mesta kultúry v Moskve a Petrohrade (21.06.2013)
Vybetónovaným korytom Mlynského náhonu na 24 hodín opäť potečie „voda“ (18.06.2013)
Yuri Dojc: Last Folio (10.06.2013)
V Košiciach sa chystá veľký umelecký Návrat vody do mesta (06.06.2013)
Deň detí na KVP (29.05.2013)
Koncert slnka z japonského hudobného neba (26.05.2013)
Mesto sa zmení na obrovské hudobné pódium (22.05.2013)
Festival USE THE C!TY sa začína už dnes (22.05.2013)
Umenie vo verejnom priestore (20.05.2013)
Košický hrad už túto sobotu umožní návrat do stredoveku (14.05.2013)
Mesto Košice si užijete počas piateho ročníka festivalu USE THE C!TY (13.05.2013)
Plávajúce umenie rozkvitlo na Mlynskom náhone (07.05.2013)
Počas Dní Pentapolitany sa predstavia regionálni umelci (06.05.2013)
Košické sídliská ožijú kultúrou (22.04.2013)
EHMK pozýva na výstavu fotografií do Londýna (10.04.2013)
Hudba medzi Východom a Západom (10.04.2013)
Jakubisko ukáže výtvarné diela aj za 700 000 Kč (23.03.2013)
Gotický skvost privíta hudobnú ikonu Jordiho Savalla s orchestrom (22.03.2013)
Filmové skvosty Jakubiska ozdobia výtvarné diela (15.03.2013)
V košickej katedrále vystúpi Jordi Savall (08.03.2013)
Japonská fraška kjógen Buaku (25.02.2013)
Hostia One Day Jazz Festivalu (18.02.2013)
One Day Jazz Festival prináša do Košíc jazzovú špičku (18.02.2013)
Quasars Ensemble budú v roku 2013 rezidenčným súborom Kasární/Kulturpark (28.01.2013)
Košičania nesklamali! (20.01.2013)
V Štátnom divadle odhalili tajomstvo Košického vesmírneho programu (20.01.2013)
Košice – odporúčaná destinácia pre rok 2013 (20.01.2013)
Európske peniaze dajú kraju schopnosť konkurovať (19.01.2013)
Stiahnite si aplikáciu „Kosice 2013“ (19.01.2013)
Metropola východu ožije počas víkendu Otváracím ceremoniálom na Planéte Košice (18.01.2013)
Stosedemdesiat mladých Košičanov pomôže v zákulisí Otváracieho ceremoniálu EHMK (18.01.2013)
Otvárací ceremoniál symbolicky odštartuje novú budúcnosť Košíc (12.01.2013)

Košice – EHMK 2013, 05. 12. 2013 | Prečítané: 1357 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (713 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (168 hl.)
 
Rozhodne nie (181 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1246
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore