www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @525
Počítadlo


Spam poison

Cestovateľský festival BUBO bál CAMERA Slovakia 2012

CAMERA Slovakia je najväčším festivalom svojho druhu na Slovensku

V poradí deviaty ročník festivalu BUBO bál CAMERA Slovakia sa uskutoční 21. a 22. januára 2012 v Expo aréne (hala C) bratislavskej Incheby.

Festival BUBO bál CAMERA Slovakia 2012

Bohatý, cestovateľskými zážitkami nabitý rok 2011 zhrnieme počas víkendu zasväteného cestovaniu. Na festivale na vás čakajú dokumentárne príbehy z expedícií, turistických destinácií a cestovateľské novinky. Príde cestovateľská verejnosť, ale aj odborníci, filmári, fotografi, dobrodruhovia, sprievodcovia…

Hostia festivalu: Jozef Banáš, Ivan Bulík, Vladimír Dudlák, Lýdia Eckhardtová, Luboš Fellner, Maca Fitková, Lenka Gondová, Roman Harák, Drahoslav Hulínek, Štefan Kardoš, Richard Kirchhoff, Katarína Líšková, Martin Navrátil, Jozef Pekár, Michal Šturc, Ruda Švaříček, Jozef Zelizňák

Opäť veľké stretnutie ľudí, ktorí aktívne cestovaním žijú.

Prečítajte si podrobný program na stránke CAMERA Slovakia.

Z programu vyberáme:

V sobotu 21. januára 2012 (hlavná kinosála)

12.50 – 13.35 Tajuplná archeológia v nepokojnej Sýrii
Archeologický výskum v Sýrii s aktuálnou kampaňou 2011, keď bola Sýria vo víre nepokojov. Priľahlé oblasti tureckej Mezopotámie a Kurdistanu, kadiaľ sme kvôli nepokojnej situácii museli cez inak dávnu starovekú cestu putovať. Sýrske archeologické zaujímavosti a pamiatky z pohľadu archeológa a jeho práca v nepokojných časoch. Dávny spôsob života v staroveku a súčasný život miestnych Arabov, Kurdov, Arménov ale aj príslušníkov etnickej skupiny Ašuri. Koľko toho zo života v dávnej minulosti pretrvalo doteraz?
Drahoslav Hulínek

16.15 – 17.00 Na Madagaskare otvorili námestie Mórica Beňovského
V meste Antalaha na severovýchode Madagaskaru 16. januára slávnostne otvorili námestie Mórica Beňovského, na ktorom bude aj jeho pamätník. Vytvoril ho Stanislav Machovčák z Kysúc. Na prípravách, sa podieľal aj nemecký lekár Bernd Zschocke, ktorý žije na Madagaskare už 25 rokov a na otvorení námestia sa zúčastnili okrem niektorých významných osobností Madagaskaru aj Slováci vrátane filmárskeho tímu pod vedením Vladimíra Dudláka s bádateľom a spisovateľom Miroslavom Musilom.

V nedeľu 22. januára 2012 bude v hlavnej kinosále:

10.00 – 10.45 Cesta okolo sveta za kávou
V putovaní za kávou prešiel 42 krajín sveta od Európy, cez Strednú a Južnú Ameriku, Áziu, Austráliu a Nový Zéland až po Francúzsku Polynéziu… Kávou žije a kávou pracuje v rodinnej firme, dokáže o nej rozprávať hodiny. Viete, kde sa pije najlepšia káva na svete?
Michal Šturc

17.10 – 18.00 Antarktída – cesta pre vás (aktuálna informácia – Luboš Fellner doletí 21. 1.)
Expedícia z Ohňovej zeme, z najjužnejšieho mesta planéty Ushuaia na šiesty kontinent. Na palube komornej lode v najvyššom lete. Cesta na 100. výročie dobytia Južného pólu. Za tučniakmi, tuleňmi a veľrybami. Nádherné ľadovce a prielivy Južných Shetlandov aj Antarktického polostrova. Bitka o hniezda z kamienkov, tuleň veľký ako dva nosorožce, kosatky aj vráskavce. Čo žerie pomorník antarktický? Ako sa dá prežiť cesta cez Drakov prieliv a ako to vlastne na antarktickej lodi vyzerá?
Luboš Fellner a Jozef Zelizňák

O festivale

Cestovateľský festival BUBO bál CAMERA Slovakia je pre všetkých, ktorých naša planéta neprestáva fascinovať. Afrika, Amerika, Austrália – Oceánia, Antarktída, Ázia, Európa. Stretávajú sa tu Slováci, ktorí boli na všetkých kontinentoch, napísali o tom knihy, nafotili krásne diapozitívy, zostrihali filmy a vedia o krajinách zaujímavo rozprávať. Slováci cestujú stále viac a vítaný je každý, koho naša planéta ešte stále dokáže prekvapiť, kto sa chce nechať strhnúť jej krásou, kto chce takto prežiť niektorú z expedícií do zastrčených kútov sveta, či zdolať niektorý z vrcholov. Súčasťou festivalu sú tradične unikátne výstavy profesionálnych fotografov, ako aj súťažná výstava amatérov.

Už šestnásty rok po sebe sa klienti BUBO Travel Agency stretávajú na BUBO bále. Netreba prísť v oblekoch, ide o neformálne stretnutie priaznivcov cestovnej kancelárie BUBO. Naši sprievodcovia priletia kvôli tomuto stretnutiu z celého sveta do Bratislavy. Iba tu sa vždy všetci stretneme. Zasmejeme sa, zaspomíname a „pokecáme“ o svojich ďalších cestovateľských plánoch. Na premietania počas BUBO bálu prichádzajú aj klienti, ktorí sa chcú dozvedieť viac o zájazde, na ktorý sa práve chystajú.

Prvý ročník cestovateľského festivalu CAMERA Slovakia sa konal v januári 2004 a oslovil vtedy veľké množstvo ľudí. Pravdepodobne aj preto, že na Slovensku podobné podujatie chýbalo. Odvtedy sa z festivalu stala každoročná tradícia a je najväčším festivalom tohto druhu na Slovensku s rastúcim počtom návštevníkov, aj súťažiacich.

Teší sa na vás organizačný tím CAMERA Slovakia 2012
BUBO Travel Agency

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

CK BUBO
– cestovná kancelária
– organizátor festivalu BUBO bál CAMERA Slovakia
– logo CK BUBO je v tvare sovičky (Výr skalný, latinsky Bubo Bubo)
Čerpané z: www.bubo.sk a www.cameraslovakia.sk

Súvisiace články:
100 krajín lovca zážitkov II (28.02.2017)
4. ročník najscestovanejších Slovákov (22.08.2016)

BUBO, 17. 01. 2012 | Prečítané: 4651 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Aký je váš názor pri zániku mandátu poslanca NR SR ohľadom odstupného, ak bol právoplatne odsúdený za trestný čin?


Celkom hlasovalo: 24
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore