www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @357
Počítadlo


Spam poison

Cena dieťaťa 2011

7. ročník literárnej poviedkovej súťaže

Štatút literárnej súťaže o pôvodnú poviedku pre deti

Cena dieťaťaVydavateľstvo Perfekt v spolupráci s detskými časopismi FIFÍK a FUNNY ENGLISH, mesačníkom Quark, detským Združením Korytnačky a s podporou Literárneho informačného centra, Domu umenia pre deti BIBIANA a MK SR vypisujú 7. ročník súťaže o najkrajšiu pôvodnú poviedku určenú deťom.

Súťaž je neanonymná, určená autorom nad 18 rokov, ktorí môžu súťaž oboslať pôvodnými, dosiaľ nepublikovanými poviedkami od 10. 1. 2011 do 30. 3. 2011. Jeden autor môže do súťaže prihlásiť maximálne dve poviedky, každú v rozsahu maximálne 5 rukopisných normostrán (30 riadkov po 60 úderov).

Práce posielajte na adresu Vydavateľstvo Perfekt, a. s., Karpatská 7, 811 05 Bratislava v dvoch printových exemplároch a v elektronickej verzii v programe Word na CD, prípadne mejlom na sekretariat@perfekt.sk. K poviedkam pripojte meno a kontaktné údaje autora, číslo účtu a mejlovú adresu. Vyhlasovateľ súťaže príspevky autorom nevracia.

Výsledky súťaže po vyhodnotení oznámi vyhlasovateľ na webových stránkach www.perfekt.sk, www.fifik.sk a v periodikách Fifík a Quark do 30. 12. 2011. Ocenené a vybrané práce vyjdú do konca roku 2011 v poviedkovej antológii v tlačenej alebo elektronickej podobe. Názov antológie sa odvíja od víťaznej poviedky. Poviedky budeme publikovať aj v iných knižných publikáciách a v časopisoch Fifík a Quark. Diela budú honorované podľa honorárového sadzobníka vydavateľstva Perfekt 100 € za jeden AH.

Cieľom súťaže je prehĺbiť záujem o pôvodnú detskú poviedku, rozvinúť tento literárny žáner a inšpirovať autorov k tvorbe a zároveň literárne spracovať pálčivé témy a problémy detí s úsmevným pohľadom na problém a s hľadaním pozitívneho východiska.

Dvadsať poviedok vyberie a vyhodnotí porota zložená z literárnych redaktorov, spisovateľov, učiteľov. Odborným garantom súťaže je literárna vedkyňa Timotea Vráblová. Z užšieho výberu päť detských čitateľských kolektívov detí vyberie poviedku, ktorá získa hlavnú cenu – Cenu dieťaťa 2011.

Poviedka, ktorá získa ocenenie Cena dieťaťa 2011, bude honorovaná sumou 150 €.

Námetové, nepovinné témy pre 7. ročník literárnej súťaže pre deti a mládež pripravil pre autorov kolektív psychológov, pedagógov, literátov a detí:

▪ Dozvedel som sa, že som adoptovaný

 

▪ Smejú sa mi za to, ako vyzerám

 

 

 

▪ Detská láska

 

▪ Sklamal som sa v rodičoch

 

 

 

▪ Som len človek (drobné zlyhania)

 

▪ Rómovia medzi nami

 

 

 

▪ Musím žiť s postihnutím

 

▪ Skazila ma partia

 

 

 

▪ Závislosť od počítačov

 

▪ Súrodenecké trenice

 

 

 

▪ Nemám to, čo ostatní

 

▪ Nechcem byť chudobný

 

 

 

▪ Krúžky ma nebavia

 

▪ Rodičom na mne asi nezáleží

 

 

 

▪ Čo by sa stalo, keby som odišiel z domu?

 

▪ Nechcem skončiť ako moji rodičia

 

 

 

▪ Droga

 

▪ Pošta, list, pohľadnica môjho života

 

 

 

▪ Zažil som šikanovanie

 

▪ Pani učiteľka na mne sedí

 

 

 

▪ Môjho brata/sestru majú rodičia radšej

 

▪ Som úplné drevo

 

 

 

▪ Niet väčšieho trémistu ako ja

 

▪ Voľná téma


Súťaž vzhľadom k adresátovi predpokladá pozitívne východiská, humánne posolstvo určené deťom, ich rodičom a pedagógom, nepoužívanie vulgárnych výrazov. Zvlášť bude oceňovaný humorný prístup k spracovaniu tém.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Vydavateľstvo Perfekt
– okrem bohatej ponuky kníh z beletrie, kníh pre deti a mládež, histórie a architektúry, až po súborné dielo Vojtecha Zamarovského, vydáva aj časopisy:
● Quark – plnofarebný mesačník o zaujímavostiach a novinkách z biológie, astronómie, archeológie, chémie, zo strojárstva a z mnohých ďalších vedných i technických odvetví na 52 stranách;
● Fifík – časopis pre deti s vystrihovačkou. Fifík je časopis pre veselých školákov, ktorí sa chcú hrať, súťažiť, zabávať sa, ale sa i všeličo dozvedieť. Vychádza počas školského roka;
● Funny English – plnofarebný časopis i pracovný zošit, ktorý vychádza zo štandardu pre tretí ročník základných škôl. Je pre deti, ktoré sa začínajú učiť angličtinu.
Čerpané z: Vydavateľstvo Perfekt

Perfekt, 27. 01. 2011 | Prečítané: 3144 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Kto sa mýli?
20-02-20 * 18:22
 Nevzdelanci v PSN
19-02-20 * 07:16
 Re: Nebezpečný vírus ohrozuje
15-02-20 * 14:40
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom