www.humanisti.sk
www.billa.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @318
Počítadlo


Spam poison

Budú orgány činné v trestnom konaní kriminalizovať aj autora plagátu k filmu Únos?

Únos – film Mariany Čengelovej-Solčanskej

Som humanista, takže nemám žiaden problém s extravagantným prejavom proti humanizmu ako svetonázoru. Keď niekoho dráždi alebo uráža humanizmus, a myslí si, že keď sa vymočí na nejakú humanistickú knihu, tak koná správnu vec v boji proti humanistom, jeho vec. Nech! Sám som zvedavý, že ktorú humanistickú knihu by zvolil nahnevaný antihumanista alebo nahnevaná antihumanistka. Aspoň by som sa dozvedel, ktorá kniha najviac uráža tzv. náboženské cítenie bigotných fanatikov.

Nábožní (veriaci) to majú dobre ošetrené v Ústave Slovenskej republiky.

„Článok 12
(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.
(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.“

Keď niekto močí na nejakú knihu, povedzme Mein Kampf, Bibliu, Korán alebo neviem akú humanistickú knihu, tak ľudia, ktorí močia, „sú slobodní a rovní v dôstojnosti“. Je to vec vkusu a morálky dotyčnej osoby, nie politických zákonov, trestných paragrafov, šikanovania zo strany orgánov činných v trestnom konaní.

Ale Ústava SR hovorí aj druhé:

„Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať…“

To si naozaj kresťania na Slovensku myslia, že sú poškodení, keď sa niekto vymočí na Bibliu?

To môže byť ďalší dôvod, prečo nebyť kresťanom. Humanisti, alebo normálni ľudia, by sa mali len pousmiať nad takým nechutným predvádzaním na verejnosti. Je to úchylka, istý druh exhibicionizmu. Za také niečo by sa nemali ľudia kriminalizovať. Ani verejné spálenie nejakej knihy by nemalo byť trestné.

Keď kresťanov také prejavy urážajú, je správne, že medzi nich nepatrím.

Iná vec je ničenie verejného majetku, alebo majetku iných osôb.

Bolo hanebné a zločinné zo strany moslimov z Islamského štátu, keď zničili kultúrne pamiatky. Na takých veriacich nemožno brať ohľad. Sú to zločinci, a prakticky nemajú žiadne práva, ani morálne, ani politické. Sú totiž horší ako nacisti počas 2. svetovej vojny. Zločincov je nutné potrestať, aby sa nešírili nové, ďalšie zločiny.

Ale nerozumiem, prečo by sa močenie na knihu malo považovať za zločin. Zločin čoho? Že to niekoho citovo poburuje? Mňa poburujú mnohé veci v spoločnosti, a čo mám teraz robiť? Myslím si, že by orgány činné v trestnom konaní to nemali preháňať. Orgány činné v trestnom konaní považujú poškodzovanie náboženských symbolov za trestný čin. Máme hlúpe zákony. Chápem, v spoločnosti prevládajú nábožní, je ich približne 76 percent, a tak ako väčšinová skupina si cez zákony chránia svoje city.

Zločinom je podnecovanie k nenávisti k nejakým ľuďom, napríklad, ak ich niekto nazve parazitmi, alebo keď sa vyjadrí, že „každého, kto sa mi postaví do cesty, bez problémov zastrelím (zavraždím, zabijem)“. Tu už končia žarty, lebo ide o život.

Iná vec je močenie na štátne symboly. Iná vec je pálenie štátnych symbolov.

Máme zákon č. 63/1993 Z. z. o štátnych symboloch, kde v paragrafe 1 sa uvádza:

„(1) Štátne symboly Slovenskej republiky, ktorými sú štátny znak, štátna vlajka, štátna pečať a štátna hymna, možno vyobrazovať, zhotovovať a používať len spôsobom ustanoveným týmto zákonom.
(2) Každý je povinný zachovávať úctu k štátnym symbolom Slovenskej republiky. Výchova k vlastenectvu a úcte k štátnym symbolom Slovenskej republiky musí byť zaradená do štátneho vzdelávacieho programu škôl.“

Čiže úcta k štátnym symbolom by mala byť občanom vlastná, mala by byť samozrejmosťou.

Keď sa mal uskutočniť koncert hudobných skupín Törr a Root, tak bigotní fanatici (kresťania) dosiahli, aby bol koncert zrušený. Lebo ich uráža konkurenčná ideológia. Kresťanské koncerty sa v dedine môžu robiť, ale iné už nie!!! Prípadne sa bigotní kresťania nebúria, ak ich inakšie než kresťanské koncerty nepoburujú. Napríklad vystúpenie dychovej hudby. Alebo predstavenie pre deti o Snehulienke. Fanatickí kresťania narobili veľa kriku a humbugu pred koncertom hudobnej skupiny Iron Maiden. Alebo ako vyvíjali fanatickí kresťania tlak na politikov, aby zakázali najväčší metalový festival na Slovensku Gothoom. Pozri: Europoslankyňa Anna Záborská (KDH) podporila petíciu kresťansky orientovaných obyvateľov Novej Bane, ktorí žiadajú zákaz augustového festivalu Gothoom Fest 2014..

Platí, že sloboda a tolerancia majú svoje hranice. Odtiaľ potiaľ. Sloboda jedných končí na hranici slobody druhých. Aby sme prežili, musíme sa navzájom tolerovať. Ale akú toleranciu majú fanatickí nábožní ľudia? Žiadnu!

Netolerujem, ak sa uráža konkrétny človek. Ak niekto kritizuje humanistov z nejakých dôvodov, tak to vnímam ako vyjadrenie slobodného názoru. Neurážajú ma také názory. Urazil by ma iba osobný útok na moju osobu, pri ktorom by došlo k poškodeniu mojej cti, mojich osobnostných vlastností a čŕt. Na kritiku môjho správania má každý nárok. Ja predsa tiež kritizujem druhých, ak nesúhlasím s ich správaním. Kritikou si chránim vlastné pôsobenie v spoločnosti. Nemám totiž záujem, aby som bol marginalizovaný kvôli tomu, že som humanista. Nemám záujem, aby ma niekto prenasledoval, alebo aby mi dokonca ublížil za to, že som humanista.

Platí: Ži! A nechaj žiť!

Rob druhým to, čo by si robil aj sám sebe! (Len teraz nemyslím na samovrahov, zločincov, sadistov a masochistov. OK?)

Čiže nebudem bezdôvodne niekomu ubližovať, lebo rovnako potom môžem očakávať, že aj mne bude ublížené.

V spoločnosti sú rôzne názory, a preto je často nevyhnutné diskutovať o veciach, na ktoré majú ľudia rôzne názory. Aby nedochádzalo k ublíženiam.

Snažím sa dodržiavať humanistické zásady.

Teraz budem na chvíľu advokátom fanatických nábožných ľudí.

Mňa nijako neuráža jeden plagát. Aj preto, lebo nie som fanatik. Ale zaujíma ma, prečo fanatici vedia robiť veľa kriku okolo spálenia nejakého papiera, hoci aj viem dobre, že pre nich má takýto papier veľkú hodnotu, lebo je súčasťou ich ideológie, ich svetonázoru. Napríklad kresťanstva alebo islamu.

Plagát k filmu Únos

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 640 × 1 032 bodov.

Na kríži nie je ukrižovaný Ježiš Kristus. Na plagáte je zobrazený ukrižovaný mladý muž. Na sebe má oblečené rifle. Spočiatku to boli pracovné nohavice pre robotníkov v USA. Dnes sú módne, a nosia ich nielen vrcholoví politici, ale aj ľudia z prostredia orgánov činných v trestnom konaní, keď sú v civile. Aj kňaza môžete stretnúť oblečeného v rifliach.

Na plagáte zreteľne vidno, že ide o slovenský štátny symbol. Trojvršie je obsypané hromadou odpadkov. Iné slovo pre odpadky a neporiadok je bordel. Ako keby autor plagátu chcel naznačiť, že na Slovensku je politický bordel, alebo bordel v politike. Zrejme bordel ohľadom amnestie, ktorá trápi mnohých, ktorým záleží na vyriešení prípadu únosu prezidentovho syna Michala Kováča.

V pozadí je vľavo vidno vyhliadkovú vežu s reštauráciou UFO na Moste SNP v Bratislave a v pravo sa vypína Bratislavský hrad.

Čiže je nepochybné, že na plagáte je zneužitý štátny symbol Slovenskej republiky.

Nejde o známu biblickú Golgotu, na ktorej bol podľa biblie ukrižovaný Ježiš Kristus.

Evanjelium podľa Matúša 27,33 a 27,35:

„Tak prišli na miesto, ktoré sa volá Golgota, čo znamená Lebka.“
„Keď ho [Ježiša] ukrižovali…“

Evanjelium podľa Jána 19,17 – 18:

„Sám [Ježiš] si niesol kríž a vyšiel na miesto, ktoré sa volá Lebka, po hebrejsky Golgota. Tam ho ukrižovali…“

Fanatických kresťanov neuráža tento plagát?

Zaujímavé je, že orgány činné v trestnom konaní (od policajtov, cez prokuratúru, SIS, NAKA až po súdy) trápi nejaká chudera, ktorej bolo ublížené, bola znásilnená, a má z toho všetko traumu. Nebudem ju brániť, pretože aj keď ma neuráža jej extravagantnosť, ale neuznávam verejné vyzývanie na pogromy, na vraždenie, na vyvolávanie útokov proti iným ľuďom. Neuznávam ani výzvy na vojnu. Súhlasím len s obrannou činnosťou vo vojne. Islamský štát terorizuje nevinných ľudí, preto je nevyhnutné zlikvidovať Islamský štát. V tomto prípade súhlasím s vojnou proti Islamskému štátu.

Policajti našli odvahu zavrieť do väzenia Sheilu Szmerekovú (pôvodným menom Adriánu Melekovú). Spravia to isté aj s Marianou Čengelovou-Solčanskou? Prípadne s tým, kto vytvoril plagát k filmu Únos.

Alebo v tomto prípade strčia hlavy do piesku ako pštrosy? Do piesku? Asi výstižnejšie bude: do bahna. Do právneho bahna, aké nám politici vyrobili po roku 1989.

Na plagáte zreteľne vidno zneužitie kresťanskej symboliky. Dokonca ide aj o zneužitie štátneho symbolu. Aspoň z pohľadu fanatických kresťanov, a nadmerne usilovných ľudí z orgánov činných v trestnom konaní.

To neuráža kresťanov? V tomto prípade, v prípade plagátu k filmu Únos, nevidia orgány činné v trestnom konaní problém so zákonmi?

V tomto prípade neboli naplnené skutkové podstaty hanobenia náboženstva?

V tomto prípade neboli naplnené skutkové podstaty hanobenia štátneho symbolu?

Sheila je viditeľne psychicky narušená, chorá.

Na postihnutých majú policajti odvahu.

Nájdu v sebe odvahu kriminalizovať aj Marianu Čengelovú-Solčanskú?

Naša vláda, najmä Fico, slovenskí policajti, sú vystrašení z moslimov. A vykonávajú detinské policajné záťahy. Skutočných a nebezpečných zločincov nechajú na pokoji, lebo nemajú na to odvahu, aby ich zavreli do väzenia ako to spravili so Sheilov.

Ja ju nezastávam, vyjadrila sa prudko, v hneve, v zlosti. Bolo jej ublížené, ona trpí, a namiesto lekárskej pomoci ju zavreli do väzenia. Trápna spravodlivosť na Slovensku vládne.

Teraz prakticky zlyhali fanatickí kresťania, lebo mlčia!

Prečo sa neozvú, že ich uráža hanobenie štátneho symbolu? A zároveň hanobenie ich náboženskej predstavy o ukrižovaní Ježiša Krista?

Lebo pokrytectvo?

Lebo strach, že raz bude odluka, a netreba si pohnevať vrchnosť?

Vážené súdy, pošlite domov Sheilu, ona potrebuje lekársku pomoc. A, keď už tak veľmi potrebujete zatvárať ľudí, pokojne do väzenia pošlite Marianu Čengelovú-Solčanskú, alebo autora plagátu, na ktorom je zreteľné hanobenie štátneho symbolu a hanobenie náboženstva, konkrétne kresťanstva.

Samozrejme, vidím to inak. Nemali ste kriminalizovať Sheilu, a dajte pokoj aj Solčanskej.

Naša vláda, naše súdy, policajti, už stratili schopnosť rozpoznávať, čo je sloboda prejavu.

Poslanci NR SR vytvárajú prísne zákony, a tak namiesto totalitného socializmu žijeme dnes v totalitnom kapitalizme, a ľud prišiel o svoju vládu, čiže o demokraciu.

Obhajujem demokratické hodnoty. Takže, ak máte záujem kriminalizovať Szmerekovú, kriminalizujte aj Solčanskú.

Ale vy, štátne orgány, na to nemáte „gule“.

Przníte demokraciu, ohýbate si ju vo svoj prospech. Hanba vám, politikom a ich prisluhovačom, štátnym zamestnancom (z orgánov činných v trestnom konaní)!

Samozrejme, hanbím sa aj za voličov, že volia strany, ktoré prznia demokratické hodnoty.

Voliči, dobrovoľne sa vzdávate svojich slobôd!

Len tak bezhlavo naďalej voľte, ako doteraz, a raz sa prebudíte, že si nemôžete ani muknúť, lebo vás hneď budú štátne orgány kriminalizovať.

Keď sa kresťan, katolík, Vladimír Palko (vtedy člen KDH) hanebne vyjadril o homosexuáloch, že sú rakovinou, niekoľko ľudí sa pohoršovalo nad jeho slovami, ale nešiel do väzenia za vyjadrenie názoru.

Už len čakám, kedy zavrú aj nejakého humanistu. Bude prvým politickým väzňom v dnešnej totalite tvrdého kapitalistického režimu, ktorý kolaboruje s kresťanskou ideológiou, aj keď v Ústave SR sa píše, že štát sa neviaže na žiadne náboženstvo. On sa viaže aj na horšie javy, na korupciu, na mafiu… škoda reči. Nesmiem sa priveľmi rozčuľovať. Mám len jeden život, jedno zdravie, musím najprv seba chrániť.

Ale aspoň na chvíľu som sa snažil ako advokát, obhajca, vžiť do mysle fanatického kresťana.

Teraz ste na rade vy! Budete mlčať? Neuráža vás tento plagát? Prečo potom vás uráža ideológia humanizmu podľa IHEU? Prečo fanatickí kresťania ohovárajú, slovne špinia, kriminalizujú, humanistov? Prečo fanatickí kresťania sa neustále snažia prekaziť koncerty, aké som vyššie spomenul?

A vôbec, strpčujú slušným ľuďom život, len preto, lebo tí slušní ľudia žijú iným spôsobom života ako fanatickí kresťania.

Žijeme v pokryteckom svete, kde slušní a čestní ľudia sa nevedia dovolať spravodlivosti.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ježiš v rifliach? Na plagáte k filmu Únos je na kríži ukrižovaný mladík v rifliach (veľmi podobný Ježišovi Kristovi). Ako to vnímate? Zvoľte najvhodnejšie.

Uráža ma to, som humanista (humanistka). (Počet hlasov: 48)
(11.11 %)

Uráža ma to, som kresťan (kresťanka). (Počet hlasov: 45)
(10.42 %)

Uráža ma to, som humanista (humanistka) a vlastenec (vlastenka), je to urážka aj štátneho symbolu. (Počet hlasov: 32)
(7.41 %)

Uráža ma to, som kresťan (kresťanka) a vlastenec (vlastenka), je to urážka aj štátneho symbolu. (Počet hlasov: 35)
(8.10 %)

Neuráža ma to, som kresťan (kresťanka). (Počet hlasov: 45)
(10.42 %)

Neuráža ma to, nie som kresťan (kresťanka). (Počet hlasov: 28)
(6.48 %)

Neuráža ma to, som humanista (humanistka). (Počet hlasov: 124)
(28.70 %)

Neuráža ma to, nie som humanista (humanistka). (Počet hlasov: 32)
(7.41 %)

Uráža ma to, nie som humanista (humanistka) ani kresťan (kresťanka). (Počet hlasov: 18)
(4.17 %)

Neuráža ma to, nie som humanista (humanistka) ani kresťan (kresťanka). (Počet hlasov: 25)
(5.79 %)Celkom hlasovalo: 432
Súvisiace články:
Vývoj náboženstiev vo svete (20.09.2019)
Ostrý protest proti českému klerikovi Dominikovi Dukovi (10.08.2019)
Kresťania pálili knihy ako kedysi nacisti (19.04.2019)
Pápež František uráža ateistov (18.04.2019)
Katolícky kňaz Marek Orko Vácha a jeho primitívne názory na ateistov (20.01.2019)
Hľadám vzdelaného ateistu (06.01.2019)
Zákerný blud od eštebáka proti pápežovi Františkovi (26.12.2018)
Pápež František bozká Zlaté teľa (25.12.2018)
Ateista Chmelár radí kresťanom ohľadom osláv narodenia Ježiša Krista (20.12.2018)
Kňazov čaká preťať ďalší gordický uzol (02.12.2018)
Klerici netúžia po poklade v nebi (06.11.2018)
Máte slovo s Michaelou Jílkovou (07.10.2018)
Vedec a nositeľ Nobelovej ceny za fyziku Albert Einstein a jeho list židovskému filozofovi Erikovi Gutkindovi (04.10.2018)
Boh v predstave Jehovových svedkov (24.08.2018)
Pozor na trolla Egona (11.08.2018)
Zle vyšľachtený katolík mi venoval bulvárny článok (09.08.2018)
Klerik: „Nechceme počúvať rozprávky a mýty, chceme poznať pravdu…“ (08.07.2018)
Denník ateistu (18.06.2018)
Grygar by mal sám sebe udeliť anticenu Bludný balvan (02.04.2018)
Nevzdelaný biskup sa pýta z hlúposti (01.04.2018)
Ateizmus nie je pre mňa viera (15.01.2018)
Hitler nebol ateista (13.01.2018)
Dlhoročný ateista sa už necíti byť kresťanom (13.09.2017)
Náboženskí homosexuáli sú masochisti (10.08.2017)
Diskusné fórum „Bez boha“ je nedostupné (27.07.2017)
KBS číta e-zine Humanisti.sk (26.06.2017)
Bude Američanov chrániť boh? (27.01.2017)
Michal Havran a Josif Stalin (20.01.2017)
Keď sa ateisti modlia (02.01.2017)
Humanizmus nie je náboženstvo (18.12.2016)
Korene náboženského zla (12.12.2016)
Poslankyňa NR SR Natália Grausová požiadala poslancov a poslankyne, aby sa pomodlili modlitbu Otčenáš (15.09.2016)
Ďalší význam slova veriť (05.09.2016)
Prevládajúci svetonázor je „tam a potom“ (26.08.2016)
Blud: ateisti veria v niečo, len to nevedia definovať (31.07.2016)
Nadkonfesijná Matica v područí katolíckej konfesie kotlebistov? (24.05.2016)
Rodika má dar od boha (21.05.2016)
Pravý kresťan? (19.05.2016)
Katolícka bohoslužba za ateistu? (14.05.2016)
Katolícke Slovensko? Nezmysel! (13.05.2016)
Zvrátený kresťanský kardinál Duka (11.04.2016)
Denník N je fašistický plátok (07.04.2016)
Agresívny Heretik (05.04.2016)
Eugen Korda je ukážkový typ ľudí, z akých vyrastajú nebezpeční teroristi (03.04.2016)
Kasarda má pomýlené názory o bohu, ktorého vyznáva (01.04.2016)
Pre nábožných: Chodíte sa spovedať? (05.03.2016)
Meno nerobí človeka (28.02.2016)
Matka Božia bola Rómka (14.02.2016)
Humanista Lemmy verzus Ježišov svedok Daniel (13.02.2016)
Je to hrôza. Keď sa to dnes deje moslimom, zajtra prídu na rad ateisti, alebo kto ďalší? (22.01.2016)
Dokedy sa chcete podriaďovať nacistom? (19.01.2016)
Ateista Sopóci sa hnevá, že kandiduje pastor (18.01.2016)
Petície za zákaz náboženstiev (16.01.2016)
Rebro alebo penis od Adama použil boh na stvorenie Evy? (01.01.2016)
Prijme Slovensko aj humanistických utečencov? (01.12.2015)
Prezident Václav Havel bol, alebo nebol ateista? (29.11.2015)
Prečo ateisti považujú kritikov satanistov za katolíkov? (21.11.2015)
Hrozí u kresťanov nárast bigotného fanatizmu? (15.11.2015)
Homo humanus verzus Homo religiosus (26.10.2015)
Zbraň s biblickým textom (04.09.2015)
Martin Jelen a jeho obsedantná predstava (19.08.2015)
Kňaz vyháňa diabla s vrtuľníkom (17.08.2015)
Ateistický bludár Kohout sa „umelecky“ predvádza (15.08.2015)
Hádanka (30.07.2015)
V ktorých krajinách sveta je ťažké byť humanistom? (29.07.2015)
Prezident FIFA Joseph Blatter verí iba v nebo (02.07.2015)
Michal Havran je teológ, ktorý zlyhal na celej čiare (27.05.2015)
Pácha zločiny boh? (22.05.2015)
Víťazstvo nad nacizmom nie je božím zázrakom (15.05.2015)
Ak zomrel boh-syn, zomrel zároveň aj boh-otec? (08.05.2015)
Nevzdelaný kňaz sa ešte nestretol s ateistom (06.05.2015)
Konformizmus nie je náboženstvo (25.04.2015)
Aj futbal nazývajú civilným náboženstvom? (24.04.2015)
Vatikánsky vodca blúzni, že spoločnosť ohrozuje ateizmus (21.04.2015)
Hanbíte sa za osvojenie myšlienok od druhých ľudí? (16.04.2015)
Boh má radšej pravoslávnych než katolíkov (12.04.2015)
Pravoslávna cirkev nie je dotovaná štátom? (09.04.2015)
Za vieru musí platiť! (07.04.2015)
Zožrali ho psy, a basta (06.04.2015)
Kresťania a Židia (06.04.2015)
Veria v jedného boha, len mu dávajú rôzne mená (04.04.2015)
Humanisti obvinení z vlastizrady? (28.03.2015)
Táraniny o posmrtnom živote (25.03.2015)
Wikipédia nemá chybu (13.03.2015)
Existujú ateisti, ktorí veria v nadprirodzené javy? (03.03.2015)
Vždy s bohom? (21.02.2015)
Sigmund Freud a Carl Gustav Jung o náboženstvách (16.02.2015)
Faux pas u Ateistov Českej republiky (07.02.2015)
Pápež František so satanistickým pozdravom? (17.01.2015)
ALE, ALE pán Hrubčo! (15.01.2015)
Názor kňaza: Život bez náboženskej ideológie ústi do zvieracieho spôsobu života (09.09.2014)
Porošenko je kresťan (30.05.2014)
Aby mal boh niečo spoločné s pravdou, musel by existovať (18.03.2014)
Antisemitizmus je chybný výraz (15.02.2014)
Pápež sa hlboko mýli! (15.09.2013)
Slabomyseľný boh (28.07.2013)
Z rozprávky do rozprávky (05.05.2013)
Nebojte sa byť iní! (30.04.2013)
Už v stredoveku boli humanisti (30.04.2013)
Humanista je non-supernaturalista (29.04.2013)
Citát od Richarda Dawkinsa či ľudová múdrosť? (14.04.2013)
Faux pas par excellence, svetský humanista (31.03.2013)
Rozdiel medzi humanizmom a ateizmom (30.03.2013)
Pápež Fero (29.03.2013)
Katolícky extrémizmus (28.03.2013)
Ateista, ktorý sa modlí (28.03.2013)
Ako to vidia humanisti (19.03.2013)
Humanisti a homosexuáli (24.02.2013)
Predstava jedného kňaza o ateistoch (23.02.2013)
Prečo si v Magnificate sedia na kábli (16.01.2013)
Keď svätí vraj oslovujú nielen kresťanov, ale aj iných (11.01.2013)
Keď bigotný fundamentalista má hokej v pojmoch (09.01.2013)
Slovensko potrebuje statočného, skúseného a nekresťanského prezidenta (09.01.2013)
Vatikán: Boh neexistuje, nie sú dôkazy (15.12.2012)
Humanisti ako slobodomurári (06.12.2012)
Pravým humanistom môže byť i bývalý pravý ateista (05.12.2012)
V „ateistickom“ Rusku je dominantný teizmus (05.12.2012)
Kruté obvinenie pre nevinné deti! (29.11.2012)
A vinník sa nájde! (21.11.2012)
Humanista nepotrebuje barličku ako kresťan (21.11.2012)
Kto je humanista? (15.11.2012)
Faux pas svetského humanistu (11.11.2012)
Humanizmus je nové rytierstvo (07.11.2012)
O mizantropovi (02.11.2012)
Nekultúrny ateizmus (29.10.2012)
Aké úlohy čakajú humanistov? (25.10.2012)
Kde sú slovenskí humanisti? (22.10.2012)
Humanista a bezbožník (19.10.2012)
Slnečný zázrak (15.10.2012)
Adam, Eva, rebro a tak? (07.10.2012)
Očami humanistu (05.10.2012)
Čas na zmenu! (29.09.2012)
Kresťan Bibliu číta (28.09.2012)
Poznáte meno Kainovej ženy? (17.09.2012)
Humanisti a veriaci (07.09.2012)
Humanizmus je prirodzený (12.08.2012)
Humanisti a filantropi (27.07.2012)
Humanistický svetonázor (24.06.2012)
O živote tu a teraz (08.06.2012)
Humanizmus a teizmus (19.06.2011)

Ján Parada, 25. 02. 2017 | Prečítané: 1378 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (717 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1257
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore