www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @301
Počítadlo


Spam poison

Bude mať Bratislava Most Chucka Norrisa?

Vyberá sa názov pre cyklomost, zaváži aj hlas verejnosti

Medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof buduje Bratislavský samosprávny kraj cyklomost, ktorý by mal byť prejazdný už v lete. Pri rozhodovaní o názve pre cyklomost zaváži aj hlas verejnosti.

Chuck NorrisÚrad Bratislavského samosprávneho kraja tento týždeň spustil anketu o názve cyklomosta medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof. Most Chucka Norrisa, Márie Terézie či Cyklomost Devínska. To sú tri názvy, za ktoré hlasovalo na facebooku Bratislavského samosprávneho kraja najviac ľudí. Verejnosť môže vybrať názov pre cyklomost spomedzi troch navrhnutých pomenovaní – Most Márie Terézie, Most slobody, Most železnej opony, alebo môže navrhnúť vlastný názov.

„Tak ako sme doteraz všetko budovali pred zrakom verejnosti, takisto sa ideme uchádzať o to, aby názov, ktorý bude mať tento most, bol verejnosťou prijatý. Keďže to nie je jednoduchý proces, chceme v tom prvom kole, do konca apríla, poznať názor verejnosti,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Záujemcovia môžu o názve hlasovať na internetovej stránke Bratislavského kraja, na Facebooku kraja, zapojiť sa môžu aj prostredníctvom mobilnej aplikácie (zadarmo si ju môžu stiahnuť majitelia smartfónov), svoje návrhy môžu poslať aj mailom na adresu cyklomost@region-bsk.sk, na poštovú adresu Úrad Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16, 820 05 Bratislava alebo osobne na Úrad BSK. Pavol Frešo dodal, že o konečnom názve cyklomosta rozhodnú krajskí poslanci.

Výstavba cyklomostu sa začala vlani koncom septembra, cyklisti by po ňom mali prechádzať v lete. Počas prípravných prác bol odhalený aj pôvodný mostný násyp ešte z čias Márie Terézie. Podľa predsedu Pavla Freša sa aj pri ďalších prácach našli v hĺbke pôvodné piloty, ktoré boli súčasťou premostenia pred asi 300 rokmi. Zároveň doplnil, že cyklomost je stavaný tak, aby nenarušil zvyšky tohto pôvodného mosta, čiže oceľový most pôjde ponad ten pôvodný.

Cyklomost stavia konzorcium Ingsteel a Doprastav. Most bude postavený v historickej trase a bude slúžiť pre dopravu cyklistov, peších turistov a záchrannú službu. Projekt je podporený v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007 – 2013 (projektoví partneri: Spolková vláda Dolné Rakúsko, BSK, Hlavné mesto SR Bratislava a Devínska Nová Ves).

Predseda BSK Pavol Frešo dnes povedal:

Je to niečo, čo má spôsobiť ľuďom peknú radosť, tak sme chceli, keď sa nám takto darí, istým spôsobom sa aj opýtať verejnosti na názor ako by sa mal tento most volať, tak aby ho mali ľudia radi, aby prinášal radosť.

O tom to je, že sme chceli poznať ten prvý názor verejnosti, tých názvov padalo v pracovných skupinách viac, hovorilo sa o Moste slobody, o Moste Železnej opony, o Moste Márie Terézie, ale nechali sme tam aj možnosť, aby mohli ľudia doplniť aj iné názvy, a to sa samozrejme aj stalo.

Nečakal som, že počas 12 hodín sa z niečoho, u čoho sme očakávali desiatky hlasovaní, sa stanú tisíce hlasovaní. A za tento most sa dokonca na rôznych portáloch tieto tisíce rozbehli, to znamená, že už v tejto chvíli tento most, napriek tomu, že ešte nestojí, tak spôsobuje to, čo spôsobovať mal.

To znamená obrovskú radosť, a objavujú sa tam aj menej tradičné názvy ako by sa tento most mal volať, a ja si myslím, že to je hlboko správne. Inými slovami: každý, kto má pocit, že tento most sa má nejako volať, nech sa jednoducho zapojí, nech vyjadrí svoj názor. O to väčšiu radosť budeme mať, keď ho začiatkom leta budeme otvárať.

Na otázku, či mu neprekáža, že ľudia navrhujú pomenovať most po Chuckovi Norrisovi, odpovedal:

Je to istým spôsobom recesia, ale chcel by som ľudí povzbudiť, aby sa nevzdávali, aby aj nové názvy doniesli. Jednoducho, aby na záver bol ten názov každému srdcu blízky. Pravda je taká, že do toho názvu má čo povedať samozrejme bratislavská župa, ale aj dolnorakúska župa… ale to, že budeme sa môcť oprieť o názor verejnosti, tak to je veľmi dobre, a samozrejme, budem informovať aj partnerov aj poslancov o tom, kto vyhráva.

A netreba z toho robiť záver, že po 12 hodinách Chuck Norris vyhráva. To ešte neznamená, že nepríde niekto ďalší, kto bude ďaleko atraktívnejší. Inými slovami, zatiaľ čo ráno to boli desiatky hlasov, tak v tejto chvíli sú to už tisíce hlasov na rôznych portáloch. A ja pevne verím, že možno keď to pôjde takto ďalej, tak budeme mať veľmi silný názor verejnosti. Takže ľudí chcem povzbudiť: nech sa páči. Nevzdávajte sa ani voči Chuckovi Norrisovi. Proste ideme do toho a uvidíme, čo vyhrá.

Verte mi, že to, čo tam už dnes vidím za názvy, lebo sú tam aj rôzne ďalšie názvy, vo mne vzbudzuje skutočne veľmi silný pocit, že tento most budú mať nielen Bratislavčania, a nielen ľudia v bratislavskej župe, ale aj ľudia na celom Slovensku za svoj.

Cyklomost

Pre podporovateľov pomenovania Most Chucka Norrisa bola vytvorená špeciálna stránka.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Bratislavský samosprávný kraj
Úrad Bratislavského samosprávneho kraja
Sabinovská 16
P. O. Box 106
820 05 Bratislava 25
Čerpané z: vlastný zdroj, www.region-bsk.sk

BSK, 23. 02. 2012 | Prečítané: 2013 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (11 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 19
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore