www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @193
Počítadlo


Spam poison

Britský veľvyslanec hostil bratislavských gymnazistov

Veľvyslanca potešila výborná úroveň ich angličtiny

Atmosféru britských Vianoc zažili včera žiaci Evanjelického lýcea v Bratislave. Gymnazisti počas návštevy britského veľvyslanca Andyho Gartha a ministra školstva Juraja Draxlera ochutnali britský vianočný koláč a diskutovali s ministrom a veľvyslancom. Návšteva školy je jedným zo série spoločných podujatí ministerstva školstva a britskej ambasády.

„S ministrom Draxlerom sme na svojich pozíciách približne rovnako dlho. Odkedy sme sa prvýkrát stretli, snažíme sa rozširovať spoluprácu medzi našimi krajinami,“ pochvaľuje si spoluprácu veľvyslanec Andy Garth a dodáva: „Radi by sme nadviazali aj užšie väzby a spoluprácu medzi našimi univerzitami, špeciálne v oblasti vedy a výskumu.“

Počas návštevy Evanjelického lýcea britský veľvyslanec ponúkol žiakom tradičný vianočný koláč „mince pie“ a spolu s ministrom školstva gymnazistom prečítali v angličtine úryvok z knihy Orsona Scotta Carda – Ender's Game. Súčasťou stretnutia bola aj diskusia s gymnazistami v angličtine, v ktorej majú gymnazisti tohto lýcea výborné výsledky.

„Je inšpirujúce stretnúť mladých ľudí a odpovedať na ich zaujímavé otázky. Veľmi ma prekvapila a potešila výborná úroveň ich angličtiny,“ pochválil žiakov veľvyslanec Garth.

Na kvalitu výučby anglického jazyka na slovenských školách kladie ministerstvo dôraz. Nielen na spestrenie a zvýšenie úrovne angličtiny budú zamerané aj ďalšie plánované aktivity Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Veľvyslanectva Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska.

„Som rád, že moje pozvanie na školu veľvyslanec s radosťou prijal. Chceme propagovať aj kultúru, práve preto sme zvolili formu spoločného čítania pre študentov a v podobných aktivitách plánujeme pokračovať,“ uzavrel minister Draxler.

Fotografia z návštevy školy:

Z návštevy školy

Na fotografii (zľava): Angela Smithová (partnerka britského veľvyslanca), Andy Garth (veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska), Juraj Draxler, Milan Krivda (biskup, zástupca zriaďovateľa školy)

Ďalšie fotografie z návštevy školy:

V triede na gymnáziuJuraj Draxler číta úryvok z knihyŽiaci ochutnávajú tradičný britský vianočný koláč

Autorka: Silvia Turnerová

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 16. 12. 2015 | Prečítané: 830 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: 1 %
15-11-19 * 16:47
 Re: Európska únia
10-11-19 * 09:32
 Re: Dobrý záber
04-11-19 * 21:10
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore