www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @238
Počítadlo


Spam poison

Bratislavské zberateľské dni

1. – 2. 6. 2012

Pozývame vás na 9. medzinárodný veľtrh zberateľov z oblastí filatelie, filokartie, numizmatiky, minerálov, telefónnych kariet, drobných starožitností a ďalších!

Bratislavské zberateľské dni

V termíne od 1. do 2. júna sa bratislavská Incheba stane miestom stretnutia ľudí, ktorí sa profesionálne alebo v rámci svojho voľného času venujú zberateľskej vášni. Veľtrh Bratislavské zberateľské dni sa koná deviaty raz a počas aktuálneho ročníka sa predstavia sa na ňom ľudia zo Slovenska i zo zahraničia, ktorí sa venujú rôznym zberateľským aktivitám. Na ploche 4 221 m2 budú vystavené exponáty z nasledovných oblastí: filatelia, filokartia, numizmatika, minerály, telefónne karty, drobné starožitnosti a iné zberateľské odvetvia. Cieľom podujatia je zachovať zberateľstvo v povedomí mladších generácií a ponúknuť platformu na výmenu, predaj, či kúpu, zberateľských artefaktov.

Výstava opäť odhalí niekoľko unikátnych zaujímavostí. Slovenská numizmatická spoločnosť zorganizuje aukciu numizmatického materiálu, akým sú napríklad mince, papierové platidlá, medaily a vyznamenania. V rámci programu Detská pošta deti budú môcť navrhnúť a nakresliť poštové známky podľa svojej fantázie a šikovnosti. Bratislavské zberateľské dni sa konajú za podpory viacerých odborných garantov a partnerov, ktorí prispievajú ku kvalite podujatí zberateľského charakteru. Sú to Slovenská pošta, Zväz slovenských filatelistov, Slovenská spoločnosť olympijskej a športovej filatelie pri SOV, Mincovňa Kremnica, Slovenská numizmatická spoločnosť, Národná banka Slovenska – Múzeum mincí a medailí, Kremnica a časopis Zberateľ.

Ako každý rok aj teraz veľtrh prinesie niekoľko zaujímavostí. Medzi najväčšie lákadlá tento rok patria najvzácnejšie československé rarity a unikáty ako napríklad svetovo známy doplatný chybotisk 50/50, meziarší NITRA v najväčšom známom celku, 4 a 10 korunové známky s pretiskom „Československá pošta 1919“ na žilkovom papieri, historický telegram o príjazde Tomáša Garriguea Masaryka do Československa, známky červený a žltý Merkur. Numizmatika Kremnica predstaví v premiére originálnu sadu mincí panovníka-zakladateľa mincovne a mesta Kremnica Karola Róberta z Anjou. Sada bude obsahovať všetky druhy mincí,ktoré tento panovník vydával (1× parvus, 1× obolus, 3× denár, 1× dukát-florén, 1× groš). Je to prvá zo série sád panovníkov, ktorí vládli na našom území. Predajňa ďalej pripravila pre zberateľov a návštevníkov aj repliku pečate „Zlatá bula sicílska“ a motív poštovej známky „Madona Zbraslavská“ zo zlata, alebo striebra a mnoho ďalších.

Sprievodné podujatia

1. 6. 2012 Slovenská pošta pripravuje v rámci výstavy Bratislavské zberateľské dni vyhlásenie súťaže o najkrajšiu poštovú známku a 2. 6. 2012 prebehne v Expo Clube aukcia pod záštitou Slovenskej numizmatickej spoločnosti.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

InchebaIncheba, akciová spoločnosť (v skratke Incheba, a.s.)
– je lídrom na slovenskom trhu výstavníctva a patrí jej popredné miesto v organizovaní výstav a podujatí
– každoročne bránami Incheby prejde za poznaním, obchodom, či zábavou viac ako milión návštevníkov, stretávajú sa tu odborníci zo širokého spektra oblastí, laická verejnosť i známe osobnosti kultúrneho a politického života
Čerpané z: www.incheba.sk

Incheba, 10. 05. 2012 | Prečítané: 3829 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (27 hl.)
 
Sýkorka belasá (19 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (10 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 73
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore