www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @522
Počítadlo


Spam poison

Bratislave hrozí úbytok turistov

Bratislava ako hlavné mesto Slovenskej republiky je hlavným cieľom zahraničných, ako aj domácich turistov

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto plánuje už na najbližšom zastupiteľstve prijať nové všeobecne záväzné nariadenie o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mestskej časti, ktoré výrazne skráti záverečné hodiny nočných prevádzok typu nočný bar, diskotéka či klub. Tieto budú musieť byť zatvorené v dňoch nedeľa až streda už o 1.00, vo štvrtok o 2.00 a v piatok a sobotu už o 4.00 h. Otvorené budú môcť byť však už od 10.00 doobeda. Komisia cestovného ruchu a medzinárodnej spolupráce hlavného mesta o tomto návrhu rokovala na svojom zasadnutí 14. 3. 2017.

„Navrhujeme predĺženie prevádzkovej doby nočných barov a diskoték v piatok a sobotu do 5.00 hodiny a v ostatné dni do 4.00 hodiny rannej. Zároveň navrhujeme stanoviť začiatok prevádzkovej doby pre tieto podniky na neskoršiu hodinu ako je navrhované, resp. inak účinne odlíšiť nočný klub od reštaurácie či kaviarne,“ povedala mestská poslankyňa Soňa Svoreňová, predsedníčka komisie.

Lepším určením rozpätia prevádzkových hodín diskoték či nočných klubov by sa predišlo tomu, aby sa z kaviarní a reštaurácií stávali cez noc diskotéky, ktoré rušia obyvateľov Starého Mesta.

„Nočný klub či diskotéka by sa mali nachádzať v podzemí, a byť odhlučnené tak, aby neprichádzalo k rušeniu nočného pokoja. Bohužiaľ návrh počíta s tým, že nočnú prevádzku je možné umiestniť prakticky kdekoľvek vrátane doteraz tichých rezidenčných štvrtí Starého Mesta,“ dodala Svoreňová.

Bratislava ako hlavné mesto SR je hlavným cieľom zahraničných, ako aj domácich turistov, pričom väčšina z nich sa koncentruje na území Starého Mesta. V roku 2016 navštívilo hlavné mesto viac ako 1 milión turistov, pričom počet návštevníkov Bratislavy má dlhodobo vzrastajúci trend. Mestský rozpočet má z turistického ruchu príjmy prostredníctvom dane z ubytovania, z ktorej mestské zastupiteľstvo schválilo pre rok 2017 mestskej časti Staré Mesto dotáciu 200 000 eur. V prípade poklesu počtu návštevníkov Bratislavy, v dôsledku obmedzenia otváracích hodín nočných podnikov príde k výpadku príjmov. Tento rozdiel bude nutné vykryť znížením výdavkov hlavného mesta, vrátane krátenia dotácií mestskej časti.

Z hľadiska udržania a ďalšieho rozvoja cestovného ruchu na území nášho hlavného mesta je žiaduce, aby návštevníci prichádzali za zábavou nielen v piatok a sobotu, ale aj v ostatné dni v týždni, keďže aj daň z ubytovania platia za každý deň rovnako. Bratislava si konkuruje v produktoch cestovného ruchu predovšetkým s neďalekou Viedňou a Budapešťou.

„Každé zhoršenie podmienok pre cestovný ruch konkurencia okamžite zužitkuje v neprospech Bratislavy,“ podotkla na záver Svoreňová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

BratislavaBratislava – hlavné mesto SR
– Komisia pre cestovný ruch a medzinárodnú spoluprácu
Primaciálne námestie č. 1
Bratislava
Čerpané z: www.bratislava.sk

Bratislava, 22. 03. 2017 | Prečítané: 242 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Aký je váš názor pri zániku mandátu poslanca NR SR ohľadom odstupného, ak bol právoplatne odsúdený za trestný čin?


Celkom hlasovalo: 24
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore