www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @688
Počítadlo


Spam poison

Bratislava vzala zvieratám v núdzi ďalšie peniaze

Vedenie hlavného mesta nás opäť presviedča, že zvieratám v núdzi pomáhať nechce

Magistrát rozhodol, že:

 • Mestská polícia už nebude monitorovať nahlásené zvieratá v teréne.
  Kým sa dostaneme k zatúlancom, budú už inde. Kým prídeme k zraneným, bude už neskoro.
 • Mačky v našom útulku nemajú čo robiť.
  Magistrát žiada len o odchyty ferálnych mačiek – jednodňovú kastráciu a späť na ulicu. Vaše hlásenia o mačkách v núdzi nám neposunie, takže o nich nevieme. Čo bude s mačiatkami, chorými a zranenými mačkami? Je im to jedno!
 • Mesto na zviera privezené do útulku nedá ani cent.
  Zachránili ste zviera a doviezli ho do útulku? Máte zaň zaplatiť VY!
 • Mesto na očipované zviera nedá ani cent.
  Prišlo k nám zviera s čipom? Mesto nezaujíma, že majiteľ zviera nechce, nedvíha telefón, alebo čip nezaregistroval a zviera ostane u nás.

Kocúr RidloAj Ridlo mohol žiť!

Koľko obetí ešte pribudne? Dokedy budú zmluvy na posmech? Dokedy sa bude mesto spoliehať na náš a VÁŠ súcit, že zvieratá prijmeme, ošetríme, nakŕmime a nevyhodíme na mrazivú ulicu ani za likvidačných podmienok?

Buďte si istí, že pre všetky zvieratá v núdzi ostávajú naše brány otvorené! Mačiatka a zranené mačky prijímame – volať môžete náš dispečing 02 16 187.

Veď len VĎAKA VÁM sa podarilo vybudovať najväčší útulok na Slovensku a len VĎAKA VÁM môžeme zvieratám pomáhať.

Ďakujeme!

Vaša Sloboda zvierat

Pod čiarou

Bratislava zvieratám v núdzi znovu ubrala

V novej zmluve medzi OZ Sloboda zvierat a magistrátom hl. mesta o poskytovaní asanačných služieb na území h. m., pribudlo niekoľko zmien v neprospech túlavých a zranených zvierat. Od septembra t. r. magistrát požaduje, aby každé zatúlané/ zranené zviera na území mesta hlásila verejnosť centrálnemu dispečingu Mestskej polície (MsP) na t. č. 159, a nie priamo útulku. MsP následne zašle mailovú objednávku na odchyt Slobode zvierat, a až potom môžu pracovníci útulku vykonať výjazd. Proces záchrany zvierat sa tým komplikuje a spomaľuje.

Podľa zmluvy je Sloboda zvierat, o. z., povinná zabezpečovať odchyt a zber všetkých zabehnutých, zranených a uhynutých zvierat v intraviláne mesta a umiestňovať zabehnuté a zranené zvieratá do karantény. Mesto zmluva zaväzuje na tieto služby prispievať podľa reálneho počtu úkonov.

Od októbra zaviedlo vedenie magistrátu h. m. ďalšie zmeny:

1. Magistrát dal MsP zákaz asistovať pri monitoringu nahlásených zvierat. Znamená to, že MsP nebude v budúcnosti súčinná pri monitorovaní nahláseného zvieraťa v teréne. Množstvo zranených/ opustených zvierat zostane dlhší čas bezprizorných a v ohrození života. Zranené/ túlavé zviera môže zároveň predstavovať ohrozenie pre obyvateľstvo.

V septembri zrealizovala Sloboda zvierat na území h. m. 186 odchytov, zvieratá umiestnila do svojej karantény a následne do útulku, kde strávia v priemere 3 mesiace so zabezpečenou dennou a veterinárnou starostlivosťou.

Predsedníčka SZ, P. Dugovičová: „Za to, že sa v septembri podarilo pomôcť toľkým zvieratám, ďakujeme aj hliadkam MsP. Okrem zaslania objednávky vykonali vždy aj výjazd priamo k zvieraťu a pomohli ho monitorovať až do príchodu našich pracovníkov.“

Od októbra na základe nariadenia riaditeľa kancelárie primátora vykonáva MsP už len administratívne vystavenie objednávok na odchyt, v ktorých často chýbajú základné informácie nevyhnutné pre úspešný odchyt, napr. kontakt na nahlasovateľa. Výsledkom je zvýšenie počtu neúspešných výjazdov a pokles zachránených zvierat až o 45 %.

P. Dugovičová: „Zvieratá migrujú a bez súčinnosti hliadky MsP a kontaktu na nahlasovateľa, aby sme mohli informácie o polohe zvieraťa aktualizovať či spresniť, je záchrana oveľa ťažšia.“

2. Magistrát vydal zákaz prijímania mačiek do útulku. Výnimku tvoria iba ferálne (voľnežijúce) mačky, ktoré majú byť na základe písomnej objednávky od občanov zaradené do poradovníka na sterilizáciu vydaného magistrátom. U týchto žiada magistrát od Slobody zvierat ihneď zrealizovať kastráciu a do nasledujúceho dňa vypustiť zviera do pôvodného prostredia. Výnimku nemajú ani zranené zvieratá a mláďatá, napriek tomu, že kastráciu u nich nie je možné vykonať.

Mesačne prijme útulok Polianky približne 50 mačiek, z toho len ¼ tvoria ferálne mačky, ostatné sú mačatá bez matiek, zranené a choré mačky a zabehnuté domáce mačky neschopné prežiť na ulici, ktorým útulok hľadá pôvodný/nový domov. Tieto mačky sú odkázané na dlhodobú starostlivosť a absolvujú všetky úkony, ktoré je veterinár v zmysle veterinárneho zákona o karanténach povinný vykonať, a v útulku ostávajú v priemere 2 mesiace.

P. Dugovičová: „Väčšina mačiek prijatých do útulku potrebuje dlhodobú, nákladnú starostlivosť: ošetrenie, liečbu, očkovania, operácie, mačiatka sú odkázané na intenzívnu starostlivosť, ide tu o záchranu životov. Iba na veterinárne úkony spojené s liečbou mačiek sme minuli za mesiac september 1 500 eur. Magistrát to však nezaujíma. Ako si máme vysvetliť skutočnosť, že si súčasné vedenie mesta nenašlo za 4 roky čas na návštevu útulku, aby videli jeho denný chod a problémy súvisiace so záchranou zvierat?“

3. Na nálezcom DONESENÉ zviera magistrát nebude prispievať a žiada, aby poplatok zaplatil nálezca. Na každé odchytené zviera nahlásené cez MsP, magistrát podľa zmluvy prispieva. Na prípady, kedy občan nájde zatúlané alebo zranené zviera a na vlastné náklady ho privezie do útulku, magistrát prispievať nebude.

P. Dugovičová: „Sme veľmi vďační občanom, ktorým osud zvierat v núdzi nie je ľahostajný. Často urobia všetko preto, aby zvieraťu zachránili život – privezú ho do útulku, informujú sa o jeho liečbe… Nepovažujeme za morálne žiadať od nich akýkoľvek poplatok za službu, ktorú má povinnosť platiť mesto.“

4. Na ZVIERA S ČIPOM magistrát nebude prispievať. V praxi aj napriek čipu často nie je možné zistiť majiteľa zvieraťa. Najčastejšie dôvody: chýba registrácia čipu v centrálnom registri zvierat, v registri je uvedená nesprávna, neexistujúca adresa, neaktuálny telefónny kontakt, majiteľovi sa nedá dovolať, informuje zamestnancov útulku, že si po zviera príde neskôr alebo že o zviera nemá záujem a vzdáva sa ho. Všetky tieto zvieratá ostávajú v dlhodobej starostlivosti útulku.

P. Dugovičová: „Nové podmienky zo strany súčasného vedenia magistrátu nás opäť presviedčajú, že magistrátu na skutočnej pomoci zvieratám v núdzi záleží čoraz menej. Magistrát je hluchý k jasným argumentom a spolieha sa na súcit neziskovej organizácie a našich podporovateľov. Vedia, že mačiatka či choré zvieratá nevyhodíme ani za likvidačných podmienok zo strany mesta, na mrazivú ulicu!“

„Pýtame sa: dokedy budú občania a Sloboda zvierat doplácať na zlé hospodárenie mesta? Dokedy sa budeme spoliehať na dobročinnosť obyvateľov hlavného mesta a tejto krajiny? Veď len vďaka darom verejnosti sa podarilo vybudovať najväčšie karanténne a útulkové zariadenie na Slovensku a len vďaka nim sme útulok nemuseli do dnešného dňa zatvoriť.“

Sloboda zvierat, o. z., vykonáva asanačnú službu pre hlavné mesto od r. 1995. V Bratislave prevádzkuje karanténu a útulok s kapacitou 300 zvierat, ktorú vybudovalo o. z. výlučne z darov bratislavskej a širšej verejnosti. V r. 2013 prijal bratislavský útulok 3 061 zvierat (70 divožijúcich), nový domov formou adopcie našli 2 371 zvieratám, pôvodnému majiteľovi bolo vrátených 561 zvierat.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda zvierat
Nadšenie a láska v srdciach skupiny ľudí stáli na začiatku rozhodnutia založiť organizáciu Sloboda zvierat. Po 19 rokoch práce pre zvieratá sa počet takýchto ľudí rozrástol na niekoľko tisíc. Dnes má Sloboda zvierat centrum v Bratislave, viacero pobočiek po celom Slovensku a vyvíja množstvo aktivít. Ich cieľom je zastaviť krutosti na zvieratách a presadzovať zdravé spolunažívanie ľudí a zvierat.
Čerpané z: www.slobodazvierat.sk

Súvisiace články:
Charitatívny kalendár 2015 (10.12.2014)
Ony bez kožucha neprežijú. A vy? (04.12.2014)
Zima je pre psy na reťaziach krutá (20.11.2014)
Mláďatá potrebujú domov (29.10.2014)
Sloboda Bodka (14.10.2014)
Vitajte v našej sieni slávy! (07.10.2014)
Deň zvierat je tu. Oslávte ho s nami! (01.10.2014)
Nájdite sa (23.09.2014)
Čo je Foie gras a prečo ju nejesť? (18.09.2014)
Emily je ďalšia množiteľská obeť… (13.09.2014)
Od 1. 9. 2014 budú Bratislavčania hlásiť zatúlané psy mestskej polícii na čísle 159 (28.08.2014)
Kalendár Slobody zvierat 2015 už teraz! (18.08.2014)
Chcete stretnúť Rosu? (14.08.2014)
Nevinné šteniatka rukojemníkmi! (07.08.2014)
Deň otvorených dverí v útulku Slobody zvierat (24.07.2014)
Pomôžte Amande opäť skákať a šantiť! (17.07.2014)
Boreček sa vylízal z najhoršieho… (03.07.2014)
Ide do tuhého, bojujte s nami ďalej! (26.06.2014)
Horúčavy udreli (09.06.2014)
Odhalený špinavý množiteľský biznis! (15.05.2014)
Zvieratá na chvoste alebo v SRDCI eurovolieb? (30.04.2014)
Posledná šanca! (24.04.2014)
Obete reťazí… a čo môžeme urobiť? (10.04.2014)
Dokedy budú starostovia obcí zabíjať naše psy? (08.04.2014)
475 576 ľudí to urobilo pre PRASIATKA (31.03.2014)
Ostávajú nám len 4 dni! (18.03.2014)
Vaše 2 % – reálna pomoc zvieratám (11.03.2014)
Cirkusové zvieratá potrebujú Váš podpis! (07.03.2014)
Regionálna pohotovosť (04.03.2014)
Bez Vašich 2 % to môžeme zabaliť… (18.02.2014)
Povedz NIE utrpeniu! (11.02.2014)
Tak funguje „podnikanie“ na Slovensku?! (24.01.2014)
Na farmách odhalili rozsiahle týranie zvierat (23.01.2014)
Vaša pomoc je skutočná (09.01.2014)

Sloboda zvierat, 06. 11. 2014 | Prečítané: 1783 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (705 hl.)
 
Viac áno, ako nie (182 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (177 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1230
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore