www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @261
Počítadlo


Spam poison

Branislav Gröhling: Strana Sloboda a Solidarita vyzýva Petra Plavčana, aby prevzal zodpovednosť za zneužitie eurofondov

Sľubovaná školská reforma sa nerozbehla a upadla do zabudnutia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva ministra školstva, vedy a výskumu SR Petra Plavčana, aby vzal na seba politickú zodpovednosť za zneužitie eurofondov na vedu a výskum a odstúpil. Uviedol to tímlíder SaS pre oblasť školstva Branislav Gröhling.

Medializované informácie o príjemcoch miliónových dotácií na vedu a výskum podľa Gröhlinga nasvedčujú, že niektoré firmy sa k nim dostali neoprávnene. Rozsah možných škôd podľa liberála zároveň naznačuje prítomnosť minimálne jedného koordinátora na strane ministerstva školstva, a preto by sa mal celou záležitosťou zaoberať nielen Najvyšší kontrolný úrad SR, ale aj orgány činné v trestnom konaní.

Na odchod Petra Plavčana však existujú okrem machinácií s eurofondmi aj ďalšie vážne dôvody.

Po vyše roku pôsobenia Petra Plavčania vo funkcii ministra školstva je jasné, že stále zostal len úradníkom ministerstva. Úradníkom, ktorý sa na akútne problémy slovenského školstva nepozerá očami reformátora, ktorý ich chce urgentne riešiť, ale ktorý sa naučil s nimi koexistovať. Sľubovaná školská reforma sa nerozbehla a upadla do zabudnutia. Zodpovednosť za tento stav nesie Slovenská národná strana, ktorá nedokázala vo svojich radosť nájsť kvalifikovaného kandidáta a musela sa pri nominácii ministra školstva obrátiť na zamestnanca ministerstva Petra Plavčana. Ten by teraz mal vziať na seba politickú zodpovednosť za zneužitie eurofondov, ale aj ďalšie prešľapy, a rezignovať zo svojej funkcie,“ uviedol tímlíder najsilnejšej opozičnej strany pre školstvo Branislav Gröhling.

Branislav Gröhling zároveň vyzval Petra Plavčana, aby sa už konečne vyjadril k sľubovanému 6% zvyšovaniu platov učiteľov v septembri toho roka a v januári 2018.

„Ešte stále verejnosť ani zamestnanci školstva nevedia, či minister svoj sľub dodrží. Podobne, ako pri sľubovanej reforme, ministerstvo už príliš dlho naťahuje čas a nedáva verejnosti jasné odpovede,“ uzavrel poslanec NR SR Branislav Gröhling.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 25. 07. 2017 | Prečítané: 334 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Kto sa mýli?
20-02-20 * 18:22
 Nevzdelanci v PSN
19-02-20 * 07:16
 Re: Nebezpečný vírus ohrozuje
15-02-20 * 14:40
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom