www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @397
Počítadlo


Spam poison

BILLA oslavuje 25 rokov pôsobenia na slovenskom trhu

Spoločnosť BILLA začala svoje podnikanie na Slovensku spolu so zavedením demokracie a otvorením trhu

V novembri 1993 otvorila svoju prvú filiálku, a tento rok oslavuje 25-ročné pôsobenie na slovenskom trhu. Počas štvrťstoročia BILLA preinvestovala takmer 525 miliónov eur a otvorila 150 predajní po celom Slovensku. Obchodný reťazec sa zároveň stal významným zamestnávateľom, ktorý zamestnáva celkovo viac ako 5 300 pracovníkov, a sú dôležitým pilierom spoločnosti.

„Vo svojich smelých expanzných plánoch chceme pokračovať, počas najbližších rokov plánujeme mať otvorených 200 predajní. BILLA je obchod pre každého, u nás si nájde každý to, čo je pre neho zaujímavé a cenovo výhodné. Na Slovensku vidíme stále priestor na ďalší rast, sú mestá, ktorým sme sa z hľadiska expanzie ešte nevenovali a teraz je vhodný čas sa na ne pozrieť,“ hovorí generálny riaditeľ BILLA s.r.o. Dariusz Bator.

BILLA za ostatných päť rokov otvorila 22 predajní a radí sa medzi najrýchlejšie rastúce maloobchodné siete.

Okrem otvárania nových predajní BILLA nezabúda ani na rekonštrukciu existujúcich.

„Za ostatných päť rokov sme kompletne zrekonštruovali 29 predajní. Významnou zmenou, ktorú vítajú naši zákazníci je renovácia oddelení ovocia, zeleniny a pečiva. Len za vlaňajší rok sme vynovili 66 predajní. Vsadili sme na čerstvosť a kvalitu a tomu prispôsobujeme náš sortiment,“ konštatuje Dariusz Bator.

V širokom sortimente si zákazníci nájdu veľkú paletu základných potravín až po exkluzívne produkty. Tento rok plánuje BILLA spustiť výstavbu nového moderného centrálneho skladu v Senci. Dobudovaný a spustený do prevádzky by mal byť koncom roku 2020. Jeho súčasťou budú najmodernejšie technológie, ktoré zjednodušia a zefektívnia procesy a zároveň budú v súlade s ekologickými záväzkami spoločnosti.

Pôsobenie spoločnosti BILLA na Slovensku je dlhodobo úspešné, čo dokazuje aj vývoj brutto tržieb od začiatku jej podnikania. V roku 2017 dosiahla spoločnosť brutto tržby na úrovni 649 miliónov eur, čo predstavuje medziročný nárast o viac ako 10 %.

„V tomto roku plánujeme v objeme tržieb nárast na 700 miliónov eur. Pod nárast obratu sa podpisuje nielen otváranie nových predajní, ale aj strategické rozhodnutia v oblasti ponúkaného sortimentu, garancii cien ponúkaného tovaru a jeho čerstvosti, ako aj podpora a posilnenie našich privátnych značiek,“ dodáva Dariusz Bator.

Pôsobenie na slovenskom trhu za ostatných 25 rokov

Slovenský obchod prešiel za ostatné štvrťstoročie radikálnymi zmenami.

„Pôsobíme v tomto prostredí od začiatku formovania moderného obchodu, vnímame neustále zmeny a ustavične hľadáme kompromis medzi potrebami zákazníkov, investora a požiadaviek štátu. Pre zákazníkov sú stále dôležité ceny produktov, čo sa však výraznejšie zmenilo je vnímanie kvality, možnosti výberu a sledovanie pôvodu potravín. Záujem rastie hlavne o čerstvé potraviny a sortiment zohľadňujúci nároky zdravého životného štýlu,“ objasňuje Dariusz Bator.

Slovenský trh sa vyznačuje aj silným konkurenčným prostredím, čo je jedným z dôvodov neustálej potreby zlepšovať zákaznícke služby a rozširovať ponuku.

„Je nevyhnutné držať krok s dobou, implementovať technologické novinky a sledovať ekologické trendy,“ dopĺňa generálny riaditeľ.

Sieť supermarketov BILLA otvorila svoju prvú predajňu koncom roka 1993 v Trnave a postupne ďalšie po celom Slovensku. Najvýraznejší skok v počte otvorených filiálok bol zaznamenaný na prelome storočí, kedy v počte predajní poskočila o 14. Najväčšia filiálka vzhľadom na predajnú plochu sa nachádza na Bajkalskej ulici v Bratislave, a naopak tá najmenšia v rovnakom meste, v budove známeho hotela Carlton. BILLA disponuje nateraz dvoma skladmi, v Senci a v Petrovanoch.

Pod čiarou

Príloha:

Stiahni súborPôsobenie spoločnosti BILLA na Slovensku; Dariusz Bator, generálny riaditeľ BILLA s.r.o. (súbor je vo formáte PPTX a má 1,54 MB).

Poznámka k fotografii:

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 4 032 × 3 024 bodov (≅ 4 MB).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

BILLABILLA s.r.o.
Spoločnosť BILLA s.r.o., ktorá je súčasťou REWE International AG, pôsobí na Slovensku od roku 1993. Je lídrom v segmente supermarketov. V súčasnosti ich prevádzkuje 150 a zamestnáva viac ako 5 300 pracovníkov. V supermarketoch priemernej rozlohy 900 m² BILLA ponúka široký sortiment značiek, vrátane vlastných aj diskontných. Dominantnými medzi vlastnými značkami sú cenovo výhodné produkty Clever, výrobky pod značkou BILLA, organické produkty BILLA Naše bio a domáca Slovenská farma. Rovnako dôležitý je v ponuke podiel čerstvých produktov v oblasti lahôdok, pečiva, ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov.
Čerpané z: www.billa.sk

BILLA, 05. 10. 2018 | Prečítané: 563 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (14 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (5 hl.)
 
Drozd plavý (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 35
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Zbohom sloboda.
11-07-20 * 08:23
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore