www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @715
Počítadlo


Spam poison

Bezpečnosť a nové technológie budú hlavnými témami Night of Chances Technology

Bezpečnosť IT infraštruktúry je stále komplikovanejšou záležitosťou

Pozvánka na Night of Chances Technology 29. 3. 2017Nikto si svoj život už nevie predstaviť bez technológií. Budú mať informačné technológie na náš život pozitívny dopad a v akej miere? Budú v budúcnosti zodpovedné za našu bezpečnosť? Ktoré pozície sa stanú najlukratívnejšími? Podujatie Night of Chances Technology, ktorého cieľom je odhaľovanie skúsenosti expertov študentom a absolventom, otvorí tieto i ďalšie zaujímavé témy 29. marca na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) v Bratislave.

Študentské podujatie Night of Chances (NOC) Technology si tentoraz zobralo „na pomoc“ uznávané IT firmy ako ESET, Swiss Re, Accenture, Sygic, Adidas Group, Tatra banka, AT&T. Lídrom úspešných firiem záleží na tom, ako bude vyzerať generácia, ktorá nastúpi po nich a je aj v ich záujme, aby z univerzít vychádzali pripravení absolventi. Celovečerný program sa bude skladať z niekoľkých častí, a to hlavnej panelovej diskusie, workshopov a sprievodných diskusií. Už dnes existuje obrovské množstvo aplikácií a služieb, ktoré nám zlepšujú život. Ako môžu dáta z komerčných firiem zlepšiť fungovanie služieb z verejného sektora? Majú firmy poskytovať svoje dáta vo všeobecný prospech?

„Bezpečnosť IT infraštruktúry je stále komplikovanejšou záležitosťou. Stúpa nielen počet a rozmanitosť pripojených zariadení, ale aj požiadavky na ich využívanie a ochranu. Ich bezpečnosť začína na samotnom dizajne a implementácii, kde znalosť tých správnych postupov zamedzí vzniku zbytočných chýb a bezpečnostných incidentov v budúcnosti,“ hovorí Juraj Malcho, CTO spoločnosti ESET.

O tom, či je v ich rukách zodpovednosť bezpečnosti voči spoločnosti alebo nie, bude hovoriť hlavná panelová diskusia. Okrem bezpečnosti bude pálčivou témou aj technologický pokrok vo forme Internet of things (internet vecí), ktorú rozoberie Swiss Re.

Internet vecí pretransformuje náš fyzický svet do obrovského datapriestoru a umožní komunikáciu medzi týmito dvoma svetmi. To otvorí nespočetné možnosti. Naša firma chráni a skvalitňuje všetky činnosti od úsilia zameraného na vesmírne aktivity po ťažbu ropy či od robotiky po dopravu dronov alebo ľudí žijúcich a pracujúcich v inteligentných budovách až po autonómne vozidlá a ich interakciu s okolitým prostredím. Ste dostatočne chytrí a vizionárski, že si dokážete predstaviť, čo s nami môžete spraviť, aby bol tento prepojený svet viac odolný a bezpečný?“ odkrýva tému Pierluigi Fasano, Head of P&C Enterprise Architecture, Swiss Re.

Najšikovnejší študenti sa zúčastnia praktických workshopov, na ktorých si pod vedením expertov z firiem budú môcť vyskúšať riešiť každodenné situácie, ktoré môžu vo firme nastať. Tento rok si študenti vyberajú z rekordných 30+ workshopov, a na svoje si prídu aj na speeddatingu, 10-minútovom súkromnom rozhovore s uznávaným lídrom niektorej zo spoločností.

„NOC okrem širších obzorov a vedomostí ponúka účastníkom aj stretnutie s osobnosťami z tohto odboru, s ktorými by sa v bežnom živote stretli len veľmi ťažko. Najlepšou vizitkou podujatia je aj to, že už mesiac vopred sme mali vypredaný rekordný počet lístkov,“ hovorí Tomáš Hasala z neziskovej organizácie Nexteria, ktorá organizuje Night of Chances Technology.

Generálnymi partnermi podujatia sú spoločnosti ESET a Swiss Re. Konferencie sa konajú v spolupráci s Fakultou informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity, ktorá doteraz ponúkla priestory na všetkých konferenciách Night of Chances Technology. Organizátori oceňujú výbornú spoluprácu s fakultou, ako i prístup študentov, mnohí z nich sú aj súčasťou Nexteria Ladership Academy a vytvárajú úspešné vlastné projekty. Night of Chances Technology sa uskutoční v stredu 29. marca o 17.30 v priestoroch fakulty na Ilkovičovej 2 v Bratislave. O podujatie je už teraz veľký záujem a v predaji sú posledné lístky. Viac informácií nájdete na webe Night of Chances.

Night of Chances je podujatie, ktoré funguje pod hlavičkou neziskovej organizácie Nexteria. Podporovateľom z radov lídrov veľkých firiem záleží na tom, ako bude vyzerať generácia, ktorá nastúpi po nich. Podobne je aj v záujme ich firiem, aby z univerzít vychádzali skutočne pripravení absolventi. Nexteria doposiaľ študentom priniesla 5 technologických konferencií pod názvom Night of Chances Technology (z toho jednu v Brne) a 6 biznisových konferencií – Night of Chances Bussiness. Podľa prieskumu až 93 % účastníkov Night of Chances označilo podujatie ako najlepšie kariérne podujatie na Slovensku. V budúcnosti sa už chystajú konferencie zamerané aj na budúcich právnikov a inžinierov.

Foto: (Zdroj foto: Night of Chances.)

Night of Chances TechnologyNight of Chances TechnologyPočas prednášky
V IT zamestnaníMichal Stencl z firmy Sygic (vpravo)

Vložila: Lucia Maková.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NexteriaNexteria
– sme neziskové združenie ľudí, ktorí veria, že aktívni a vzdelaní ľudia sú kľúčom k zlepšeniu budúcnosti Slovenska
– preto sa venujeme rozvíjaniu mladých ľudí, a to nielen v oblasti budovania schopností a prípravy do praxe, ale aj rozvoja charakteru k morálnemu konaniu
Čerpané z: Nexteria.sk

Nexteria, 16. 03. 2017 | Prečítané: 520 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Sloboda a Solidarita (SaS)
SaS
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Veď rozmýšľaj!
29-01-20 * 16:16
 Pliaga
29-01-20 * 14:32
 RE: Vyjadrenia kresťanov
29-01-20 * 14:31
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom