www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republikyHumanistickí ateistiVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @680
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Bežecký čin roka: Druhý ročník UltraLanovky pred štartom vyzbieral takmer 6 000 eur!

Charitatívny beh UltraLanovka pre detský hospic Plamienok zožal veľký úspech

Na podujatí Running Gala si jeho autor Martin Urbaník prevzal prestížne ocenenie Bežecký čin roka. Stalo sa tak týždeň pred druhým ročníkom ultramaratónskeho behu. Nie je to však jediný úspech projektu. Viac ako týždeň pred štartom sa totiž vypredala kategória ULTRA bežci!

UltraLanovka pre Plamienok

Druhý ročník unikátneho 24-hodinového behu pre Plamienok štartuje o polnoci 8. apríla na bratislavskej Kolibe. Veľký úspech však UltraLanovka zaznamenala pred svojim začiatkom.

„Okrem ocenenia Bežecký čin roka 2016 je významným faktom aj to, že viac ako týždeň pred samotným štartom sa úplne vypredala kategória pre ultra bežcov, ktorej kapacita bola 50 miest. Pre detský hospic Plamienok sme tak získali úžasnú štartovaciu sumu 5 961 eur,“ vysvetlil autor projektu Martin Urbaník.

UltraLanovku už druhý rok podporujú aj Silvia a Luboš. Prvý ročník obaja z dôvodu zranenia bežať nemohli, o to viac sa tešia na tento ročník.

„Dva mesiace pred prvým ročníkom tohto projektu som absolvovala operáciu chodidla, takže v čase UltraLanovky som stále chodila pomocou barle. Je to krásna myšlienka, tak som sa ju rozhodla podporiť aj napriek tomuto zraneniu,“ vysvetľuje Silvia.

Projekt charitatívneho behu pre detský hospic Plamienok je pre ňu zároveň aj významnou spoločenskou udalosťou.

„Keďže som bežec, nedalo mi to a chcela som túto silnú myšlienku podporiť. Takže som vyšliapala trať 10-krát aj s barlou,“ dodáva Silvia.

„Úžasné je, že aj rekreační bežci si môžu terén a samotný beh prísť vyskúšať, pretože majú k dispozícii čipy na zapožičanie za dobrovoľný príspevok a ich kilometre sa tiež rátajú. Ja som tiež minulý rok kvôli zraneniu trať len prešiel. Tento rok sa už chystám skutočne obehnúť 24-hodinovku,“ povedal Ľuboš.

Druhý aprílový víkend teda patrí významným bežeckým udalostiam. Po sobotnom ultramaratóne čaká bežeckých nadšencov obľúbený beh Devín – Bratislava v nedeľu.

„Radi by sme ľuďom vyslali správu, že nič nie je lepšie, ako pred pretekmi prísť a fyzickú pripravenosť vystužiť psychickou, mentálnou motiváciou, ktorú pri UltraLanovke bežci jednoznačne získajú. Okrem behu alebo prechádzky sa môžu návštevníci povoziť na lanovke, ktorá bude premávať v ten deň bezplatne a iných členov bežeckej komunity tak povzbudiť v snahe Plamienku pomáhať,“ vysvetľuje autor projektu Martin Urbaník.

Nezabudnite teda, každý kilometer, či už odbehnutý, odkráčaný alebo prejazdený na lanovke, je prejavom podpory Plamienku. V prvom ročníku bežci podporili tento projekt sumou 10 274,20 eur. Druhý ročník bude určite úspešnejší! Projekt môžete podporiť aj zaslaním daru prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk na výzvu UltraLanovky alebo SMS-kou. Bližšie informácie nájdete na www.ultralanovka.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ĽudiaĽuďom.skĽudiaĽuďom.sk
– je prvý absolútne otvorený a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku
– internetový portál s prehľadnou databázou výziev – žiadostí o finančnú pomoc pre fyzické, či právnické osoby, s verejnoprospešným zámerom
– je otvorený pre všetkých ľudí, ktorí potrebujú pomoc
– darcovia pomáhajú chorým deťom, hendikepovaným ľuďom, rodinám vo finančnej tiesni, neziskovým či mimovládnym organizáciám, školám alebo samosprávam
– celý finančný príspevok, ktorý sa darca rozhodne venovať v prospech výzvy, putuje konkrétnemu príjemcovi
Čerpané z: www.ludialudom.sk

Ľudia ľuďom, 03. 04. 2017 | Prečítané: 68 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Euro kalkulačka
Euro kalkulačka EUR Euro kalkulačka SKK
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (321 hl.)
 
Nie (221 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 542
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Ceny humanistov 2017
Jubilejný 10. ročník sa uskutoční v sobotu 17. júna 2017. Sledujte neskôr uverejnenú pozvánku s bližšími informáciami.
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore