www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @389
Počítadlo


Spam poison

Bezdomovci so šťastným koncom

Skontrolovali 36 bezdomovcov

Zúboženého bezdomovca, ktorého včera objavili pracovníci oddelenia sociálnych vecí petržalského miestneho úradu počas monitorovacej akcie v oblasti Janíkovho dvora, sa podarí zachrániť. Postará sa oňho jeho rodina.

Nebyť monitoringu ľudí bez prístrešia, ktorý včera organizovala mestská časť Petržalka, mohol by mať život bezdomovca Dušana smutnú koncovku. Niekoľko dní nevychádzal z provizórneho stanu a už predtým mal problémy s nohami. Nechcel s nikým komunikovať a až po príchode záchranárov privolil, aby ho previezli do nemocnice.

Starosta Petržalky Vladimír Bajan, ktorý inicioval aj včerajšiu terénnu prácu, ďakuje všetkým zložkám, ktoré sa na monitorovaní podieľali – zamestnancom miestneho úradu, záchranárom, mestskej a štátnej polícii i pracovníkom v Antolskej nemocnici.

„Chcem poďakovať aj pánu Gabrielovi Mihalikovi starostovi obce Gbelce, odkiaľ pán Dušan pochádza, za to, že sa spojil s rodinou tohto človeka. Z nemocnice máme informáciu, že už zajtra bude pacient prevezený k dcére, ktorá sa o otca postará,“ povedal petržalský starosta.

Ďalší človek bez prístrešia, u ktorého včera petržalskí sociálni pracovníci zistili zdravotné problémy, pochádza z Lamača a objavili ho pod terasou na Holíčskej ulici.

„Dnes sa nám podarilo vybaviť umiestnenie aj pre neho. V tejto chvíli je už pán Kurila v Betleheme misionárok lásky Matky Terezy na Rovniankovej ulici, kde mu rádové sestričky ošetria prsty na nohách,“ informovala dnes popoludní vedúca oddelenia sociálnych vecí petržalského miestneho úradu Alena Halčáková.

Ide o dlhoročného bezdomovca, ktorý zo zdravotných dôvodov prišiel o prácu, byt, podnájom až sa ocitol na ulici.

Petržalka venuje pozornosť ľuďom bez prístrešia počas celého roka. Veľmi dobrú spoluprácu má aj s občianskymi združeniami, ktoré s bezdomovcami pracujú. Včera počas monitorovacej akcie sociálni pracovníci skontrolovali 36 bezdomovcov, pričom takmer tretina z nich nie je z Petržalky. Trvalý pobyt majú nahlásený napríklad v Prahe, Tornali, okrese Galanta či Mníšku pod Hnilcom na východnom Slovensku.

Bezdomovec Dušan

Bezdomovec Kurila

Pripravila: Mária Grebeňová-Laczová
tlačová tajomníčka
Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
Čerpané z: www.petrzalka.sk

Petržalka, 25. 01. 2013 | Prečítané: 2789 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore