www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Beseda s Hanou Lasicovou

Vo svojej literárnej tvorbe sa zaujíma o zobrazenie jedinečných a neopakovateľných pocitov, zážitkov a vnemov

15. mája 2019 sa uskutočnila na Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) v Bratislave beseda so spisovateľkou a scenáristkou Hanou Lasicovou. Nakoľko som sa už raz zúčastnila jednej besedy s touto autorkou, ktorá je veľmi vtipná a dobrá rozprávačka, rozhodla som sa opäť si ju vypočuť. Priestory boli plné návštevníkov. Pani Lasicová priviedla aj malú dcérku Stelu, ktorá robila spoločnosť na tejto besede. Besedu uviedol s privítaním pani Lasicovej predseda krajskej rady ÚNSS pre mesto Bratislava Ján Cesnek. Po jeho privítaní sa ujala slova samotná hostka.

Vyštudovala ekonómiu na Ekonomickej univerzite vo Viedni a komparatívnu, teda porovnávaciu literárnu, vedu na parížskej Sorbonne. V Paríži prežila tri roky, a potom sa vrátila na Slovensko, kde pracovala v oblasti personalistiky. Tu sa aj podľa jej slov cíti najlepšie. Je autorkou 11 kníh. Vo svojej literárnej tvorbe sa zaujíma o zobrazenie jedinečných a neopakovateľných pocitov, zážitkov a vnemov. Spracúva do literárnej podoby svoje zážitky, nuansy zo života v zahraničí.

Hana Lasicová – Pupo a FazuľkaNapísala aj knihu pre deti Pupo a Fazuľka. Jej kniha Slúžka, je písaná formou spomienok starej panej na rodisko Banskú Štiavnicu, kde sa narodila ako nemanželské dieťa a pokračuje zážitkami z Viedne, kde sa ako mladá dostala do bohatej rodiny za slúžku. Táto knižná predloha sa stala podkladom aj k nakrúcaniu rovnomenného filmu.

Pani Lasicovej popularitu však priniesla scenáristická spolupráca na už kultovom seriáli Oteckovia. Otázky zúčastnených sa najviac týkali tejto spolupráce.

Diváci sa spytovali na deti, ako sa s nimi spolupracuje, kto je predlohou tých – ktorých postáv a na ďalšie klebietky z nakrúcania. Srdečne na všetko odpovedala, bola veľmi bezprostredná a úprimná. Po skončení besedy pani Lasicovej odovzdali kytičku kvetín a poďakovanie za jej spontánne a milé vystúpenie.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LesanaLesana Královičová
– členka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
– má rada divadlo, kultúru, knihy a chodenie do prírody
– písanie jej robí radosť
Čerpané z: vlastný zdroj, www.facebook.com

Lesana Královičová, 18. 05. 2019 | Prečítané: 191 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @919