www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @822
Počítadlo


Spam poison

Bebekova skaza

Vyšlo 2. vydanie historického románu

Bebekova skazaDňa 20. 7. 2012 po náročných a dlhých prípravách vyšlo druhé, prepracované vydanie historického románu Bebekova skaza, odohrávajúceho sa v 16. storočí, od spisovateľa Rafaela Szabó-a. Príbeh, ktorý kniha rozpráva, sa viaže na hrad Krásna Hôrka a jeho blízke okolie. Kniha má 139 strán a je ilustrovaná farebnými ilustráciami dotvárajúcimi atmosféru deja.

V historickom diele sa autor vracia do čias, keď na hrade Krásna Hôrka bačoval neľútostný hradný pán Bebek. Dej románu sa odohráva na Spiši a Gemeri a rozpráva o práci baníkov a drancovaní slobodných kráľovských miest Smolníka, Gelnice a Tichej Vody. V dramatickej podobe vykresľuje aj reformáciu, ktorá prebiehala v tej istej dobe.

Román bol pôvodne vydaný v roku 1993 v náklade 1 500 kusov, ktorý sa v priebehu krátkeho času rozobral, najmä vďaka obľube u turistov, navštevujúcich hrad Krásna Hôrka. Odvtedy nebola realizovaná jeho dotlač, resp. ďalšie vydanie až doteraz.

Nakoľko v marci 2012 vypukol na hrade Krásna Hôrka požiar, ktorý zničil hlavne jeho strechu a tento skvostný hrad je v dôsledku tohto verejnosti neprístupný, vydavateľ knihy sa rozhodol, že suma 2 eurá z každého exemplára knihy zakúpeného od 20. 7. do 1. 12. 2012 bude poukázaná na účet verejnej zbierky Slovenského národného múzea pre obnovu hradu Krásna Hôrka, číslo účtu 7000443743/8180. Knihu si môžete kúpiť online priamo na e-shope vydavateľa (Victory Studio Shop) za cenu 7 eur + poštovné náklady, prípadne na niektorých predajných miestach za cenu vyššiu.

Bebekova skaza

Po dohodnutí predaja v niektorých kamenných predajniach bude zoznam predajných miest zverejnený na oficiálnej webovej stránke knihy: www.bebekovaskaza.sk, na ktorej bude tiež vydavateľ po 1. 12. 2012 informovať o výške dedikovanej sumy ako aj o jej prevedení na účet vyššie uvedenej verejnej zbierky.

Z deja: Hlavnými hrdinami románu Bebekova skaza je banícka rodina Karola Zavilu. Do rodiny Zavilovcov vstupuje náhly prepad mesta, pri ktorom zahynie otec i matka. Ich syn je priklincovaný o strom. Bebek snová ďalšie dobyvateľské plány. Podarí sa hlavným hrdinom zastaviť ho a prinavrátiť obyvateľom slobodných kráľovských miest slobodu, ktorá im patrí?

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO
Firma Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO vznikla v roku 2009 s úprimnou snahou poskytovať tie najkvalitnejšie služby vo viacerých kreatívnych oblastiach. Firma sa venuje mediálnej činnosti, konkrétne kultúrnej, publikačnej, jazykovej a tvorivým činnostiam, s tým súvisiacim.
Čerpané z: Victorystudio.sk

Victory studio, 23. 07. 2012 | Prečítané: 2398 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (172 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1253
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore