www.humanisti.sk
www.billa.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @812
Počítadlo


Spam poison

Banskobystrické Sídlisko zažije susedské popoludnie

Program je pripravený pre rodiny s deťmi, mladých i seniorov

Susedské posedenieObčianske združenie EnviroFuture pozýva Banskobystričanov na susedské popoludnie na Sídlisku, ktoré sa uskutoční pri betónových kruhoch na Tr. SNP pri bývalej soche Lenina v nedeľu 31. júla 2016 od 15.00 do 18.00. Súčasťou podujatia bude susedská burza, rozprávka pre deti a envirovzdelávanie o vtáctve, ktoré žije na Sídlisku.

Občianske združenie EnviroFuture sa venuje zveľaďovaniu verejných priestorov a v minulom roku si vybrali banskobystrické Sídlisko.

„V roku 2015 sme doplnili v tejto lokalite 2 lavičky, 11 smetných košov, namaľovali sme 59 lavičiek a zrealizovali prvú etapu skrášlenia starej nefunkčnej fontány. Začiatkom roka sme v spolupráci s SOS/BirdLife Slovensko osadili 12 vtáčích búdok,“ uvádza Lucia Rossová, dobrovoľníčka občianskeho združenia EnviroFuture.

„V roku 2016 sme sa uchádzali o podporu, aby sme mohli po pokračovať v oživení tejto lokality, zrealizovať ďalšie nápady od obyvateľov na zlepšenie tejto lokality, ktoré sme pozbierali v rámci plánovacieho stretnutia počas leta 2015,“ dopĺňa Eva Ščepková z občianskeho združenia EnviroFuture.

Projekt Skrášlime spoločne Sídlisko je realizovaný vďaka programu Spojme sa pre dobrú vec Nadácie Orange. Projekt je zameraný na zatraktívnenie a zlepšenie možnosti aktívneho trávenia voľného času pre obyvateľov Sídliska v Banskej Bystrici, a to nielen pre mladých ľudí, rodiny s deťmi, ale aj študentov a seniorov. V rámci projektu sa zrealizuje 10 dobrovoľníckych brigád, počas ktorých vznikne trvalkový záhon, opravia sa staré kvetináče a skrášlia sa staré betónové kruhy. Súčasťou projektu je aj zorganizovanie architektonickej súťaže, kultúrnych a osvetových enviropodujatí, susedských piknikov a búrz.

Jedným z prvých podujatí je Susedské popoludnie, ktoré sa uskutoční 31. júla 2016 od 15. hodiny. Program je pripravený pre rodiny s deťmi, mladých i seniorov. Pre najmenších, ale nielen pre nich, je pripravené o 16. hodine divadelné predstavenie Polepetko od divadla Clipperton. O 17. hodine čaká účastníkov envirovzdelávanie o vtáctve, ktoré žije na našom Sídlisku. Vzdelávanie bude určené pre malých i veľkých a bude pod vedením odborníka z SOS/BirdLife Slovensko. Súčasťou podujatia je susedská burza.

„Burza sa týka kníh, bižutérie, oblečenia, rôznych umeleckých predmetov. Občerstvenie pripravíme, ale budeme radi, ak si so sebou prinesiete niečo malé pod zub, deku na sedenie a hrnček,“ dopĺňa Lucia Rossová z občianskeho združenia EnviroFuture.

Podujatie je organizované v spolupráci s občianskym združením Umenie na Hornej. Bližšie informácie nájdete na sociálnej sieti Facebook.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EnviroFutureEnviroFuture
– občianske združenie (IČO: 42204259)
– sme mladí ľudia venujúci energiu a čas zvyšovaniu environmentálneho povedomia o možnostiach ochrany a zveľadenia životného prostredia
– Tr. SNP 62, 974 01 Banská Bystrica
Čerpané z: www.envirofuture.sk

EnviroFuture, 22. 07. 2016 | Prečítané: 722 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (717 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1257
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore