www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @537
Počítadlo


Spam poison

Banskobystrické Sídlisko ožije koncertom

V nedeľu 21. augusta 2016

Susedské posedenieObčianske združenie EnviroFuture pozýva Bansko­bystričanov na susedské podujatie na Sídlisku, ktoré sa uskutoční pri betónových kruhoch na Tr. SNP pri bývalej soche Lenina v nedeľu, 21. augusta 2016 od 17.00 do 20.00. Súčasťou podujatia bude susedská burza a koncert Martina Geišberga.

Občianske združenie EnviroFuture sa venuje environmentálnemu vzdelávaniu a zveľaďovaniu verejných priestorov. V minulom roku si vybrali banskobystrické Sídlisko, doplnili v tejto lokalite lavičky, smetné koše, namaľovali 59 lavičiek a zrealizovali prvú etapu skrášlenia starej nefunkčnej fontány. Začiatkom roka v spolupráci s ornitologickou spoločnosťou SOS/BirdLife Slovensko osadili 12 vtáčích búdok.

Projekt Skrášlime spoločne Sídlisko, ktorý je pokračovaním minuloročného projektu, je realizovaný vďaka programu Spojme sa pre dobrú vec Nadácie Orange. Projekt je zameraný na zatraktívnenie a zlepšenie možnosti aktívneho trávenia voľného času pre obyvateľov Sídliska v Banskej Bystrici, a to nielen pre mladých ľudí, rodiny s deťmi, ale aj študentov a seniorov. V rámci projektu sa zrealizuje 10 dobrovoľníckych brigád, počas ktorých vznikne trvalkový záhon, opravia sa staré kvetináče a skrášlia sa staré betónové kruhy. Súčasťou projektu je aj zorganizovanie architektonickej súťaže, kultúrnych a osvetových enviropodujatí, susedských piknikov a búrz. Koncom júla sa konala susedská burza spojená s detským predstavením Polepetko od Divadla Clipperton.

Ďalšie podujatie sa uskutoční 21. augusta 2016. Program je pripravený pre rodiny s deťmi, mladých i seniorov. Od 17. hodiny bude prebiehať susedská burza, ktorá sa týka kníh, bižutérie, oblečenia, rôznych umeleckých predmetov.

„Folkový koncert Martina Geišberga sme naplánovali na 18.30. Začiatok koncertu sme sa rozhodli posunúť, pretože o 17. hodine si budete môcť pozrieť v Robotníckom dome rozprávku Šašo múdrejší ako kráľ od Divadla Hotel Mária. Myslíme si, že je potrebné podujatia vzájomne zosúladiť, hlavne, keď sa konajú na jednom sídlisku. Tí, ktorí nepôjdu na rozprávku, tak si budú môcť posedieť so susedmi, priateľmi pri betónových kruhoch, spraviť piknik a navštíviť susedskú burzu,“ uvádza Eva Ščepková z občianskeho združenia EnviroFuture.

„Občerstvenie pripravíme, ale budeme radi, ak si so sebou prinesiete niečo malé pod zub, deku na sedenie a hrnček,“ dopĺňa Lucia Rossová z občianskeho združenia EnviroFuture.

Podujatie je organizované v spolupráci s občianskym združením Umenie na Hornej.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EnviroFutureEnviroFuture
– občianske združenie (IČO: 42204259)
– sme mladí ľudia venujúci energiu a čas zvyšovaniu environmentálneho povedomia o možnostiach ochrany a zveľadenia životného prostredia
– Tr. SNP 62, 974 01 Banská Bystrica
Čerpané z: www.envirofuture.sk

EnviroFuture, 16. 08. 2016 | Prečítané: 585 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore