www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @168
Počítadlo


Spam poison

Artforum vydáva knihu Zberateľ alebo Zmluva s diablom

Kniha rozhovorov publicistu so zberateľom

Už túto stredu 16. mája 2012 vychádza vo vydavateľstve Artforum kniha rozhovorov publicistu Petra Uličného so zberateľom Ivanom MelicherčíkomZberateľ alebo Zmluva s diablom.

Knihu pokrstí Jan Švankmajer 17. mája 2012 v Klariskách, Bratislava.

Peter Uličný – Zberateľ alebo Zmluva s diablom

Ivan Melicherčík patrí k najvýznamnejším slovenským zberateľom umenia, vášnivým cestovateľom a v neposlednom rade i novinárom. Publicista Peter Uličný sa formou rozhovorov pokúša predstaviť nielen unikátne Melicherčíkove umelecké zbierky ale i zaujímavé momenty z jeho života. Čitateľ sa tak bližšie zoznámi s neuveriteľne pestrou mozaikou artefaktov a osobností umenia: Galandom a galandovcami, jedinečnými dielami svetových naivistov, kmeňovým umením Afriky, „beštiálnymi“ objektmi Jana Švankmajera a množstvom ďalších diel a postáv moderného domáceho i svetového umenia.

Z rozhovorov Petra Uličného s Ivanom Melicherčíkom sa čitateľ dozvie všeličo aj o peripetiách zberateľstva, ktoré má – ako každá silná vášeň – svoju prívetivú i odvrátenú tvár. Kniha ja zároveň aj živou spomienkou na desiatky a stovky stretnutí zberateľa s umelcami v ich ateliéroch, návštevy svetových galérií a múzeí ale i cestovateľské zážitky z atraktívnych kútov sveta.

Samostatnú časť knihu tvorí 49 mikropríbehov, v ktorých Ivan Melicherčík predstavuje a zároveň glosuje obľúbené artefakty svojej kolekcie. Publikácia obsahuje viac ako 400 dokumentárnych, archívnych fotografií a reprodukcií artefaktov Melicherčíkovej zbierky.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Vydavateľstvo Artforum
Vydávanie kníh sa v Artfore začalo presne tak, ako viaceré dôležité kroky v našich životoch – otázkou: prečo to neurobiť? Začali sme teda vydávať tie, ktoré nám na pulte najviac chýbali a chceli sme ich tam mať. A pretože pre nás kniha nie je len spotrebný materiál, ale životná nutnosť, je dôležité dať knihe, jej myšlienkam a posolstvu aj formu, ktorá jej prináleží.
Čerpané z: vydavatelstvo.artforum.sk a inforum.artforum.sk

Artforum, 15. 05. 2012 | Prečítané: 2361 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore