www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Antidopingová kontrola odhalila v minulom roku 15 nálezov

Šport bez dopingu je zdravý, spravodlivý a rovný pre všetkých

Túto zásadu by mali podľa Svetového antidopingového kódexu dodržiavať všetci športovci. Antidopingová agentúra Slovenskej republiky urobila v roku 2014 viac ako 700 kontrol, pričom odhalila 15 porušení pravidiel.

Agentúrni komisári urobili v uplynulom roku 715 dopingových testov v 40 športoch. Odobrali 387 vzoriek moču na analýzu v akreditovanom laboratóriu. Zvyšok tvorilo 81 Multi – drug testov, 155 THC testov a 92 Alko testov.

Komisári urobili spolu 78 výjazdov, z toho 22 výjazdov na mimosúťažnú kontrolu, 55 na súťažnú kontrolu a 1 kombinovaný výjazd. Počas antidopingových misií zaevidovali 16 zmarených testov. „Full“ testy aplikovali najmä v atletike (67), fitnes a kulturistike (27) a cyklistike (23). Rýchle testy na zakázané látky v kombinácii s inými testami urobili najmä v dostihovom športe (123), ľadovom hokeji (80) a basketbale (56).

Odhalili 11 nepriaznivých analytických nálezov a 4 atypické nálezy. Z 11 nepriaznivých nálezov bolo 7 športovcov slovenskej štátnej príslušnosti. Traja slovenskí športovci sa odmietli podrobiť testom na zakázané látky za čom im komisári zakázali športové aktivity.

1. januára 2015 vstúpil do platnosti Svetový antidopingový kódex. Tento dokument je základom pre Svetový antidopingový program v športe, ktorý chráni základné práva športovcov. Kódex jasne vymedzuje, že do tela športovca sa nesmie dostať žiadna zakázaná látka a športovec nemôže použiť žiadnu zakázanú metódu.

Slovenská Antidopingová agentúra aktívne využíva databázový systém riadenia (ADAMS), ktorý spracúva informácie o miestach pobytu športovcov, poskytuje dáta o dopingových kontrolách a ich výsledkoch z laboratória. V minulom roku evidoval systém 395 športovcov z 51 športových zväzov v 71 disciplínach.

Aktuálne štatistiky nájdete na stránke www.antidoping.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 13. 02. 2015 | Prečítané: 560 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @901