www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @403
Počítadlo


Spam poison

Anketa Strom roka slávi osemnásť rokov

Nominujte svoj obľúbený strom

Strom roka (Slovensko)Prestížna anketa Strom roka oslávi svoju symbolickú dospelosť. Za 18 rokov si našla množstvo svojich podporovateľov a záujem o stromy každým rokom rastie. Aj v roku 2020 bude hľadať tie najzaujímavejšie príbehy z celého Slovenska.

Anketa svojím poslaním už osemnásť rokov upozorňuje na význam, hodnotu a krásu stromov, prispieva k ich ošetreniu a v mnohých prípadoch aj k ich záchrane.

„Cieľom ankety vždy bolo upozorňovať na hodnotu stromov a ich význam pre náš život. Myslím si, že sa nám to po všetky tie roky úspešne darilo a sme veľmi radi, že ľudia sa o anketu aktívne zaujímajú čoraz viac, a rovnako ako my, vidia význam v ich ochrane,“ hovorí Peter Medveď, riaditeľ Nadácie Ekopolis.

V utorok 7. apríla vyhlásila Nadácia Ekopolis možnosť nominovať stromy do nového ročníka ankety. Prihlasovanie nominantov prebieha elektronicky, prostredníctvom online formulára, alebo papierovo, zaslaním prihlášky na adresu nadácie. Všetky informácie sú zverejnené na webovej stránke, ako aj na sociálnych sieťach. Svoj obľúbený strom môžu prihlásiť jednotlivci, mestá, obce, školy, firmy i organizácie, až do konca apríla 2020.

„Veľká vďaka patrí aj našim partnerom, ktorí dlhé roky anketu podporujú a vďaka ktorým sa nám ju darí každý rok prinášať ľuďom všetkých generácií,“ dopĺňa Peter Medveď.

Anketu v roku 2020 podporili Nadácia Slovenskej sporiteľne, ISA Slovensko (Medzinárodná arboristická spoločnosť), Vydavateľstvo Dajama, Kníhkupectvo Artforum a Záhradníctvo ABIES. Patrónom ankety je už deväť rokov známy spevák Peter Lipa.

Zdroj video záznamu: Nadácia Ekopolis. Autor videa: Martin Babarík.

Po ukončení prijímania nominácií vyberie odborná porota 12 finalistov, ktorí budú bojovať o víťazný titul Strom roka 2020 a finančnú podporu na svoje odborné ošetrenie. Víťazný strom zároveň automaticky postúpi do populárneho finále Európsky strom roka.

„Tento rok je kvôli rozšíreniu vírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, v mnohom špecifický aj pre našu anketu. Už teraz nám je jasné, že množstvo našich aktivít bude nutné pozmeniť, presunúť, alebo úplne zrušiť. Napriek tomu sa budeme snažiť priniesť ľuďom rovnako dobrý zážitok z ankety aj tentoraz, a to prostredníctvom rôznych aktivít a súťaží,“ uzatvára Martina Ragalová, PR manažérka z Nadácie Ekopolis.

Všetky informácie o tom, ako nominovať strom nájdete na www.ekopolis.sk v sekcii Strom roka, alebo na Facebooku.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EkopolisNadácia EKOPOLIS
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Nadácia Ekopolis, 09. 04. 2020 | Prečítané: 78 | Rubrika: Súťaže

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (12 hl.)
 
Nie (12 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 24
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore