www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @112
Počítadlo


Spam poison

Andrej Danko v parlamente cenzuruje listy od občanov poslancom

Poslanci dostávajú mnoho listov, v ktorých občania upozorňujú na korupčné praktiky, niektoré z nich sú aj od čestných ľudí pracujúcich v štátnej správe

Zľava: Veronika Remišová, Igor Matovič a Ján Budaj

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 024 × 683 bodov.

Poslanci za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) 25. apríla 2017 upozornili na závažné porušenie Ústavy Slovenskej republiky priamo predsedom parlamentu Andrejom Dankom. Od apríla totiž pracovníci NR SR otvárajú a cenzurujú listy od občanov smerujúce k poslancom. Poslanci hnutia vyzvali predsedu NR SR na odstúpenie z funkcie a avizovali, že ak tak neurobí do piatka 28. apríla, zvolajú spoločne s ostatnými opozičnými stranami mimoriadnu schôdzu za jeho odvolanie.

„Naši voliči sa na nás často obracajú listami. Buď nedôverujú e-mailom, chcú zostať v anonymite, alebo jednoducho e-maily nevyužívajú. Od 10. apríla mi však začali chodiť všetky listy otvorené a opečiatkované s pečiatkou ‚Otvorené z bezpečnostných dôvodov‘. Keď som sa následne opýtal na podateľni, čo to znamená, dali mi do rúk nariadenie vedenia NR SR. V ňom pravá ruka Danka prikazuje otvoriť každý list poslanca, kde nie je uvedený odosielateľ alebo je odosielateľom súkromná osoba. A nielen to! Každý takýto list majú prečítať a v prípade, ak je v ňom niečo ‚dehonestujúce‘, majú ho dať na tri mesiace do škatule a následne skartovať – bez toho, aby list zaevidovali a dali o tom poslancovi vedieť,“ vysvetlil líder hnutia Igor Matovič.

„Andrej Danko opätovne dokázal, že hlboko pohŕda ľuďmi a akékoľvek ich práva sú mu ukradnuté. Nemal najmenší problém hrabať sa v mojej zdravotnej dokumentácii a zverejniť ju. Nemá najmenší problém zverejňovať bankové či daňové tajomstvo. Dnes však klesol najhlbšie. Právo ľudí na ochranu informácií, ktoré nám ako opozičným poslancom posielajú, je základné právo ľudí chránené našou ústavou. Andrejovi Dankovi to však nič nehovorí. Myslí si, že ak je raz kapitán, tak rozkaz a názor jeho prepracovanej mozgovej bunky stojí nad zákonom, nad ústavou. V skutočnosti je to však len úbohý paranoidný psychopat, ktorý sa bojí aj vlastného tieňa,“ doplnil Matovič.

Jednou z priorít práce Veroniky Remišovej v parlamente je potláčanie korupcie.

„Pán Danko je predsedom konkurenčnej politickej strany a je neprijateľné, aby jeho podriadení čítali listy opozičných poslancov. Dostávam množstvo listov, v ktorých upozorňujú na korupčné praktiky, niektoré z nich sú aj od čestných ľudí pracujúcich v štátnej správe. Ak sa vedúci ich úradov, ktorými môžu byť aj politickí nominanti Slovenskej národnej strany, dozvedia o ich statočnom postoji pri stretnutí s korupciou, môže to mať vážne následky na ich život, môžu prísť o svoju prácu. Nebolo by to prvýkrát, čo štátne inštitúcie vyhodili človeka, ktorý upozornil na korupciu alebo predražené nákupy štátu.“

Otváranie a čítanie listov adresovaných poslancom parlamentu sa podľa Veroniky Remišovej nedialo ani počas komunistického režimu.

„Ľahko sa môže stať, že keď nám občan napíše svoj názor napríklad na nezaslúžené povýšenie pána Danka, jeho list si jeho podriadení prečítajú a zničia. Takýto postup považujeme za pošliapavanie súkromia a dôstojnosti ľudí, ktorí sa na nás ako poslancov parlamentu obracajú. Pokiaľ má pán predseda Danko v sebe aspoň trošku politickej kultúry a úcty k občanom Slovenska, za takéto vážne chyby sa vzdá svojej funkcie,“ povedala Veronika Remišová.

Podľa Jána Budaja takéto niečo sa deje iba vo väzení, ale tam o tom väzňa aspoň informujú.

„Keď nájdu v liste pre odsúdeného hanlivý výraz, tak majú povinnosť väzňa na to upozorniť. Nás však pán Danko zaradil ešte nižšie než odsúdených väzňov, nás už neinformujú ani o tom, že takýto list prišiel, ani o tom, že nám listy začali cenzurovať. Ak voláme po obrane demokracie, nemôžeme pripustiť, aby sa demokracia dostala do úplného suterénu. Ťažko povedať, či môže pán Danko klesnúť nižšie. Pripomína to totalitné časy, taký škandál sme tu nemali ani za Mečiara.“

Poslanecký klub hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) vyzýva poslancov Národnej rady, aby podporili iniciatívu za objasnenie a potrestanie porušovania listového tajomstva na pôde Národnej rady, ako aj trestného činu odcudzenia korešpondencie poslancov NR SR (s rizikom prípadného zneužívania tejto korešpondencie).

„Obraciame sa na predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Danka, aby vzal na seba zodpovednosť za páchanie trestnej činnosti na pôde NR SR a rezignoval na svoju funkciu. Pokiaľ Andrej Danko nerezignuje do konca tohto týždňa, poslanecký klub hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) predloží návrh na mimoriadnu schôdzu NR SR na odvolanie predsedu parlamentu Andreja Danka,“ uzavrel Ján Budaj.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

OĽaNOOBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA)
Sme ľudia, ktorým nie je jedno, kde budú žiť naše deti a vnúčatá. Myslíme si, že Slovensko svojou históriou, polohou a hlavne ľuďmi je predurčené byť dobrým miestom pre život.
Máme však jeden veľký problém, ktorý chceme konečne vyriešiť. Politici nás neuveriteľne okrádajú, a tak nie je dosť peňazí na také základné služby ako je zdravotníctvo, školstvo či podporu rodín. Nechceme sa len nezaujato prizerať a len mávnuť rukou, že čo už my s tým môžeme spraviť.
Preto sme sa rozhodli politikom postaviť zoči-voči a chceme ľuďom na Slovensku dať nádej, že dokážeme spoločne urobiť z politiky službu a nie biznis pre vyvolených.
Čerpané z: www.obycajniludia.sk

OĽANO, 30. 04. 2017 | Prečítané: 430 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (12 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 29
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore