www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @676
Počítadlo


Spam poison

Andrej Bán je problém

Problém presstitútov spočíva v tom, že rešpektujú len také volebné výsledky, ktoré im vyhovujú

17. decembra 2018 uverejnil Andrej Bán článok s názvom Problém nového primátora Humenného sa volá nielen Vaľová, ale aj Hopta.

Problém presstitútov spočíva v tom, že rešpektujú len také volebné výsledky, ktoré im vyhovujú. Akonáhle sú iné, nie podľa ich predstáv, tak vykrikujú, nariekajú, sťažujú sa, ohovárajú a robia antipropagandu. To je taká špinavá novinárska politika. Politikárčenie.

Zhluk viacerých politických strán, takzvanú širokú a pestrú predvolebnú koalíciu od ľavice až po pravicu, nazýva demokratickou opozíciou. Čiže k sociálnej demokracii je nesúrodý diapazón politických strán s príliš rozdielnym politickým programom podľa Andreja Bána demokratickou opozíciou.

Tzv. demokratická opozícia sú strany a hnutia (zlepenec): Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita (SaS), SPOLU – občianska demokracia (SPOLU), Progresívne Slovensko, Strana občianskej ľavice (SOĽ) a Strana práce (SP).

Toto sú strany, ktoré pred voľbami boli v opozícii k sociálnej demokracii. Pozri: Pravicovo-ľavicový politický hybrid v Humennom.

Ivan Hopta reagoval na Andreja Bána slovami:

Proamerický Bán ma nemôže uraziť!

Zdá sa, že niektorým humenským podnikateľom a možnože aj novým poslancom veľmi záleží na tom, aby som sa nestal zástupcom primátora a to aj napriek tomu, že som získal najviac hlasov zo všetkých kandidátov.

Je zaujímavé, že Bán ma kritizuje až teraz, po víťazných voľbách, ale pred voľbami, keď som vyzýval Humenčanov, aby volili Merička, mu to vôbec nevadilo.“

Ivan Hopta získal vo voľbách najviac hlasov. Je tradíciou, že primátor (primátorka) si za svojho zástupcu vyberá poslanca, ktorý získal najväčšiu dôveru od občanov. V terajšom prípade je to Ivan Hopta. Inak, Ivan Hopta dlhodobo vedie top rebríček v počte získaných hlasov. Má dlhoročnú stabilnú voličskú základňu, ktorá ho vždy vynesie na 1. miesto v počte získaných volebných hlasov.

Vo voľbách do orgánov samosprávy obcí, ktoré sa konali 10. novembra 2018, získal PhDr. Ivan Hopta, CSc. 2 288 hlasov. Kandidoval za stranu ÚSVIT. Avšak RNDr. Mária Cehelská, ktorá kandidovala za koalíciu strán a hnutí Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA – Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia, získala tesný počet 2 123 hlasov.

Aj keď Hopta tvrdí, že pred voľbami podporoval Merička, Cehelská ho otvorene podporovala, pretože spomenutá koalícia bola súčasťou volebnej kampane pre Miloša Merička.

Hopta bol kedysi členom KSS, z ktorej odišiel pre nezhody s inými členmi strany, a založil si vlastnú novú stranu ÚSVIT, ktorá je stále rovnako komunistická ako KSS. Akurát, že založením vlastnej strany sa mu splnil sen, že je predsedom strany. A KSS teraz vo voľbách podporovala Vaľovú. Takže Hopta so svojou komunistickou ideológiou nie je veľmi presvedčivý, keď tvrdí, že podporoval Merička. Možno to len pred voličmi hral kvôli hnevu na Vaľovú. Čiže u Hoptu išlo skôr o osobný problém.

Myslím si, že keď Meričko vymenuje Cehelskú za zástupkyňu primátora mesta Humenné, nebude problém. Primátor totiž má hľadieť aj na to, aby si so svojim zástupcom alebo zástupkyňou aj ľudsky rozumel a dôveroval takej osobe. Pochybujem, že Meričko by dokázal dôverovať Hoptovi s komunistickou minulosťou, prítomnosťou, a aj budúcnosťou.

Podľa mňa nie je Hopta pre Merička problém. Problémy novému primátorovi budú robiť rôzni presstitúti, ktorí ho budú tlačiť do pozície nesvojprávneho primátora. Budú sa snažiť myslieť za neho! Ja si myslím, že Miloš Meričko má vlastný rozum, a vie sa sám rozhodnúť. Nepotrebuje k tomu tlak z masmédií.

Až bude robiť chyby vo svojej práci, potom nech sa kritici ozývajú. Primátor Meričko vzišiel z veľmi širokej koalície, silného politického hybridu. Takže, ak budú nejaké problémy, očakávam ich ako dôsledok toho, že ho podporilo príliš široké spektrum, a v takých prípadoch už neraz vznikli politické roztržky. A Meričko sľuboval jednotu a pokoj, žiadne hádky. Tak sa nechám prekvapiť, či sa mu to podarí udržať počas 4 rokov.

Problém nie je Hopta. Problém sú novinári ako Bán. Problém je široký a nečitateľný zlepenec od ľavice po pravicu, ktorý dopomohol k úspechu Miloša Merička, že sa stal primátorom. Lebo teraz ten zlepenec už nie je demokratická opozícia. V miestnom parlamente je to po voľbách vládna koalícia (čiže ktorá vládne).

12 poslancov za koaličný zlepenec plus 3 za KDH, 1 (Anna Sotáková) za KSS a 2 poslanci (Hopta a dcéra Hoptová) za ÚSVIT a 1 (Peter Pipák) za SNS. Spolu: 19 poslancov. Peter Pipák pred voľbami podrazil vlastnú stranu, keď sa vzdal kandidatúry na primátora v prospech Miloša Merička.

V opozícii je teraz naopak strana SMER – SD s 5 poslancami.

Koaličný (vládny) zlepenec s 19 poslancami teraz môže pokojne diktátorsky vládnuť v Humennom. Čo proti nim zvládne 5 poslancov? 19 poslancov hravo prevalcuje piatich poslancov. Občania mesta Humenné ešte len uvidia, čo dokáže tento humenský valec.

A som zvedavý, či bude teraz Hopta rovnako kritický k Meričkovi ako bol kritický k Vaľovej. Myslím to tak, že Hopta sa nestane zástupcom primátora. Či v jeho kritike nebude opäť viac osobný problém ako priama politická práca v meste.

Perličkou je, že primátor Miloš Meričko je členom Strany práce, ktorá nemá webovú stránku, a tak občania (najmä tí, ktorí ho volili) v podstate nemajú bližšie informácie o jeho strane. Rovnako je záhadná strana ÚSVIT, ktorá nemá webovú stránku. Myslím, ako napríklad porovnateľne s webovou stránkou strany Sloboda a Solidarita, ktorá má bohatý politický program, a občan si na základe plných informácií vie predstaviť ich politické názory. Meričko, Hopta – to sú netransparentní ľudia. Teraz počas nasledujúcich 4 rokov sa ukážu ich charaktery.

Archív:

Ivan Hopta

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 18. 12. 2018 | Prečítané: 275 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (714 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (171 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1251
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore