www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @677
Počítadlo


Spam poison

Aliancia žien Slovenska zaviedla špecializované poradenstvo pre obete domáceho násilia so špecifickými potrebami

Motto: Každé násilie spôsobuje človeku utrpenie, no od blízkeho človeka je násilie obzvlášť bolestivé

Národná kampaň „Zastavme domáce násilie na ženách“

Mimovládna organizácia Aliancia žien Slovenska po 18 mesiacoch končí prvú fázu realizácie projektu, v rámci ktorého zaviedla špecializované poradenstvo pre seniorov, nevidiacich a slabozrakých a mladistvých v situáciách domáceho násilia. Tieto skupiny tak získali možnosť vyhľadať pomoc v podobe právneho, psychologického, ekonomického a sociálneho poradenstva od špeciálne vyškolených poradkýň. Telefónne číslo krízovej linky, na ktorom nájdu pomoc aj naďalej, je 0903 519 550.

Realizátorka projektu Aliancia žien Slovenska zareagovala na biele miesto v oblasti poradenstva pre seniorov, slabozrakých a nevidiacich v situáciách domáceho násilia. Spojila svoje know-how so skúsenosťami partnerských organizácií Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Jednoty dôchodcov Slovenska a neoficiálneho partnera Fóra pre pomoc starším a rozšírila špecializované poradenstvo pre obete domáceho násilia aj pre tieto rizikové skupiny obyvateľstva so špecifickými potrebami. Pozornosť venovala tiež poradenstvu pre mladistvých prostredníctvom používania Skypu.

Skypový kontakt: „AlianciaZien“

Za celé obdobie realizácie projektu poskytli poradkyne Aliancie žien Slovenska 1 300 hodín poradenstva. Podľa riaditeľky Aliancie žien Slovenska Kataríny Farkašovej volajú najčastejšie práve seniori a seniorky:

„Najfrekventovanejšími témami sú násilie v rodine ako najmä zlé zaobchádzanie s rodinným príslušníkom, majetkové problémy a partner, choroba, strach zo smrti, alebo nezáujem spoločnosti, žiadna dôstojnosť, či osamelosť, zlá zdravotná opatera a nedostupnosť vhodných služieb a domovov.“

Aliancia žien poskytuje poradenstvo v súlade s Minimálnymi štandardmi práce Rady Európy prostredníctvom telefónnej linky alebo osobných stretnutí.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Aliancia žien SlovenskaAliancia žien Slovenska
Mimovládna organizácia, ktorá vznikla v roku 1994, sa venuje monitorovaniu implementácie medzinárodných dokumentov k problematike žien, ich prekladom a vydávaniu. Venuje sa aj konkrétnej práci proti násiliu na ženách. Poskytuje krízové sociálno-právne poradenstvo (SOS linka 0903 519 550 od 9.00 – 17.00 h, v ostatných časoch volajte národnú linku na 0800 212 212), psychologickú a právnu pomoc. Zaoberá sa aj legislatívnymi aspektmi násilia páchaného na ženách.
V roku 2000 Aliancia žien Slovenska zriadila telefónnu linku pre obete domáceho násilia, ktorá sa neskôr rozšírila na krízové centrum. Dnes tu pracujú poradkyne so špecializáciou na domáce násilie, psychologičky, právničky a právnici a stále sa školia noví odborníci a odborníčky. Keďže sme objavili, že zákony týkajúce sa domáceho násilia, sú nedostatočné, začali sme pripravovať s viacerými právničkami a právnikmi ich novelizáciu. V októbri 2001 boli novely zákonov pripravené a v júni 2002 ich schválil parlament. V tom istom roku a s pokračovaním v roku 2002 vznikla v spolupráci s ďalšími organizáciami kampaň 5. žena, ktorá mala za cieľ informovať verejnosť o probléme domáceho násilia.
Čerpané z: www.alianciazien.sk

Aliancia žien Slovenska, 20. 04. 2016 | Prečítané: 982 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore