www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @325
Počítadlo


Spam poison

Aktivizácia mládeže – od ambície k úspechu

Možnosť využívať existujúce mainstreamové programy je prakticky nulová

Účastníci projektu YALTA

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 958 × 460 bodov.

Od septembra 2015 sa datuje realizácia medzinárodného projektu Aktivizácia mládeže – dlhodobá ambícia (ďalej používaná projektová skratka YALTA), ktorého zámerom je pripraviť skupinu aktívnych mladých ľudí so zrakovým postihnutím na to, aby v budúcnosti sami vytvárali možnosti a príležitosti na aktívne trávenie voľného času pre rovnako znevýhodnených mládežníkov. Táto cieľová skupina má totiž v podmienkach Slovenska značne obmedzený výber aktivít – ponuka tých špecializovaných je veľmi obmedzená, možnosť využívať existujúce mainstreamové programy je prakticky nulová.

V roku 2016 sme začali s intenzívnym vzdelávaním mladých ľudí a pracovníkov krajských stredísk ÚNSS (KS). Hlavným zámerom bolo povzbudiť mladých ľudí k angažovanosti a samostatnému tvorivému rozvoju svojich myšlienok a vlastných projektov.

Celkovo sa uskutočnilo 9 školení – 4 pre mladých lídrov a dobrovoľníkov, 3 pre pracovníkov ÚNSS a 2 pre pracovníkov DŠIS, ktoré viedli lektori zo všetkých partnerských organizácií projektu, t. j. z ÚNSS, zo Slovinskej asociácie zdravotne postihnutých študentov a z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií. Mladí nevidiaci, slabozrakí a dobrovoľníci bez postihnutia sa venovali líderstvu, komunikačným zručnostiam, tvorbe projektov a spolupráci v tíme. Pracovníci ÚNSS si zas osvojili nové metódy neformálneho vzdelávania a podpory mládeže, následne uskutočnili 2 školenia zamerané na vhodné formy pomoci, prístupnosť informácií a komunikáciu pre asistentov a pracovníkov slovinského partnera. V závere roka 2016 sa rozbehli aj pravidelné stretnutia mládežníckych skupín v zapojených krajoch (v Bratislavskom, Banskobystrickom, Nitrianskom a Prešovskom). Mladí lídri a dobrovoľníci zrealizovali viacero osvetových workshopov, víkendové pobyty a tematické stretnutia (napr. aj o líčení, showdowne alebo o káve…).

Bodkou za projektom bude konferencia s názvom Aktivizácia mládeže – od ambície k úspechu, ktorá sa uskutoční v piatok 24. 11. od 10.00 do 16.10 h v hoteli Mercure Bratislava na Žabotovej 2. Know-how projektu je zhrnuté v dvoch príručkách: jedna je určená pracovníkom s mládežou, druhá mladým lídrom. V dvoch jazykových mutáciách (slovenskom a anglickom) budú publikované na stránke projektu www.unss.sk/yalta. Na stránke môžete taktiež získať informácie o všetkých doteraz realizovaných aktivitách.

Pod čiarou

ErasmusProjekt YALTA realizujeme vďaka podpore z európskeho programu Erasmus+.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska je občianske združenie, ktorého členmi sú nevidiaci a slabozrakí ľudia, ich priaznivci, priatelia a rodičia. V súčasnosti má viac ako 4 000 členov združených v 64 základných organizáciách. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje ľuďom so zrakovým postihnutím v každom kraji Slovenska bezplatne. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vznikla v roku 1990.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ÚNSSÚnia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
Slovak Blind and Partially Sighted Union
– je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Poslaním ÚNSS je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia.
Čerpané z: www.unss.sk

ÚNSS, 23. 11. 2017 | Prečítané: 505 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (14 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (5 hl.)
 
Drozd plavý (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 35
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Zbohom sloboda.
11-07-20 * 08:23
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore