www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @618
Počítadlo


Spam poison

Ako veda zmenila môj život?

V prvom rade sa chcem vede poďakovať

Za to, že mi dennodenne dáva odpovede na moje otázky. Ale som jej nesmierne vďačný už za samotný fakt, že mi poskytuje možnosť klásť si otázky a pýtať sa – prečo?! Bez sebaspytovania by neboli žiadne poznatky, žiadne teórie overovateľné experimentmi.

Ako malý som vždy chcel vedieť všetko, čo bolo pre mňa neznáme a tajuplné. Zväčša som sa zmieril s odpoveďou „čo už, stalo sa“ alebo „stvoril to Boh“. No stále vo mne driemala pochybnosť. Vŕtala mi hlavou a nenechala rozum stáť. Veď nič nemôže nastať len tak – predsa všetko musí mať akýsi dôvod a vysvetlenie. A tak som začal svoju púť za poznaním a uvedomením si podstaty bytia, ktoré nám veda sprostredkúva.

Mojou hlavnou motiváciu boli, verte, či nie, Boh a viera v neho, ktorá ma ale inšpirovala opačne. Ponoril som sa do svojej logiky a hľadal som odpoveď, prečo vôbec vznikol. Po určitom čase som si uvedomil, že za všetkým stojí nevedomosť. Napriek tomu, v dnešnom svete máme vedu, ktorá je schopná túto prekážku odstrániť a vysvetliť mnohé. Preto som sa vydal touto cestou, a aby som mohol aj ja prispieť do celej skladačky svojou troškou, a tak pomôcť k objasneniu všetkých nejasností.

Predtým, viac-menej neuvedomujúc si zmysel života, som sa túlal po svete nevediaci, hľadajúc, čo by ma v živote napĺňalo, neschopný nadchnúť sa pre niečo do takej miery, že by som na to musel myslieť každú sekundu. Dnes je všetko inak. Dnes mi dáva fyzika to, čo potrebujem – aby moja myseľ bola absolútne pohltená myšlienkami o nej. Aj keď nechcem znevažovať iné vedy, musím povedať, že jedine fyzika dokázala vyriešiť môj problém, že je záplatou na tom mieste v mozgu, kde kedysi bývalo prázdno.

Verím, že v nasledujúcich rokoch sa mi podarí zotrvať v tomto trende, a že v ďalších dekádach sa mi podarí zapísať sa do histórie vedy.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Patrik Tallo
– študent
Súkromné gymnázium Galanta
Čerpané z: Blog na stránke Energia pre krajinu

Patrik Tallo, 30. 06. 2012 | Prečítané: 1363 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Sloboda a Solidarita (SaS)
SaS
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom