www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @943
Počítadlo


Spam poison

Ako sa brániť vírusom aj podvodníkom v čase pandémie?

V období pandémie nového koronavírusu by ľudia mali byť ostražití nielen kvôli podvodným alebo nevýhodným ponukám rúšok, respirátorov či „zázračných“ liekov, ale mali by dbať najmä o svoju telesnú a duševnú pohodu

Lieky

© ivabalk – Pixabay

Prinášame vám niekoľko tipov, ako podporiť imunitu a zostať aj v týchto dňoch fit.

Hoci slnečné lúče lákajú na prechádzky, okolnosti nás nútia prečkať tieto dni bez bližšieho kontaktu s okolitým svetom. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako možnosť príjemného oddychu a ničnerobenia, trávenia voľného času s rodinou či realizácie naplánovaného jarného upratovania. S obmedzením vychádzania sa však po pár dňoch môžu dostaviť pocity stiesnenosti a nervozity z nemožnosti pohybovať sa vonku.

Ako zostať v kondícii a prirodzene posilniť imunitu? Najlepšou obranou pred vznikom choroby je silný imunitný systém. Vďaka celému radu nešpecificky prospešných potravín a živín môžeme našu obranyschopnosť podporiť. No nie je to len strava, aj dostatok spánku, dobrá nálada a otužovanie nám môžu pomôcť. Aké potraviny do jedálneho lístka v tomto období zaradiť?

  • Zeleninu a ovocie s vysokým podielom vitamínu C.
  • Fermentovanú zeleninu (kyslú kapustu, kimchi), ktorá posilňuje črevný mikrobión.
  • Potraviny s horčíkom, selénom, železom, meďou, kyselinou listovou, polyfenoly a vitamíny A, E, B2, B6 a B12: bobuľovité ovocie, citrusy, kel, cibuľu, špenát, mrkvu, vnútornosti a vajcia.
  • Rastlinné látky s antibiotickým, antioxidačným či protizápalovým pôsobením: cesnak, cibuľu, zázvor, kurkumu, propolis, med manuka, echinaceu, omega-3 mastné kysliny z rýb, huby ako reishi, hliva alebo shiitake.

Pokiaľ je to možné, teda bez bližšieho kontaktu s ostatnými ľuďmi, odporúčame tiež pobyt vonku, ideálne na slnku, prechádzky v lese či posedenie v záhrade. Napríklad vitamín D ľudský organizmus prirodzene získava vďaka dlhodobému pobytu na slnku. V prípade, že beriete vitamín D, pridajte k nemu aj vitamín K2. Takisto k prevencii infekčných chorôb môže prospieť doplňovanie acetátu a glukónanu zinku, najlepšie v podobe dražé.

Na prvom mieste pred nákazou vírusom však stále zostáva dodržiavanie základných hygienických pravidiel a ochrana prostredníctvom rúšok a respirátorov. Apelujeme na spotrebiteľov, aby boli pozorní pri ich nákupe na internete. Ako ukazujú množiace sa sťažnosti v našej spotrebiteľskej poradni, súčasnej situácie sa pohotovo chopili podvodníci či nefér obchodníci ponúkajúci rúška a respirátory za nemalé sumy. Zákazník spravidla musí tovar zaplatiť vopred, no zásielky sa potom už nedočká, prípadne dorazí až za niekoľko týždňov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

dTestdTest
dTest, o.p.s. je najväčšou českou spotrebiteľskou organizáciou, ktorá v ČR pôsobí už od roku 1992. Je vydavateľom spotrebiteľského časopisu dTest, na ktorého stránkach sú publikované výsledky nezávislých a objektívnych testov výrobkov, varovania pred nebezpečnými a zdravotne nevyhovujúcimi výrobkami, informácie o spotrebiteľských právach a poradenstvo, ako tie práva účinne uplatňovať. dTest je súčasťou medzinárodnej organizácie International Consumer Research and Testing (ICRT) a európskej spotrebiteľskej organizácie BEUC.
Poradenská linka časopisu dTest – (+421) 0696 851 965 – je v prevádzke každý pracovný deň od 8. do 17. hodiny a spotrebitelia na nej môžu konzultovať s právnymi poradcami časopisu dTest najrôznejšie spotrebiteľské problémy, a to za cenu bežnej tarify volania (sadzobníka poplatkov v SR). Od spustenia v roku 2010 túto možnosť využili už desiatky tisícov spotrebiteľov a poradenská linka časopisu dTest sa tak stala prvou a najvyhľadávanejšou cestou k riešeniam problémov, s ktorými sa zákazníci na trhu stretávajú.
Čerpané z: www.dtest.sk

dTest, 18. 04. 2020 | Prečítané: 171 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore