www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @659
Počítadlo


Spam poison

AK Press žiada o pomoc

Anarchistické vydavateľstvo a distribúcia AK Press v americkom Oaklande utrpelo škody v dôsledku požiaru

„Ani v najmenšom nemáme strach z ruín… Nesieme si nový svet v našich srdciach.“
– Buenaventura Durruti

AK Press

Anarchistické vydavateľstvo a distribúcia AK Press momentálne odpratávajú trosky po veľkom požiari.

Dvaja ľudia sú mŕtvi a desiatky ľudí zostali bez domova potom, čo v sobotu 21. marca v západnom Oaklande oheň spustošil dva činžové domy. Tieto dve obete boli nájdené v jednom z bytov v budove na 24. ulici a asi 30 ďalších bolo evakuovaných, povedal šéf oaklandskej požiarnej jednotky Geoff Hunter. Oheň vypukol asi o 3. hodine ráno v bývalej zbrojnici Národnej gardy, v súčasnosti prestavanej na bytové jednotky vo dvoch oddelených budovách, obrátených na 23. a 24. ulici, medzi San Pablo Avenue a Martin Luther King Jr. Boulevard. Oheň sa rýchlo rozšíril cez strechy i na niektoré susedné budovy. Príčinou požiaru bola pravdepodobne nešťastná náhoda, povedal Hunter, ale celá vec je ešte v štádiu vyšetrovania.

Susedná murovaná budova na 23. ulici je domovom aktivistov a umelcov, sídlia tu taktiež dve nezávislé iniciatívy, vydavateľstvo AK Press a tlačiarenský podnik 1984 Printing, ktoré sa obe nachádzajú na prvom poschodí. Obidva podniky utrpeli značné škody vďaka vniknutí vody do svojich knižných fondov a zariadení.

AK Press je kolektívne spravované anarchistické vydavateľstvo a distribučná spoločnosť, 1984 Printing ponúka ofsetovú tlač a digitálnu tlač na recyklovaný papier na báze sóje a recyklovaného atramentu a väzbu kníh bez živočíšnych komponentov.

Najlepšou formou pomoci je finančný príspevok. Na stránkach AK Press sa k tomu píše:

„Stále nepoznáme presný rozsah škôd, mieru zničenia skladovaného nákladu, a tiež ako dlho bude naša práca stáž, než sa opäť postavíme na nohy. Vieme ale, že sme stratili veľmi veľa, a že dokonca i v časoch, keď sa nám darilo celkom dobre, sme potrebovali nejakú finančnú podporu. Preto zvlášť dnes, keď nemôžeme normálne pokračovať v našej každodennej činnosti, pomôže každá maličkosť. Najlepšou cestou, ako nás podporiť, je stať sa členom Friends of AK Press, s pravidelnou mesačnou subskripciou, z ktorej idú peniaze priamo na účet vydavateľstva, a za tieto pravidelné príspevky vám pošleme každú knihu, ktorú vydáme. Formu členstva si môžete zvoliť podľa možností, ktoré ponúka stĺpec vpravo na našej webovej stránke.“

Pre jednorázový príspevok solidárnej pomoci môžete využiť červené tlačidlo „MAKE A DONATION“, ktoré nájdete v článku Help AK Press & Friends Recover from Fire.

Je tu ale dosť ďalších ľudí, ktorých oheň zasiahol, a ktorí tiež potrebujú pomoc. Uvádzame odkazy na kampane podporujúce ostatné podniky a nájomníkov domu:

1984 Printing Fire Recovery Fund
Jason Willer's Fire Relief Fund
David Hilliard Fire Relief Fund
Memorial Service for Davis Letona

Sledujte webové stránky AK Press, kde budú aktualizované informácie, ako postupuje odstraňovanie škôd a renovácia.

„Veľmi ďakujeme za každú podporu a ponuky pomoci, a tiež ďakujeme všetkým, ktorí osobne prišli priložiť ruku k dielu. O všetkých formách pomoci vás budeme na našom webe naďalej informovať. Je skvelé vedieť, koľko ľudí nás podporuje v tom, čo robíme,“ odkazujú z AK Press z Oaklandu.

Požiar v americkom Oaklande

Zdroje:
www.akpress.org
www.contracostatimes.com
www.firehouse.com

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Anarchistická federácia (AF)
– Staviame sa proti byrokratickému systému s centralizovanou mocou, ktorý je sociálne nespravodlivý a dlhodobo neudržateľný, bez ohľadu na to, či funguje v štátoch kapitalistických alebo tzv. socialistických. Odmietame zastupiteľský systém parlamentnej „demokracie“, lebo ten sa stal, obzvlášť v ére globalizovaného kapitalizmu, len bábkou v rukách politicko-ekonomických záujmov. Nie sme iba negativisti, ktorí všetko bezdôvodne odmietajú. Snažíme sa aktívne propagovať našu alternatívnu víziu usporiadania slobodnej a samosprávnej spoločnosti.
– AF je členskou organizáciou Internacionály Anarchistických Federácií (The International of Anarchist Federations • L'Internationale des Fédérations Anarchistes, IAF-IFA).
Čerpané z: www.afed.cz

AF, 24. 03. 2015 | Prečítané: 695 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore