www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @203
Počítadlo


Spam poison

Aj takí sú ľudia, ktorí sa hlásia k humanizmu

Demokracia verzus fašizmus

Humanisti z NIFMV šíria bludy. Propagujú články prevzaté z bludných stránok ako je AE News. Iní také stránky nazývajú konšpiračnými, lebo uverejňujú nezmysly. A humanisti z NIFMV sa vyžívajú v článkoch, kde sa záporne píše o Židoch.

Sú ľudia, ktorých nazývam mäkké kartóny. Títo ľudia kvôli obrane úplne voľného trhu a tvrdého kapitalizmu útočia, ohovárajú, sledujú, obviňujú kohokoľvek, kto sa im nepozdáva z pohľadu propagandy ich kapitalistickej ideológie… Takíto ľudia vidia v kritikoch zločinov alebo nedostatkov kapitalizmu komunistov. Ako keby nikto iný než komunisti by nemohli kritizovať zločiny kapitalizmu. Podobne ako bigotní fanatici vidia v každom kritikovi nejakej náboženskej ideológie diabla, satana, čerta, belzebuba… čiže heretika, kacíra a podobne. Lebo protipólom ich viery v existenciu boha je viera v existenciu „menších bohov (zlých anjelov)“ rôznych mien ako Diabol, Lucifer, Satan, Čert.

Ide o patologický jav v spoločnosti. Niekto, kto neznáša, až nenávidí černochov, je rasista. Niekto, kto prejavuje nenávisť voči iným národom alebo etnikám, je šovinista.

Humanisti by nemali podliehať klamu s protižidovskou demagógiou. Humanisti z NIFMV sa jednostranne venujú „kritike“ Židom, pričom dávajú nezdravú prednosť protižidovskej demagógii. Správajú sa ako hitleristi pred 2. svetovou vojnou.

NIE!

Humanisti nepotrebujú túto nenávisť. Odmietam takých ľudí, ktorí zneužívajú humanizmus. Ich zásadné protižidovské názory sú v rozpore s cieľmi a zásadami Medzinárodnej humanistickej a etickej únie (International Humanist and Ethical Union, IHEU).

Je hanebné podsúvať humanistom patologické názory ako „francúzske prezidentské voľby vyhrala rodina Rothschildovcov a sionisti z londýnskeho City“. Je to hanebné! Pozor! Humanisti, dávajte si pozor na také plané reči, aké propagujú humanisti z NIFMV.

Rozdiel medzi bežnými humanistami podľa IHEU a humanistami z NIFMV je asi taký, ako je rozdiel medzi bežným katolíkom, ktorý volí napríklad stranu SMER – SD alebo stranu Sloboda a Solidarita, a katolíkom zo strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Medzi katolíkom – liberálom a katolíkom – kotlebistom alebo katolíkom – sociálnym demokratom a katolíkom – kotlebistom je veľmi veľký rozdiel. Nie z pohľadu náboženskej viery (obaja môžu veriť, že Eva pochádza z Adamovho rebra), ale z pohľadu rozdielnych politických názorov (demokracia verzus fašizmus).

Židia sú pod nechutným drobnohľadom humanistov z NIFMV.

Nechutným, až nezdravým. Ide o patologický jav medzi humanistami. Nemám záujem, aby vyrástli humanisti so sklonom k zločinom. Aby ubližovali ľuďom z iných etník alebo národov.

Múdre riešenia nevyrastú na chorej pôde, a protižidovská nálada je chorá.

Z môjho pohľadu sú humanisti, ktorí fandia NIFMV, extrémistami medzi humanistami.

Odmietam extrémistické prejavy medzi humanistami!

Humanisti z NIFMV, veď rozmýšľajte aspoň trošku. Nepropagujte kdejakú hlúposť z internetu len preto, lebo sa vám páči! Páči sa vám kritika Židov, ale takáto kritika je falošná, nepravdivá.

Francúzske prezidentské voľby nevyhrala rodina Rothschildovcov a sionisti z londýnskeho City. Netárajte takéto nezmysly!!! Kŕmite ľudí nezmyslami. A tým sa približujete k bigotným (prehnane nábožným) fanatikom.

Možno si to neuvedomujete, ale ste s nimi na jednej extrémistickej lodi.

Pod čiarou

Vysvetlivky:

Hitlerizmus – fašistické hnutie vedené Adolfom Hitlerom; nemecká nacistická ideológia, režim a hnutie hlásiace sa k Adolfovi Hitlerovi; nacizmus.

Hitlerista – zástanca, fanúšik, stúpenec hitlerizmu.

Šovinizmus – krajný nacionalizmus sprevádzaný nenávisťou k iným národom; vyhranený nacionalizmus založený na slepej viere v nadradenosť vlastného národa a hlásajúci nenávisť k iným národom (podľa postavy napoleonského granátnika Chauvina z francúzskej satirickej komédie).

Šovinista – stúpenec šovinizmu.

Patologický – napríklad patologický hráč je hráč s chorobným sklonom hrať hazardné hry.

Patologický jav u humanistov je napríklad uverejňovanie názorov, ktoré vedú k zmene empatií alebo sympatií, z kladnej na zápornú, ide o hazard s citmi humanistov, lebo z takých „kritických“ názorov môžu vyrásť zločineckí humanisti. Stačí si zobrať ako príklad patologický jav u kresťanov, ktorí v boji proti interrupciám vraždia lekárov alebo spôsobujú výbuchy v nemocniciach, kde sa vykonávajú interrupčné zákroky.

Archív:

Francúzske prezidentské voľby vyhrala rodina RothschildovcovAE News (Aeronet.cz)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Veríte konšpiračným teóriám?

Áno, pravdu píšu len alternatívne masmédiá (Počet hlasov: 3)
(3.00 %)

Áno, ale tie teórie nie sú konšpirácie, ale pravdivé informácie (Počet hlasov: 10)
(10.00 %)

Nie, ide o výmysly, klamstvá, polopravdy (Počet hlasov: 85)
(85.00 %)

Neviem, čomu mám veriť, možno je všetko inak (Počet hlasov: 2)
(2.00 %)

Chcem tomu veriť, ale hanbím sa to priznať verejne, obávam sa zosmiešňovania (Počet hlasov: 0)
(0.00 %)Celkom hlasovalo: 100

Ján Parada, 10. 05. 2017 | Prečítané: 443 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore