www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @982
Počítadlo


Spam poison

Aj Sajfa a Ján Cifra prilákali študentov do školy… o polnoci

Prišlo viac ako 600 študentov

Jeden z najznámejších slovenských moderátorov si v noci z 25. na 26. októbra 2017 vyskúšal, aké je to byť na druhej strane – mimo moderátorského kresla. Otázky mu totiž kládol v spoločnej diskusii jeho brat Ján Cifra. Obaja boli čerešničkou záverečnej prednášky siedmeho ročníka podujatia Night of Chances (NOC) Business. Napriek pokročilej večernej hodine zabavili a poučili viac ako 600 študentov.

Kariérno-vzdelávacie podujatie Night of Chances je už tradične jedným z najobľúbenejších akcií študentov vysokých škôl. Snaží sa robiť veci inak, a to je dôkazom toho, že posadilo ukecaného Mateja Cifru (Sajfu) do role spovedaného. Jeho brat, CEO Websupportu, si zjavne pozíciu moderátora užíval. Hravou, vtipnou formou s podtónom bratskej rivality prítomným priblížili tému Love brand verzus personal brand. Ján Cifra ako moderný líder spoločnosti pritom reprezentoval vzor toho, koho chce podujatie Night of Chances vychovať.

„Celá NOC sa niesla v duchu, ako naladiť študentov k tomu, aby vedeli viesť seba správnym smerom, ale najmä iných v budúcej kariére potenciálneho úspešného lídra,“ komentuje Tomáš Hasala z neziskovej organizácie Nexteria, ktorá Night of Chances organizuje.

„Druhým odkazom, ktorý chceme v návštevníkoch zanechať, je, aby si plnili svoj sen a nevzdávali sa,“ dopĺňa.

Preto akciu obohatil svojou prítomnosťou i úspešný vodnoslalomár Jakub Grigar, ktorý priniesol do večera motiváciu k úspechu a sám je príkladom toho, že sny sa môžu splniť. Ako malý sníval, že skončí na olympiáde v Riu, čo sa mu nakoniec aj splnilo.

Vychovávajú vodcov

Lídri v biznistrendoch Uršula Kráľová (Slovak Telekom), Michal Liday (Tatra banka), Gabriel Galgóci (AT&T) a Peter Virsik (Adidas) rozprávali v otváracej hlavnej diskusii s názvom Horúci trend alebo bublina? o nových spôsoboch prístupu k zákazníkovi i o svojich skúsenostiach z praxe. Podľa nich je trendom napríklad využitie startupov, multitasking či networking. Nezabudli odporučiť študentom, aby sa nepozerali na výšku platu praxe, ale na svojich vedúcich, od ktorých sa môžu mnoho naučiť. Na NOC-i organizátori mysleli aj na jemnejšie pohlavie v šéfovskej roli. Spíkerky Alena Sochorová (Accenture) a Soňa Hanková (EY) spoločne s mužskou podporou Petra Guttena (VÚB) vyzvali ženy, aby si verili a nepodceňovali sa. O nových biznis modeloch sa mohli prítomní dozvedieť od rečníkov Dávida Gawlowskiho (Accenture), Marca Kamerlinga (Swiss Re) a Alexandra Montchovskeho (Amazon) na prednáške v anglickom jazyku.

Až 360 študentov zaujalo 30 workshopov, kde tútori úspešných aj nadnárodných spoločností viedli menšie skupiny k lepším výsledkom formou práce na reálnych úlohách z každodennej praxe firiem. Zlepšiť a vyskúšať si mohli svoje vedomosti napríklad v projektovom riadení, rozdeľovaní financií či online marketingu.

Najlepších 32 študentov malo už tradične možnosť zaujať a porozprávať sa na speeddatingu, hranom pohovore, s top manažérmi významných spoločností.

V tomto semestri ešte môžu študenti zažiť Night of Chances v Brne (9. 11.) či Night of Chances Technology Engineering v Košiciach (21. 11.).

Myšlienky, ktoré si zapamätaj:

Sajfa – „Internet je ako tamagoči, to musíš živiť.“

Ján Cifra (WebSupport) – „Výhodou lovebrandu je to, že nestojí a nepadá na jednej osobe.“

Márius Maslo (Adastra) – „Digitalizácia nie je hype, je to reálne. Reklamy je viac, len sa posúva na digitálne kanály. V budúcnosti to bude silnejšie, viac adresné a personalizované, aby sme dostávali to, po čom najviac túžime.“

Martin Hýrošš (Slovenská sporiteľňa) – „Nie je offline mŕtvy ako taký, aj televízia je awareness builder, ale online naberá väčší podiel mediálnych investícii a má tú výhodu, že s ním viete pracovať lepšie.“

Peter Lajcha (Henkel) – „Offline médiá nie sú mŕtve, aj keď by sme mohli povedať, že sú. Pre nás ako consumer good sellera je nepredstaviteľné, aby sme prestali s offline reklamou. Ten deň, kedy nebudeme mať noviny, tu ešte nie je.“

Michal Liday (Tatra banka) – „Prax je to, čo má šancu doplniť teoretickú bázu o skúsenosti ako úspešne riadiť ďalších ľudí.“

Gabriel Galgóci (AT&T) – „Choďte svojou cestou a nenechajte sa nikým ovplyvniť.“

Uršula Kráľová (Slovak Telekom) – „Trend ide inde ako kedysi. Vzdelanie je celoživotná cesta a postupne si ľudia robia ďalšie a ďalšie certifikácie. Uvažujte v dlhodobom rozmere – do akých lavíc by ste sa radi vrátili? Nie, kde si to odtrpím 3 roky.“

O akcii:

Night of Chances (NOC) je kariérno-vzdelávacie podujatie, ktoré funguje pod hlavičkou občianskeho združenia Nexteria. Doposiaľ študentom prinieslo 16 podujatí. Až 93 % účastníkov Night of Chances označilo podujatie ako najlepšie kariérne podujatie na Slovensku. V minulom roku Nexteria zorganizovala spolu 5 NOC-í na 4 fakultách v dvoch krajinách, troch mestách pre 2 166 študentov a s účasťou 81 firiem. Viac o podujatí nájdete na webe, Facebooku, Instagrame a YouTube.

Foto:

Úvodná prednáška NOC Business

Úvodná prednáška na podujatí Night of Chances (NOC) Business.

Jakub Grigar

Úspešný vodnoslalomár Jakub Grigar priniesol do večera motiváciu k úspechu.

Sajfa a Ján Cifra (To najlepšie na koniec)

To najlepšie na koniec: Moderátor Sajfa z Fun rádia (Matej Cifra) s bratom Jánom Cifrom, riaditeľom WebSupportu.

Po kliknutí na fotografie sa v novom okne zobrazia v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 048 × 1 365 bodov. Zdroj foto: Night of Chances.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NexteriaNexteria
– sme neziskové združenie ľudí, ktorí veria, že aktívni a vzdelaní ľudia sú kľúčom k zlepšeniu budúcnosti Slovenska
– preto sa venujeme rozvíjaniu mladých ľudí, a to nielen v oblasti budovania schopností a prípravy do praxe, ale aj rozvoja charakteru k morálnemu konaniu
Čerpané z: Nexteria.sk

Nexteria, 27. 10. 2017 | Prečítané: 688 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (172 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1253
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore