www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @646
Počítadlo


Spam poison

Agrofilm 2014

30. ročník

medzinárodného filmového festivalu

s tematikou poľnohospodárstva a rozvoja vidieka

AGROFILM

29. 9. – 3. 10. 2014, Nitra

Vieme, čo jeme“ je film z produkcie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR), ktorý bude premietnutý počas slávnostného otvorenia jubilejného 30. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm 2014 v Nitre.

V pondelok 29. septembra 2014 sa začína festivalové premietanie pre verejnosť. Súčasťou slávnostného otváracieho ceremoniálu festivalu vo Výskumnom ústave živočíšnej výroby v Lužiankach pri Nitre, ktorý patrí do Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra (NPPC), bude aj premietanie filmu, ktorý vznikol na objednávku MPRV SR. Podľa organizátorov vystihuje myšlienku festivalu ukázať to najlepšie z nášho agrosektora v konfrontácii so svetovou konkurenciou.

Organizátori od minulého roku razia myšlienku, že nečakajú na divákov, ale vyrážajú za nimi. Diváci si preto počas týždňa od 29. 9. 2014 do 3. 10. 2014 môžu pozrieť filmy aj na univerzitách v Nitre a vo Zvolene či v nákupnom centre. Premietanie doplnia ochutnávky slovenských potravín a diskusie, prečo sú slovenské potraviny lepšie. Nebudú chýbať ani interaktívne rozhovory s tými, ktorí v premietaných filmoch účinkujú a s odborníkmi na dané témy.

Zo 120 prihlásených filmov z 25 krajín, vybral festivalový výbor 39 snímok do hlavnej súťaže. Dôležitým kritériom bola aj tematická blízkosť s agrosektorom, aby sa zachovala výnimočnosť festivalu.

KvičkoMedzinárodná porota vyberie a ocení tvorcov, pričom jeden z nich získa ako cenu aj živé prasiatko mangalice Kvičko. Výherca si bude môcť vybrať, či si prasiatko odnesie zo sebou živé, či si ho v NPPC – VÚŽV Nitra nechá odborne spracovať na zabíjačkové špeciality alebo ho nechá v NPPC – VÚŽV Nitra dožiť šťastný život v podmienkach welfare.

Filmy budú premietané:

AGROFILM je medzinárodný festival filmov a videoprogramov (ďalej len filmov) s prioritnou tematikou poľnohospodárstva a rozvoja vidieka.

Cieľom festivalu je audiovizuálnou formou oboznamovať širokú odbornú aj laickú verejnosť s najnovšími poznatkami vedy, výskumu, vývoja a praxe v oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva, výživy obyvateľstva, problematiky vidieka a života jeho obyvateľstva, ochrany prírodných zdrojov a zvyšovania kvality života ľudí.

Agrofilm usporadúva Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky.

Festival organizuje Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum – Výskumný ústav živočíšnej výroby Nitra.

Agrofilm 2014

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV)
Dobrovičova 12
812 66 Bratislava
Čerpané z: www.mpsr.sk

MPRV, 06. 09. 2014 | Prečítané: 1040 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom